Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A paksi atomerőmű bővítéséről...

A paksi atomerőmű bővítéséről Oroszországgal kötött megállapodás lesz az Orbán-kormány Bős-Nagymarosa?

Figyelt kérdés

Ez a vészjósló megállapítás hangzott el az ATV most végetért beszélgetős műsorában. A résztvevők elmondták, hogy nagy bűn Magyarországot 50 évre lekötni egy szerintük kifutó technológia mellett, ami 3 ezer, más források szerint 4-5 ezer milliárd forintba kerül. (A teljes államosított magánnyugdíj-pénztári vagyon is 3 ezer milliárd volt.) Erre 30 éves hitelt veszünk fel Oroszországtól, még nem tudni, milyen feltételekkel. Németország végleg leállítja az atomerőműveket, és nekünk is ehhez hasonlóan a megújuló, korszerű energiákra kellene átállni, mondták a résztvevők. Bozóki András célzott rá, hogy biztos azért volt olyan sürgős Orbánnak ez a megállapodás, mert biztos a pártkasszájukat is hosszú távra fel tudják tölteni belőle.


Az már csak hab a tortán, hogy Illés Zoltán ma fideszes államtitkár 2008-ban még népszavazást követelt a bővítési ügyben. Ma már azt mondta, hogy nem kell, mert 2009-ben az Országgyűlés döntött a bővítés előkészítésének megkezdéséről. Nem rejtette különösebben véka alá, hogy ő továbbra is a megújuló energiák híve, azaz most sem ért egyet az atomerőművel.


Orbán azzal vágott vissza, hogy most azok ellenzik az atomerőmű bővítését, akik 2008/9-ben még támogatták. Ez igaz is, csakhogy akkor meg még az a FIDESZ ellenezte, aki most támogatja. Akkor hogy van ez?



2014. jan. 15. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy az orbán kormány veszte.
2014. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez egy fontos és szükséges döntés volt, ami meghatározza a későbbi energiaellátásunkat. Végre egy értelmes döntés, mely túlnyúlik a kormányzati ciklusokon.
2014. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"ATV most végetért beszélgetős műsorában"


Sejthető volt.


"Németország végleg leállítja az atomerőműveket, és nekünk is ehhez hasonlóan a megújuló, korszerű energiákra kellene átállni, mondták a résztvevők."


Csak itt nálunk az nem hiszem, hogy menne.

2014. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kifutó technológia.

Az alternatív energiaforrások, zöld energia még nem kifizetődő.


Németország tud hippiskedni, mivel ott kitudják fizetni az emberek a drága energiaárakat, Európában a német villanyárak nagyon drágának számítanak.Egy részét a franciáktól veszik, a franciák tele vannak atomerőművekkel és a villany ára sokkal alacsonyabbak, mint a szomszéd Németországban.

2014. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

A kifutó technológia teljesen irreleváns, mert áramot attól még ugyanúgy termel a kész erőmű, még hozzá elég hatékonyan. A hőerőművek is jóval régebbi koncepciók mégis szerves részét adják a legtöbb ország energiatermelésének.


A hitelkonstrukció problémás, ezzel kezdeni kell valamit, de ez hosszútávú felelősség, így ez mindenkit csak ellenzékben érdekel, hogy bepucsítunk az energiafüggőségünk csökkentésének jegyében félévszázadra az oroszoknak. Na nehéz kérdés ez amit kezelni kell és az atomerőmű egyenlőre a legkevésbé rizikós megoldásnak tűnik. De alaposan át kéne ezt gondolni és akkor is nem különmegállapodásokat kötni, hanem a lehető legjobb és leginkább átláthatóbb költségelszámolással dolgozó céggel megépíttetni. Bár ez nem csak az az atomerőművekre vonatkozik.

2014. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A németek szénerőműveket üzemeltetnek! És egyre többet indítanak újra. A kilépő szén-dioxidot a földben lévő tározókba préselik.
2014. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Kb. pont 30 évvel vagyunk lemaradva a németekhez képest, úgyhogy ez a beruházás még pont belefér a keretbe.
2014. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Végre egy értelmes döntés, mely túlnyúlik a kormányzati ciklusokon."


Én ebben nem lennék ennyire biztos.


A megújulók drágák és a termelésük nem egyenletes, arra nem lehet alapozni egy ország energiaellátását. Németországban is csak 15% a megújuló arány az áramtermelésben.



Az atomerőművek fő vetélytársai jelenleg a régi szénerőművek Európában, melyek nagyon olcsón termelnek. A beruházó most arra spekulál, hogy a jövőben ezek a kiöregedett szénerőművek leállnak, a CO2 kibocsátásra magas adók lesznek az EU-ban, így versenyképes lesz a megbízható zsínóráramot szolgáltató atomerőmű. Ha a környezetvédelem háttérbe szorul a jövőben és nagy szénerőműépítési láz lesz a régióban, akkor viszont ellehetetlenülhet az atomerőmű.

A másik veszély az jelenti, ha nagyon alacsonyak lesznek a gázárak, mivel például kirobban egy palagázforradalom az EU-ban. Franciaországban, Németországban betiltották a technológiát, Romániában is tiltakoznak, már csak Lengyelország bízik benne, így Európában nem várható olyan nagy energetikai fordulat, mint Észak-Amerikában.

2014. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez látható és várható volt amit orbán csinált. a MOL részvények eladásáért cserébe az oroszokkal lepaktált, ennek az eredménye hogy orbán versenytárgyalások nélkül az oroszoknak adja az építés jogát, valamit valamiért.

Ez csak az erkölcsi oldal.

Sajnos van egy pénzügyi és van egy gazdasági oldal is, a pénzügyi része hogy ez 30 évre eladósítja Magyarországot az oroszoknak. A gazdasági az hogy harminc évig nem, vagy alig termel ez az erőmű Magyarországnak áramot, és 30 év múlva amikor kifizettük az építés költségeit és Magyar tulajdonba kerül termelhetné nekünk a teljes teljesítményével az áramot akkorra már elavult lesz és ezután rövidesen be is kell zárni. Hát ez az a "nagy üzlet" amit orbán nyélbeütött most.

2014. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Olyan jó, hogy az ATV ilyen most ilyen okos. Akkor gondolom nem volt semmi baja az orosz közeledéssel, amikor Gyurcsány a Déli áramlatot támogatta és egy faszányos gázszerződést írt alá az oroszokkal. Akkoriban még Viktor volt az aki 56-al riogatott. Most fordult a kocka.


Azt el kéne felejteni, hogy az atomerőművek felett eljárt az idő. Butaság. Valaki mondjon egy olyan technológiát, amivel 25 éven belül a magyar elektromos áramfelhasználás 60-70-%át ki lehet váltani. Ha a nukleáris energiát mondja, akkor elhiszem. Ha mást... akkor valószínűleg olyat tud, amilyet a világon még senki és súgja meg privát üzenetben, hogy tudjam mikor mibe fektessek.

2014. jan. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!