Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a létpénzről?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 18:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
37%

27-es. Igazad van, te nem ingyenélő vagy hanem kapzsi, ha az átlag feletti fizetésedhez még Létpénzt is akarsz. Én is diplomás vagyok, csak nekem átlagos fizetésem van, ennek ellenére mégsem akarok ingyen pénzt az államtól. Ha több pénzre lesz szükségem, akkor többet fogok dolgozni. Szerintem ez így fair a többi embertársammal szemben.

Ez az elképzelés felér a marxista gondolatok előszelével, tehát ha bevezetnék, akkor lassan újra a kommunizmusban találnánk magunkat. Akkor viszont a társadalmi egyenlőség miatt neked sem lenne átlag feletti kereseted, hanem csak annyi amennyi nekem van, vagy még annyi sem. Mondjuk a 40-es években is ugyanígy kezdték el hülyíteni a népet, mindenkinek jár a munka, ne legyen kapitalizmus, Tsz kell az egyenlőség nevében stb. és nézzük meg hova vezetett. Még mindig le vagyunk maradva a nyugati országoktól legalább 30 évvel.

Nekem erről az ötletről egyből Marx és Engels mondatai jutnak eszembe. ,,Világ proletárjai, egyesüljetek!" De ahogy itt olvasom a hozzászólásokat teljesen egyértelmű, hogy itt rajtam kívül csak 1-2 embernek esett le a tantusz...

2014. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
68%

31-es. Én a helyedben nem büszkélkednék azzal, hogy diplomás vagy. Ismeretlenül kapzsinak nevezel?


Ha kicsit jobban utána olvastál volna, akkor kiderült volna, hogy a munkavállalók ezzel a döntéssel nem nagyon jutnak plusz pénzhez, hiszen nettó 50 ezer forintnak megfelelő bruttó összeggel csökkenne a béralapod és a munkáltatód terhei összesen. De ha esetleg valami miatt elveszted a munkahelyed (mai világban nem nehéz, ha csak nem azért van alacsonyabb béred, mert a versenyszektor helyett a bebetonozott közszférában töltöd a mindennapjaidat), akkor is lenne némi bevételed, nem a lecsúszás várna egyből (szociális védőháló).


Érdekes, pont a nyugatot hoztad fel példaként, ha kicsit jobban utána olvasol, akkor több EU-s országban is gondolkodnak ugyanezen a dolgon (az ötlet is onnan jött). Ez persze nem azt jelenti, hogy be is fogják vezetni. Én sem azt mondom, hogy most egyből vezessük be, mert nekem is vannak bőven fenntartásaim ezzel kapcsolatban, de azért nem egy egyből elvetendő ötlet. Természetesen már most borítékolható, hogy nem lesz belőle semmi. Gondolj bele mi lenne az emberiséggel, ha minden ötletet ilyen hamar elvetett volna az emberiség?


Én inkább úgy látom, hogy te vagy a kapzsi, mert sajnálod másoktól ezt a pénzt. Most még könnyen mondod, hogy ha több pénz kell, akkor többet dolgozol, de mi lesz ha nem tudsz? Betegség, munkanélküliség, bármi szóba jöhet és te könnyen az utcán találod magad. Ha azt gondolod, hogy sokan azért nem dolgoznak ebben az országban, mert lusták, akkor nagyon korlátolt gondolkodású vagy. Én szerencsésnek mondhatom magam, mert volt lehetőségem tanulni és egy jó állást is találtam, de valakiknek ez nem adatott meg. Egy normális társadalomban úgy a fair, ha a szerencsésebbek némileg gondoskodnak a kevésbé szerencsésekről (persze meghatározott keretek között, itt nem a rendszer potyalesőiről beszélek). Ez az egész nem arról szól, hogy mindenki egyenlő lesz, hanem ha utolér a sors, akkor létminimumon át tudod vészelni a kritikus időszakot, hiszen van egy alanyi jogon járó járulékod munkanélküliség esetére. Aki ennél többet szeretne, az úgyis dolgozik tovább, hiszen valljuk be, hogy egy négyfős család havi 150 ezer forintból nem igen él fényűző életet.

2014. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Utolsó! Ezt így nagyon szépen leírtad, de továbbra sem értek veled egyet. Oké aláírom, hogy bármi jöhet az életben, ami miatt munkanélküli leszel. De könyörgöm, egy normális embernek van megtakarítása. Ha pedig nincs, akkor is kapsz pár hónapig segélyt és addig kereshetsz magadnak munkát. Tehát van szociális háló. Mi a francnak kéne még létpénzt is adni?! Tényleg nem értem, hogy miért járna alanyi jogon bárkinek is ilyen pénz.
2014. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ja és igenis büszke vagyok a a diplomámra, mivel megdolgoztam érte és nem alanyi jogon kaptam.
2014. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"erről az ötletről egyből Marx és Engels" - lemaradt 6. Lenin.

igazad van 31- és elképesztő, hogy beveszik ezt az abszurd dolgot - mert honnan is lenne? elég hamar hagyma-krumpli jegy lenne ebből. Na, de emberek! Választás előtt semmiféle ígéretnek nem dőlünk be: ez alapszabály.

2014. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!