Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen mi a bajotok a...

Tulajdonképpen mi a bajotok a külhoni magyarokkal?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta hogy bajom van velük?
2014. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom velük, ellenben az ilyen provokatív általánosító kérdésekkel már van bajom.
2014. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetro ***** válasza:
100%

13.23

egyetértek

2014. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tulajdonkeppen semmi.


miert, neked mi bajod van az itthon maradottakkal?

2014. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem velük van a baj, hasolnó helyzetben vannak, mint a cigányok, a politika ki akarja maguknak sajátítani, ezért kezdik őket megútálni.
2014. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapból semmi. Sajnálom őket, hogy a történelem úgy alakult, hogy nem Magyarországon élnek és tisztában vagyok azzal és le a kalappal előttük, hogy meg kell küzdeniük a magyarságukért. Segítőkészek.


DE!!!!! Valahogyan kezdett megváltozni a véleményem negatív irányba - szerencsére csak minimális szinten és pár másodperc múlva tovaszállt - amikor megnéztem a Szlovákiaimagyarok c. dokumentumfilmet. Abban egy néni siránkozott, hogy Pozsonyban jobban szerették, mint Budapesten. Magyarországon mindenki puszilgatja és kétszinű. Kérdem Én, ha Pozsonyban jobb, mint Budapesten, akkor miért nem Pozsonyban él? Ugyanakkor a magyar állampolgárság jól jönne.

Számomra ez a fajta hozzáállás érthetetlen.

Ha valakit megsértettem, kérem ne haragudjon, igyekeztem a kérdésre választ adni!

2014. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami számomra probléma és egyfajta bunkóság a külhoni magyarok részéről:

Belgrádba kellett utaznom 2 évvel ezelőtt. Szabadkán felszállt egy pár, a fiú magyarul beszélt a lány pedig rászólt, hogy szerb nyelven beszéljünk. Sokszor jártam külföldön, megjegyezném, hogy a törsgyökeres szomszédországok állampolgáraival nem volt gondom, míg a külhoni magyarokkal viszont igen.

Tudom, nem kellene általánosítani, de bízom benne, hogy ők is tudják, hogy Magyarországon mindenféle kedvezmény megilleti őket. Ennek függvényében igazán tehetnének arról, hogy a fent említett nevetséges viselkedést, ami butaságot tükröz, örökre elfelejtsék.

Tudom, ők nem értenek engem, viszont én sem értem őket.

Örülnék, ha valaki felvilágosítana. Köszönöm!

2014. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 7.-es válaszoló!

Esetleg, felvilágosítanál, hogy mi az a mindenféle kedvezmény, ami jár Magyarországon a külhoni magyaroknak? :)

Határon túli vagyok, itt tanulok Magyarországon, de nem vettem észre a kedvezményeket, amiről szót ejtettél!

A buszon lévő párról, pedig kevés az információ, ezer oka lehet annak, amiért szerbül beszélgettek. Pl: érte már őket atrocitás amiatt Szerbiában, mert magyarul beszéltek. 2. Lehet, hogy a pár egyik tagja szerb volt. 3. Lehet, hogy gyakorolták a szerb nyelvet, mert megakarták jobban tanulni. Azt nem tudom, hogy bunkóságból miért váltottak volna szerbre, gondolom egymás között beszéltek, nem veled. Persze, lehet, hogy tévedek, mindenesetre, kevés az információ, amit megadtál.

2014. jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!