Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak akkor kell...

Miért mindig csak akkor kell eltitkolni a származást amikor az illető bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés

Vegyük most példának a cigányokat.

Ha bűncselekményt követnek el,akkor fiatalember,férfi,fiú, stb...így is van, nincs különbség a cigány és a magyar férfi között ha a liberális elveket vesszük, mindkettő férfi.

Volt egy eset amikor egy nőt azzal gyanúsítottak,hogy hamis bérlete van és 4-5 órán át bent tartották míg nem kiderült,hogy a bérlet nem hamis.

Az RTL-nek siránkozva elmesélte a történetet és még oda is tette ,hogy szerinte azért mert ő cigány mert úgy érezte.

Ezt szerintem egy liberális csatornának nem lett volna szabad leadni hiszen kit érdekel,hogy cigány, biztos nem érdekelte a rendőröket sem, és nem azért tartották bent mert cigány hanem mert gyanús volt,hogy valódi e a bérlete.Vagy inkább úgy kérdezem,hogy mit változtat az eset szempontjából az illető származása?Ha cigány akkor nem szabad meggyanúsítani sem?

Vagy ha egy cigány életet ment akkor rögtön hír,hogy egy cigány életet mentett.De persze mikor életet vesz el...

Hogy működik ez?


2014. jan. 12. 11:57
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
59%
tetro, én csak annyit mondok hogy vedd le a szemellenzőt és nézz körül egy kicsit.. mára már sokkal kevesebb a szegény cigány, mint azt te gondolod. elég ha megnézed a ruhájukat vagy a kocsijukat
2014. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

"ez igaz. nem zárható ki, hogy más oka nincs. de mi más lehet az a tanult viselkedésen kívül? a genetika? "


Például


"akkor miért van az, hogy a kutatások szerint, az azonos társadalmi rétegekben nevelkedettek között a bűnözési ráta azonos etnikai hovatartozástól függetlenül?"


Ilyen kutatást nem ismerek. Ha létezik is, kíváncsi vagyok a kutatás módszerére, ha mindezekkel tisztában vagyok, akkor tudok róla véleményt mondani.


Egyébként meg sokkal riasztóbb a valóság, mint ahogy gondolod. A látencia a kisebb tárgyi súlyú bűncselekményeknél óriási, a tipikusan romák által elkövetett cselekmények is ilyenek. Ha ellopják a csirkéket és aznap levágjk őket a kutya nem tudja rájuk bizonyítani, vagy ha telefont lopnak és másnap eladják és még lehetne sorolni ezeket kiegészítve azzal, hogy hány olyan eset van amikor cigányok ütnek magyarokat,amiből nem lesz feljelentés. És akkor még hány olyan eset van, amikor nem valósul meg bcs. de a kihívóan közösségellenes magatartás léynegében megvalósul (kötekednek hogy adjál egy cigit stb),amik jogilag nem számítanak, de rombolják az ember biztonságérzetét.


Mindezek fényében nem hogy felnagyított problémáról van szó, hanem alulbecsült jelenségről.

2014. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 tetro ***** válasza:
51%

13.24

én a probléma létét nem vitatom, a bűnbak keresést nem értem, a megoldás keresése helyett. huszonhárom éve semmi nem történik a probléma megoldása érdekében. az pedig, hogy egyre több üvöltik a probléma etnikai jellegű, egyre messzebbre löki a megoldást. hiszen a probléma társadalmi jellegű, és nem is lehet másképp megoldani.

2014. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!