Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak akkor kell...

Miért mindig csak akkor kell eltitkolni a származást amikor az illető bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés

Vegyük most példának a cigányokat.

Ha bűncselekményt követnek el,akkor fiatalember,férfi,fiú, stb...így is van, nincs különbség a cigány és a magyar férfi között ha a liberális elveket vesszük, mindkettő férfi.

Volt egy eset amikor egy nőt azzal gyanúsítottak,hogy hamis bérlete van és 4-5 órán át bent tartották míg nem kiderült,hogy a bérlet nem hamis.

Az RTL-nek siránkozva elmesélte a történetet és még oda is tette ,hogy szerinte azért mert ő cigány mert úgy érezte.

Ezt szerintem egy liberális csatornának nem lett volna szabad leadni hiszen kit érdekel,hogy cigány, biztos nem érdekelte a rendőröket sem, és nem azért tartották bent mert cigány hanem mert gyanús volt,hogy valódi e a bérlete.Vagy inkább úgy kérdezem,hogy mit változtat az eset szempontjából az illető származása?Ha cigány akkor nem szabad meggyanúsítani sem?

Vagy ha egy cigány életet ment akkor rögtön hír,hogy egy cigány életet mentett.De persze mikor életet vesz el...

Hogy működik ez?


2014. jan. 12. 11:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
45%

"de amúgy megmagyarázza az "áldozatkultusz". a putriból nincs út kifelé. "


Ennek az ellenkezőjét számtalan ember tudja igazolni. Ha valaki szegény körülmények között él, nélkülöznie kell sokmindenben,akkor vagy felemeli a fenekét és kitartóan azon munkálkodik, hogy kijusson a sz.ros helyzetéből vagy választja a "könnyebb" bűnözői létformát. Jómagam is csóró családból származom, érdekes módon nem szoktam hétvégenként nyaralókat fosztogatni.


"viszont ha a környezetedben azt látod, hogy másoknak egy csomó minden megadatik, amire neked soha esélyed se lesz, akkor erre logikus válasz a bűnözés. ezért teljesen egyértelmű, hogy a bűnözésnek semmilyen etnikai vonatkozása nincs."


Helytelen következtetés. A cél eléréséhez lehet logikus válasz a bűnözés, de ez nem zárja ki, hogy más téynező is közrejátszon benne vagy egyenesen ez a másik tényező legyen a fő okozója. Azzal hogy kijelented a tanult viselkedés az okozója minden rossznak, nem lehet azt a törvényszerűséget levonni, hogy más oka nincs.

2014. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
10%

Egyetértek, kérdező! Minden bűnözőnek hozzák nyilvánosságra a származását! Nem csak a cigányoknak, hanem mindenkinek! Pl. Ambrus Attila, a viszkis rabló köztudottan székely származású, tehát ha róla beszélünk, mindig hozzá kell tenni, hogy a székely rabló, vagy a székelybűnöző.


Mondjuk, azt, hogy ki székely egyszerű megállapítani (aki Székelyföldön született), de mi van, ha az elkövető mondjuk sváb? Nyilván azt is be kell mutatni a tévében, de mi alapján döntjük el, hogy sváb-e az illető? Önbevallás alapján, vagy azonnal el kell menni egy levéltárba megnézni a családfáját? Ha igen, hány generációra visszamenően kell bizonyítani a német származást, hogy svábnak lehessen valakit nevezni? Esetleg a németes neve alapján? Vagy ránézésre: aki eléggé szőke, az biztos sváb?


Segítsetek, mert én se tudok jó választ erre a problémára!

2014. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
36%

Az én családom is a semmiből indult szinte, meg voltunk legatyásodva, mégsem loptunk mi sem.


Ez a "szegénység" csak mantra, nyugatabbra is segítettek volna rajtuk, de sokan ott sem éltek vele.


Akkor miről beszélünk?

2014. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 tetro ***** válasza:
7%

12.55

soha nem állítottam olyat, hogy időseket agyon verni megélhetési bűnözés. szerintem a kifejezést magát sem használtam sohasem. ennyi.

2014. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 tetro ***** válasza:
33%

12.56

ez igaz. nem zárható ki, hogy más oka nincs. de mi más lehet az a tanult viselkedésen kívül? a genetika? akkor miért van az, hogy a kutatások szerint, az azonos társadalmi rétegekben nevelkedettek között a bűnözési ráta azonos etnikai hovatartozástól függetlenül?

2014. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
49%
tetro, te semmilyen kifejezést nem használsz, semmit nem mondasz, akkor megmondanád hogy mégis mi a francot keresel itt? ha nincs mondanivalód akkor fogd be ok?
2014. jan. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
30%

Meg azt sem tudom eldönteni, hogy csak az etnikai származást jelöljük, vagy mondjuk azt is, hogy ki melyik városból/megyéből származik? Tehát mondjuk Nagy László, a móri bankrablás egyik elkövetőjénél mindig meg kell jegyezni, hogy tatabányai származású? Etnikai származása nem ismert, mondjuk ez alapján nevezhetjük simán magyarbűnözőnek is.


Esetleg használhatjuk a hagyományos nagy tájegységeket is: Kunság, Jászság, Palócföld --> kunbűnözők (pl. a kiskunhalasi születésű Zuschlag Attila, bár ő a neve alapján svábbünöző is lehet), jászbűnözök, palócbűnözők.

2014. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 tetro ***** válasza:
32%

13.08

ezek szerint nem tudsz olvasni. nem ítélkezem, de azért egy netes fórumhoz az kéne...

2014. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 tetro ***** válasza:
32%

13.09

szerintem a város fontos. pl ózdi-e a bűnöző. mert akkor könnyű megoldást találni. Ózdot fel kell szántani.

2014. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
66%
Usa-ban simán működik a bőrszín megjelölése.
2014. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!