Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudják, hogy még kevesebbek...

Tudják, hogy még kevesebbek dolgoznának, de azért bevezetnék a munkanélküli fizetést?

Figyelt kérdés

[link]


Már így is több megy szociális juttatásokra a dolgozók adójából, mint azt kéne.


Lehet Svájcban lenne értelme, de Magyarországon nem, túl sok itt az ingyenélő, főleg "azok" a tudjuk kik közül.



2014. jan. 11. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Elég gyáva egy náci vagy, ha nem mered leírni a cigány szót.


Alapjövedelemre meg igenis szükség van. Ha nem értesz a gazdaságpolitikához, akkor légyszives ne szólj bele. Ugyanez vonatkozik a politikára. Előbb olvass kis Marxot, Lenint, aztán megérted az alapjövedelem intézményét is.


Szociális juttatásokra pedig MINIMÁLIS összegek mennek el.

Megmondom, hova megy el az adód 99%-a.


Stadionépítés

Korrupt lenyúlások

Offshore számlák

Multinacionális vállalatok támogatása

Korrupt pályázati pénzek

Korrupt "programok", amiket fizetnek

Földmutyi, trafikmutyi

Adókedvezmények a gazdagoknak


A jobbikos fasiszták persze csak a cigányság segélyezésével foglalkoznak, amely filléres ráfordítás, nem véletlenül soha nem nevezik meg konkrétan ezeket az összegeket. Dehát a rasszizmuson alapuló gyűlölettel könnyű megnyerni a nyomi birkákat, míg a Tőke megértéséhez értelmes, gondolkodó, öntudatos munkásokra van szükség.


Munkáspárt 2006

2014. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ohh, ha az emberek tudnák, hogy miért épül ennyi stadion... Máris mást fasisztáznának.


Egyébként szerintem sem lenne ez hülyeség és senki nem mondta azt, hogy azok, akik téged is zavarnak kérdező (amivel egyetértek, mert engem is) valószínűleg nem kapnak a segély mellé meg egy ilyen alapjövedelmet, hanem bele lenne kalkulálva. Legalábbis ez lenne logikus számomra.


A másik dolog, hogy nem tudom, hogy mennyire vagy vele tisztában, de aki dolgozna, az is megkapná ezt az összeget pluszban, ami valóban lendíthetne a gazdaságon, hiszen mindenkinek nagyobb vásárlóereje lenne.

2014. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pesze, én is örülnék ha osztanák a pénzt. Hirtelen megnyílna a csap. Csak a kérdés hogy mikor kellene majd visszafizetni, és mennyit.... A RÉGI TRÜKK
2014. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A munkáspártos gyökérnek ebben valóban igaza van. Tényleg nem szociális juttatásokra megy el a legtöbb pénz. Ettől függetlenül nem hiányoznak ide a cigányok.
2014. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

nem szabadna ilyen intézkedést bevezetni, mert a lusta, semmirekellő, ostoba népréteg mégjobban elszemtelenedne, még jobban ellustulna és soha nem lehetne rávenni ezeket a munkára, soha többé!

ez kell? még több semmirekellő napi betevőjét megadni az adóból, hogy aztán triplájára nőjjön az állaamdósság és a zimf uralkodojon az országban? ezt akarják? csak beteg, hazug kommunisták agyából pattanhat ki ilyen elmebeteg ötlet!

2014. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Remélem nem vezetik be ezt a hetedhét ökörséget.

Én csak annyit akarok, hogy a munkámért ne 70 ezret kapjak, hanem rendes bért, mondjuk 120 ezret.

Nekem nem kell az ingyen pénz.

2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom alapból járna a pénz az állampolgársághoz, állampolgárságot meg a Fidesz úgyis osztogatja fűnek-fának, úgyhogy hirtelen mindenki magyarrá akarna lenni.

Ez esetben honnan fognak szerezni milliárdokat, hogy 50millió magyarnak fizessenek?

2014. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értem én már ezt.

Onnantól kezdve még nagyobb beleszarás lenne a segélyesek részéről.

Persze szokás szerint az adófizetők pénzéből.

2014. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az egész "tanulmány" egy lózung gyűjtemény. A gazdasági változásokat ceteris paribus vizsgálják, pedig az ilyen feltételezésekért közgazdasági képzések első hetében buktatnak.


Hogyan gondolhatják azt, hogy bárki elvégez tárgya munkákat minimálbérért/közmunkás fizetésért? Miből pótolnák a feketegazdaság erősödése miatt kieső adóbevételeket? Hogyan szorítanának bárkit munkára, ha csökkenne a munkáért kapott bruttó bére, a járulékterhei viszont növekednének?


Őszintén, mi a fene értelme van az egész Létpénznek azon kívül, hogy az amúgy passzív, önmagát eltartani nem akaró réteg szavazatait megvegyék.

2014. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Felháborító.
2014. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!