Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány éves kortól lehet szavazn...

Hány éves kortól lehet szavazni az országgyűlési választáson?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 14:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
kár :/
2014. jan. 10. 14:24
 12/17 anonim ***** válasza:
13%

De még mekkora.

Én 20 vagyok,de elhatározom,hogy semmilyen formában sem fogok szavazni.

Még ha az atya úr istent is indítaná valamelyik párt.

2014. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
5%
18 évesen. De fel kellene a határt legalább 21-22-re emelni. 18 évesen még nem tud felelősen dönteni egy fiatal sem. Nincs semmit élettapasztalata, a gazdaság működéséhez sem ért semmit. Jobban befolyásolja a pártpropaganda, mint egy felnőttet.
2014. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
ez így igaz.
2014. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20 éves szavazz, adj le érvénytelen szavazatot
2014. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kzsol válasza:
49%

Nagyon értelmes emberek :D

Igaz, hogy ez a poszt 14es, s én most vagyok 17 éves, de csak megsúgom, többet konyítok a gazdaságpolitikához mint Ti, közgazdásznak tanulok, már 2 éve :) Bele látok rengeteg dologba, s érrekel is.

Én a szavazó jogot, minden olyan emberre kiterjeszteném, aki általános iskolai végzetségel rendelkezik, és a szavazás évében betölti 18. Életévét :) S a Nyugdíjasok szavazójogát korlátoznám, dolgoztak ők már eleget, megérdemlik a nyugdíjuk, de a többségük, csak az ígérgetés/régi Eszmék/Propagranda miatt szavaznak arra, akire. Politikailag analfabéták. Bár ez igaz sajnos sok magyar emberre. S ezzel nem tiszteletlen voltam (mivel tisztelem az öregeket) csak felvetettem egy problémát, ami szerinte igaz. A "tudatlan" szavazás!

2017. márc. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Tehát, azok a szektás nyuggerek elmehetnek szavazni, akiknek a szavazatát kilóra meg lehet vásárolni egy Erzsébet utalvánnyal, de a 18 év alattiakat kizárjuk a szavazásból, miközben az ő életükre van legnagyobb hatással az (elcseszett) oktatásrendszer, amit nem hajlandók rendbetenni?


Ha a 18 év alattiak nem elég érettek a szavazáshoz, akkor inkább jobb ilyen szavazókra bízni az oroszág sorsát?

Ők már elég érettek és tapasztaltak?


www.youtube.com/watch?v=zSHesuPXhtY

2021. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!