Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszik rendbe az...

Miért nem teszik rendbe az oktatást?

Figyelt kérdés

Adott a probléma:

- magániskolákat és néhány elit iskolát leszámítva, egyáltalán nincs jó színvonala az oktatásnak

- a tanárok mai terheltsége mellett nem is tudna lenni, ráadásul alig kapnak érte pénzt

- a tanárok képzettsége is rossz. Mindet át kéne képezni, egytől egyik

- a szakképzések jelentős rész egyszerűen csak egy ügyes kis tölcsér az állami pénzek leszívására, tényleges oktatás kvázi nem is folyik

- az értelmetlen hit- vagy erkölcsoktatással akarnak "igaz magyart" (az állam katonáját) nevelni a gyerekekből, szemben a saját érdekeikkel


Rengeteg tanár ismerősöm van, azért is szembesülök napi szinten ezekkel a problémákkal. A velük folytatott beszélgetések során is megvitattuk, igazából maga a tananyag is rossz nagyon sok szempontból, a tanárok képzettsége pedig idejétmúlt, és a továbbképzések ellenére sem sikerült felfrissíteni.


Én úgy gondolom, hogy a saját gyermekemet egészen biztosan nem fogom tönkretenni a magyar iskolarendszerrel, tehát csak külföldön fogok gyermeket vállalni, ha ez nem változik meg. Én csak olyan iskolába íratnám a gyerekemet, ahol: fejlődnek a szociális képességei, az önismerete, felkészül arra, hogy legyen komoly szakmai potenciálja, és lehetőséget kap a saját tehetsége és véleménye kibontakoztatására, nem pedig az állami elvárások teljesítésére.


2014. jan. 2. 11:11
 1/6 belapus ***** válasza:
100%
Jó színvonalú oktatás mellett értelmes emberek kerülnek ki az iskolából, akik átlátnak a politikusok, kormányok hazugságain.Ahhoz, hogy egy politikai csoport megszerezze vagy megtartsa a hatalmat ostoba "birkákra" van szükségük, akik mindent elhisznek és semmit sem kérdőjeleznek meg.
2014. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megválaszoltad a saját kérdésedet. Az oktatás csak egy nyűg a mindenkori kormánynak. Inkább az foglalkoztatja őket, hogy mit tudnak ígérni a nyugdíjasoknak. Nézd meg a békemenetet... 60+ nyugdíjasklub az egész pár fiatalt leszámítva. Az oktatás és az egészségügy is arra van kárhoztatva, hogy megkérdezzük: há mennyi a fizetése nekik?

Ezzel el van intézve a dolog. Fizetésemelés volt a tanároknál. Igaz, hogy a pótlékokat és a juttatásokat elvették igaz, hogy nőttek az óraszámok, de az alapbérek növekedtek. Az, hogy e-mellett az oktatás színvonala milyen, csak azért nem érdekel senkit, mert senki nem ért hozzá, és utánaolvasni valaminek már nyűg. Ez az úgynevezett demokrácia rákfenéje. A műveletlen, tanulatlan, szervilis és hiszékeny birka, aki maximum a rövid távú egyéni érdekeire tud koncentrálni. Tudod kezdem kétségbe vonni a "minden ember egyenlő dumát".

2014. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Még vannak "normális" iskolák, ilyen tanárok.

2. Természetesen az oktatás ügye a kormánynak nem nyűg, hanem céljai elérésének fontos eszköze. Ha lezüllesztik, az azért van, mert az onnan kikerülő ember kellően buta marad a hamis eszmék fel nem ismeréséhez. Így lehet eladni hazugságot aranyigazságként.

3. Az oktatás rendbeszedése nemcsak pénz kérdése, bár az is kell hozzá sok. Tanár nem a fán terem, hanem éppen ebben az oktatási rendszerben képezik. Rossz tanárok. Ahhoz, hogy a tanár kihozza magából a legjobb képességeit, hogy ő maga is tanulni akarjon, megfelelő környezetre van szükség. Társadalmi támogatásra. Csakhogy ellenségképző hangulatban a társadalom segítségére (azaz önmagunk cselekvésére) biztatni nem kifizetődő, az választási vereséget eredményez. Ezért az sem hivatkozik rá, aki akarná. Ez egy hosszú gyötrelmes folyamat, amelyet csak közösen lehet végigvinni.

Ha hasonlattal kellene illusztrálni, olyan ez, mint kártyavárat építeni sok csintalan gyerek között. Ahol az első szint fáradságos elkészülte után rögtön egy kópé azt egyetlen mozdulattal elsöpri. Lehet elgondolkodni: várat építsünk előbb, vagy az ezt egyáltalán nem érdeklő lurkóknak magyarázzuk-e előbb, miként kell viselkedni.

2014. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Chomsky féle 10 parancsolat:

1.) Az emberek agyát és figyelmét le kell foglalni másod- és harmadrangú problémákkal. Ennek érdekében figyelmüket el kell vonni a valós és súlyos szociális gondokról, mégpedig olyan hírekkel, amelyek társadalmi jelentősége kicsi ugyan, de érzelmileg erősen megérintik őket. Támaszkodjunk a bulvársajtóra, amely hű szolgánk lesz.


2.) A nép úgy kell tekintsen politikai vezetőire, mint a nemzet megmentőire. Ennek érdekében (elsősorban a média segítségével) hamis riasztások és nemlétező fenyegetések tömkelegét kell rájuk zúdítani, amelyek miatt aggódni, később szorongani kezd. Ha a szorongás elérte a kritikus szintet, lépj közbe és oldd meg a (máskülönben nemlétező, illetve általad gerjesztett) problémákat. Hálásak lesznek, s önmaguk fogják kérni szabadságjogaik csorbítását.


3.) A nemzetnek mindig készen kell lennie arra, hogy valami rosszabb következik. Ennek sulykolása érdekében használd fel a „fehér” propagandát (vagyis nyíltan a kormány irányítása alatt álló médiumokat), a „szürkét” (azokat a sajtótermékeket, amelyek csak részben állnak kormánybefolyás alatt), s a „feketét” (amelyekről senki sem gondolná, hogy valójában a hatalom szolgálatában állnak). Ezek karöltve azon kell munkálkodjanak, hogy egy olyan kormány képét vetítsék a lakosság szeme elé, amely minden erejével azon munkálkodik, hogy a jövő egét beárnyékoló sötét fellegek legalább egy részét elhessentsék a nemzet feje felől. A kemény, megszorító intézkedéseket fokozatosan kell bevezetni, mert így az emberek hozzászoknak a rosszhoz, sőt: örülnek, hogy még mindig nem a legrosszabb következett be.


4.) A nemzetet meg kell győzni, hogy minden rossz, ami aktuálisan történik, az kizárólag azért van, hogy a szebb jövőt biztosítsuk számára. Vagy ha nem a számára, akkor a gyermekei számára. Az emberek reménytelenül idealisták és hiszékenyek, akik ezt az érvet („majd a következő generációknak sokkal jobb lesz, nekünk ezért kell áldozatokat hoznunk”) évszázadokon keresztül hajlandó benyelni és elfogadni.


5.) Az embereket le kell szoktatni a gondolkodásról, s arról, hogy a történésekben felfedezzék az ok-okozati kapcsolatokat. Ennek érdekében a politikai vezetők egyszerűen kell megfogalmazzák az üzeneteiket, már-már infantilis módon, minimális szókinccsel, rövid mondatokban. A hallgatóság ily módon megszokja a felületességet, naív lesz és hajlamos az információs beetetések elfogadására.


6.) Minden adandó alkalommal az emberek érzelmeire kell hatni, nem a racionális gondolkodásukra. Bátorítani kell mindenféle emocionális megnyilvánulást, mert az érzelmeket sokkal könnyebb manipulálni, mint a rációt.


7.) Az embereket a lehető legnagyobb tudatlanságban és műveletlenségben kell tartani, mert így nem lesznek motiváltak magasabb ideálok és összetettebb tervek megvalósításában. Butítsd le az oktatásügyet, tedd korrupttá és hozd a működésképtelenség küszöbére. Egy ilyen iskolarendszer a közvélemény manipulálásának ideális eszköze.


8.) A népet el kell zárni az objektív, korrekt és teljes tájékozódás/tájékoztatás minden forrásától. Ennek érdekében pénzügyileg támogatni kell azokat a médiumokat, amelyek butítják és félretájékoztatják az embereket, s gazdaságilag el kell lehetetleníteni azokat, amelyek ennek ellenkezőjét próbálják elérni.


9.) A nyájszellem erősítése prioritás! Az egyénben fel kell ébreszteni a szégyen- és tehetetlenség-érzetet, s választható (pontosabban választandó!) alternatívaként ezzel szembe kell állítani az igazodási, csatlakozási kényszert. Az egyéniségeket nélkülöző nyájat mindig könnyebb irányítani, ellenőrizni és befolyásolni.


10.) Mindent meg kell tenni az egyének megismerése érdekében. Ezt elérendő belső (és titkos) nyilvántartásokat kell felfektetni az egyén különféle (ízlésbeli, politikai, ideológiai, viselkedési) preferenciáiról, opcióiról, egyszóval teljes pszichológiájáról. Törekedni kell arra, hogy jobban megismerjük az egyént, mint ahogy ő ismeri önmagát. Fel kell használni a társadalomtudományok (szociológia, lélektan, csoportképzés pszichológiája, stb.) legújabb vívmányait céljaink elérése érdekében, de ezeket a lépéseket a legnagyobb titokban kell tartani. Megfoghatatlan, érzelmi töltetű, nagy és közös célokat kell kitűzni, amelyek alkalmasak arra, hogy lelkesítsék a tömegeket. Ha nyilvánosságra kerülnek, ezeket a törekvéseinket határozottan (ha kell: erőszakosan) tagadni és cáfolni kell.

2014. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt nem csak most sza r az oktatás, eddig is az volt.Egy.két ritkaság számba menő magániskolától eltekintve hol működik itt tehetséggondozás?Hallottak róla egyáltalán a pedagógusok?Úgy oktatnak, mintha káposztákat nevelnének.Mind egyre megy...Lehet jó képességű, ha nem a tanár kedvence, megeszi a fene...

Arról nem is beszélve, hogy minden iskola úgy reklámozza magát, mintha a legjobb lenne, csak az igéreteknek a tizedét sem tartják be.Miután beiratkozik az ember, kiderül, hogy ugyanolyan tré iskola, minta legtöbb.Én az alapítványi iskolákkal fürödtem be legutóbb.Tiszta pénzkidobás a tandíj...

2014. jan. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Chomsky féle...

Nos, ez a birkáknál bizonyára működik, de az embernek azért ennél több esze van, átlát a szitán...

2014. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!