Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akarunk e egy Europai Egyesült...

Kis bob kérdése:

Akarunk e egy Europai Egyesült Államok megyéje lenni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 16:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

pedig nekünk kéne! ha elmentek választási rendezvényre és lehetösgégetek van a jelöltnek egy kérdést feltenni, akkor kérdezzétek meg, milyennek képzeli el az eu jövöjét. szuverén államok szövetségeként vagy európai egyesült államokként, amelyben az államokna, annyi kopetenciája marad, mint az usában vagy németországban.

a magyar állam kepviselöi arra vannak felhatalmazva, hogy a magyar államot a választási ciklus idején vezessék, a szuverénitásról csak és kizárolag a magyar nép dönthet és nem a képviselöi!

2014. jan. 1. 17:12
 22/30 Vadkan01 ***** válasza:
Papíron lehet, de látod, hogy nem ez történik, a politikusok póráz nélküli vadkutyák és minden hülyeséget törvénybe raknak, ez EU-s szinten miért lenne másképp?
2014. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Kössz nem!


Nem lenne egységes, akkor meg minek?

És ne az usát hozzátok fel példának, azért az nem ugyanaz! (Még mielőtt valaki jönne az északi, déli dologgal az usákoknál, itt nem csak "észak és dél" van.)

2014. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%
Ha értelmesen meg lenne csinálva, akkor a legjobb dolog lenne, csak sajnos jelenleg nem túl értelmes a koncepciója.
2014. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"miért nem mondják ezt meg a nemzeteknek kerek perec, a döntéshozók, hogy ez lesz? hogy 5 év múlva 10 év múlva, nem lesz nemzetállam európában?"

Pedig ki lett mondva kerek-perec, hogy egy föderális Európa a cél. Arról, hogy te szűk látókörű vagy és erről nem olvastál, a te hibád! Churchilltől kezdve Delorsig mind kimondták (újabban Barroso is)! Eleve ezért jött létre az EGK, stb. Európa felelős vezetői tanultak abból, hogy a nacionalizmus újabb világháborúba vezet, ezért szép lassan fel kell számolni. Annyira azért nem kéne meglepődni, csak olvasni kellett volna.


Ui. mielőtt méltatlankodsz, a nemzetállam a francia forradalom terméke, előtte se híre, se hamva nem volt.

2014. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

elöször is, valóban többszörösen leleplezik az eu imperialista ambicióit, el-el mondják, hogy mi a cél, ezért is tettem fel a kérdést, de a közvélemény, erröl nem vesz tudomást ill. az embereket abban a tévhitben hagyják, hogy ez csak egy lenge szövetség, melyben minden tagállam megörzi szuverénitását.

mint mondottam, ha németországban valaki nyiltan mondaná ki, hogy egy európai egyesült államok a cél, akkor németország másnap kilépne.

de érdekes, hogy anglia -pláne a napokban- mennyire nyíltan foglal álláspontot európa ellen. eddig csak a ukip élén nigel farrage szónokolt az eu ellen, de mára ez a hangulat megérkezett az angol mainstreambe. már nem valami szélsöséges félbolod gondolkozik a kilépésen, de már maga a kormány is.

azt meg ne felejtsük el, hogy ahány országban népszavazásba bocsájtották az europai alkotmányt, annyiban meg is bukott és csak a nép akaratát megkerülve tudták és tudják terveiket megvalósítani.

no, meg ott vannak a kissebbségek, régió, skócia, catalánia, észak olaszország, erdély... ezek széthúznak, nem összebújnak.

hozzájön a migráció kérdés, ami úgy a befogadóknak nem jó, de a bafogadottakon sem segít.

ez eltérö élet színvonal, a déli országok válsága, tömegmunkanélküliség...


na de vissza a kérdéshez, úgy magyarországon, mint más országban is, a nép az országok döntéshozó szuverénje, a politikus, csak a nép akaratát képviselheti egy bizonyos ideig. arról semmiféleképp sem dönthet egy politikus, egy elnök, miniszterelnök, kancellár... sem, hogy a népet önrendelkezési jogától megfosszon. ha a nép úgy dönt, hogy kompetenciákat átenged egy másik demokratikus az ö akaratát képviselö insztancnak, akkor ám legyen, erröl a nép dönthetne, de rajta kívül senkinek, erröl döntési joga nincsen.


a másik, én még sosem értettem, hogy mitöl jobb a nagyobbb mint a kicsi. sokszor olyan agyament dolgokkal érvelnek, nönünk kell, mert nem állunk meg másképp a világban. miért is? miért esélyesebb egy nagyobb versenyzö mint egy kicsi? nem mennek tán a világ legnagyobb cégei csödbe?

telefunken? csöd

gm? csöd, amerikai állam megmentette.

grundig? csöd.

ikarus? csöd.

aeg? csöd.

szinte az összes bank? állami támogatás.

fiat? többszörösen a csöd széllén.

hogy csak párat említsek. több most nem jut eszembe. de nem attól függ, hogy egy ország vagy egy cég milyen sikeres, hogy mekkora.


az eunak nagyobb szüksége van ránk, mint nekünk az eura!

2014. jan. 19. 10:44
 27/30 anonim ***** válasza:

"elöször is, valóban többszörösen leleplezik az eu imperialista ambicióit, el-el mondják, hogy mi a cél, ezért is tettem fel a kérdést, de a közvélemény, erröl nem vesz tudomást ill. az embereket abban a tévhitben hagyják, hogy ez csak egy lenge szövetség, melyben minden tagállam megörzi szuverénitását."

Lehet Mo-n ez a helyzet, máshol azért viszonylag tisztában vannak a dolgokkal, ha nem is mindennel, de a nagy Céllal, igen.


"mint mondottam, ha németországban valaki nyiltan mondaná ki, hogy egy európai egyesült államok a cél, akkor németország másnap kilépne. "

Hülye vagy! Németországban nem egy közvéleménykutatás hozta azt az eredményt, hogy a német nép nagy része föderalista párti! Maga Merkel is a híve a föderációnak a német Bundesrepublik mintájára!


"de érdekes, hogy anglia -pláne a napokban- mennyire nyíltan foglal álláspontot európa ellen. eddig csak a ukip élén nigel farrage szónokolt az eu ellen, de mára ez a hangulat megérkezett az angol mainstreambe. már nem valami szélsöséges félbolod gondolkozik a kilépésen, de már maga a kormány is. "

És? Mindig is tudvalevő volt, hogy a UK az Egyesült Államok előretolt bástyája Európában, az egység megfúrására! Kit érdekel?


"a másik, én még sosem értettem, hogy mitöl jobb a nagyobbb mint a kicsi. sokszor olyan agyament dolgokkal érvelnek, nönünk kell, mert nem állunk meg másképp a világban. miért is? miért esélyesebb egy nagyobb versenyzö mint egy kicsi?"

Azért, mert régebben a tudáselőnynek, ismétlem: tudáselőnynek volt köszönhető! Ez a globalizációval megszűnt! Ma már nem fordulhat elő, hogy kis csipszar államok kontinenseket befolyásolnak! Ma már a méret, népesség, erőforrás kombó számít. Akinek ez nem tetszik az nyugodtan éhen dögölhet - mert az lesz - a nagy nacionalizmusával! Amúgy is, tény, hogy a megosztottság a konfliktusok, háborúk forrása. Jó példa erre a görög poliszok, egy nép voltak és mégis orrba-szája háborúztak a politikai szétszabdaltság végett. Ezért kell előbb-utóbb a világot IS egyesíteni! Továbbá egy kis nemzetállam ellen szól az is, hogy gátolja a fejlődést! Hogyan lett volna képes egy kis, de mégis gazdag nemzetállam elérni a Holdat? Úrprogramot finanszírozni? Sehogy ehhez rengeteg erőforrás felett kell diszponálni!

2014. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

na tehát németországban tudott dolog, hogy ebböl egy európai egyesült államok képzödjön. erre vannak is véleménykutatások, amik ezt igazolják. hmmm. linkelj be egyet!

én németországban jártam iskolába és ott is éltem, de ilyen közvéleményröl én nem tudok, de nem tud a bild zeitung se, mert az mondja meg a csöc,seléknek mit KELL gondolni és ott sem állnak ilyenek, söt

pont most alakult az AFD, alternative für deutschland párt, ami ugyan nem jutott be a bundestagba, de 4,8%-kal egy hihetetlen eredményt ért el, pláne ha figyelembe vesszük, hogy az fdp -a vadkapitalizmus apostolai, a liberális párt kiesett a budestagból, amely a német szövetségi kösztársaság történelme, egyik legfontosabb eleme, hisz egy kis pártról van szó, de ez a párt tette ki vagy a cdu vagy az spd koaliciós partnerét, ami annyit jelentett, hogy az fdp-n múlt ki lesz az adott idöszak kancellára.

söt, schäuble-ról van egy video, amelyben egy európai tanácskozáson, akkor még pénzügy miniszterként, nyugtattja, a portugál partner hitel kérelmét, mert, hogy "otthon" már a görög kiadásokat sem tudja elfogadtattni.

a die linke, ugyan nem nyíltan euro-ellenes, de minden nato beavatkozás ellen szavaz és ezt teszi az átfogó europai csödfinanszirozás megszavazásakor is és a már imént említett afd szavazótábora pont e között a két párt között ingadozott.

ez a mozgalom egyre nö és szerintem ez abszolut érthetö.


persze kit érdekel, ha egy olyan eruópai unióban, melyet lehalgatnak amerikaiak ÉS angolok, ott az angol-amerikai kapcsolatok látszolag fontosabbak, mint az angol európai kapcsolatok... ez kit érdekel???

ez olyan mint ha a feleségem nem csak velem de a szomszéddal is ágyba bújna és esténként az én ügyeimet tárgyalnák ki, miközben... na ugye tudod mit csinálnak... ebben semmi probléma nincsen.

söt mi után megtudtam, hogy nem csak a rib, anc feleségem szimatol utána, de még a szomszéd is a telefonom lehalgatásával foglalkozik és közben távcsövével lesi mit teszek, akkor én fogom magam és elmegyek a jó barátommal kocsmázni, mert olyan jó haverom, söt, ha füttyent nekem, mert összeveszett a szembelévö szomszéddal, akivel amúgy nincsen bajom, akkor átmegyek, azt azt is jól megverem, mert olyan jó haverom, meg hát a feleségem is komálja...


és minnél nagyobb egy cég, annál tutibb hogy túl fog élni, mert annál nagyobb és erösebb... és még többet is tud kutatni... ugye, ... hát... kivéve, a .... kivéve az AEG-t, a Telefunkent, a Grundigot, az Ikarust, a Panam-et, az Agfa-t, Enron-t, Quelle, swissair... és a többi és a többi...

ez akkora egy nonszensz hülyeség, hogy azért mert egy csoportulás nagy, ne tudna csödbe menni. még országok is csödbe tudnak menni, lásd az europai országokat... söt minnél nagyobb egy csoportulás annál nagyobbat esik.

megint csak németországot hozom fel példának. németországnak a tavaji költésegvetési ciklusban, a VALAHA legnagyobb adóbevételre tett szert ÉS ebben a rekord ciklusban, nem hogy adóságot fizetett volna vissza, hanem új adóságot vett fel!!! tehát, ha a rekord évben csökkentik a terhet, hát mikor???

és az még europa legerösebb országa. ez egy egyirányú út és ez az egész gazdasági és pénzrendszer idejét múlta és ha nem változtattjuk meg akkor egy robbanásba fog kitörni. attól, hogy a sok eladósodott europai ország összedobja azt amilye nincs, attól semmivel sincsen elörébb.

amerika, meg csak bekapcsolja a nyomtatót és nyomtat, fedezetlen értéktelen pénzt szor szét a világon és ez csak azért müködik, mert a fedezet az olaj, ami nem is az övék, de mivel olajat csak dollárban lehet vásárolni, ez a tény adja meg a dollár értéket.

de térjük egy gondolat erejéig vissza a mérethez.

ha több ország összeáll egy, mondjuk európai unióhoz, akkor ennek az uniónak annyi az összkiadása mint az egyéni országok kiadásának összege???

NEM!

mert onnan kezdve nem csak a nemzeti birokrácia mutatkozik költségként, de az egész európai szervezet, adminisztrációja, elcsurgó forrásai ill. elcsurgó hatástalan szubvenció programmjai és birokráciája, anemzeti kiadsákora rá plusz tehert jelent! vagy tán nem??? DEDE.


a nemzetállamot, több érdekcsoport már 200 évvel ezelött meg akarta szüntetni, de miért, miért jobba az uniformitás és miért bántja a világ heterogén léte egyeseket?

valamikor én is úgy gondolkodtam mint te, mert ez olyan jól hangzik, de mikor átértékeltem ezt a nézetet és rájöttem az európai unió kártékony hatására, az érveket kezdtem el kutatni és valójában nincsen érv amelett, hogy az egyik miért lenne jobb mint a másik.

attól, hogy egyesítünk területeket, nem szünnek meg ellentétek, söt évekkel késöbb ebböl születnek ellentétek. miközben a politika egyesül, a népek nem egyesülnek, vagy te talán meg tudod e mondani, hogy ki jelenleg esztország miniszterelnöke.

esztország, ha eu ha nem, számunkra ugyaolyan távoli ország marad mint tájföld.

kit tudsz megnevezni, az eszt müvészt teréröl, hány eszt szinészt ismersz, vagy spanyolt vagy svédet... sokan még a fövárosokat sem tudják összecsurblizni.

és most jön akkor a gazdaság... hát hogy magyarországnak a legföbb kereskedelmi partnere az európai unió...

ja persze ezt is ismerem.

néhány honappal ezelött nyitották meg a a coca cola új szodavíz üzemét, amely ezentúl horvátországba fog vizet exportálni.

hu micsoda öröm, magyar víz horvátországban.... ööö... minek is? horvátországban tán nicsen víz?!

mire jó ez, árút furikázni a föld körül? és sokszor ugyan azt az árú tipust eme országba visszafurikázni...? kinek van erre szüksége.

kinek van németországban ír vajra szüksége kerry goldra? ugyan nem voltam még írországban, de azok cserében deutsche markenbuttert esznek? és ha igen mi a ...nak???

evain víz világ szerte? fagyasztott hús nálunk, ami beautózta fél európát, közben háromszor átcimkézték, de mivel érdekek füzödnek ehez a tömegtermeléshez, még így is olcsóbb mint amennyiért a magyar paraszt tudná megtermelni??? ez a fontos szabad árúforgalom? hát erre biztos szükség is van.

na de akkor egy pillanatra még a vízhez, míért is jó az az üzem? mert 10 embernek munkát ad?

ha az ember annyira a holdra akar röpködni, ezt pénzforrástól függetlenül már rég megtehetné, mert az a sok fölösleges munka, amire a vadkapitaluzmus kényszerít, ahelyett, pontosan is konstruktívabb értékesebb munkával is elfoglalhatná magát az emberiség.

2014. ápr. 10. 00:12
 29/30 A kérdező kommentje:

még két gondolat a #27-eshez:


te állítasz valamit, amit tényként kezelsz és nem is vagy hajlandó ezeket megindokolni vagy példával alátámasztani.

mint mondottam németországban jártam iskolába és ott beleverik az emberbe, hogy minden írás "behauptung, begründung, beispiel" -re kell hogy alapuljon, azaz állítás, indoklás, példa.

tehát, te azt állítod, hogy "eddig tudáselöny számított, most azonban népesség, terület és nyersanyagok".

hogy ez miért lenne így, azt nem indoklod meg, mert ha megindokolnád meg mondhatnám, hogy indoklásodban, hol rejlik a hiba, de így sajnos azt kell mondjam, hogy ez értelmetlen.

eddig is és eztán is fontos a technologiai elöny, eddig is és eztán is fontosak a nyersanyagok, ami viszont nem fontos az a népesség és a területi terjedelem.

hisz ha ez így lenne afrika, amely nagyon nagy természeti kincsekkel és a legerösebben növekedö népességgel rendelkezik és india, amely szintén egy oriási népességgel rendelkezik, nagyon gazdagok kéne hogy legyenek, ellenben egy ici-pici svájc vagy norvégia vagy japán, szegény... és még sincs így.

söt japán még nyersanyaggal sem rendelkezik, ugyanúgy, ahogyan franciaország sem rendelkezett sok nyersanyaggal és épp ezért a merkantilizmus elképzelését alakította ki és ezt -az imperializmusuk mellett- pont a technologiai szint tette lehetövé, azaz nyers anyagot hoztak be és feldolgozott anyagot vittek ki.

japán ma, ugyan ezt teszi.

de ha a méret számítana, a római vagy a mongol birodalom soha se bomolhattak volna fel, hisz népességük, nyersanyaguk, területi terjedelmük, söt technológia elönyük is volt, vetélytársaikkal szemben.


igen ez a világ egyesítés, az elit heppje és nekünk plebejusokkal pont a te tartalommentes érveidet probálják megetetni. de mint, ahogy ezt az európai birodalom példáján megmutattam, ezeknél az egyesítéseknél csak hatalom akkumulációról van szó, ettöl e népek megmaradnak maguknak. de a hatalom nem is akarná, hogy mi különösebben tudjunk a szomszédainkról, mert a végén még ráeszmélnénk, hogy ök is azonos problémákkal szembesülnek és a végén még összefognának ez ellen a kizsákmányoló rendszer ellen.

2014. ápr. 19. 11:39
 30/30 A kérdező kommentje:

milyen érdekes, hogy ki lettem oktatva, hogy ez a cél és ezt akarja európa lakossága is és lám, azelött, hogy bár milyen sajtó orgánum felvetette volna és mielött bármilyen közvélemény kutatás bizonyította ezt a kérdést, (csak korábbi véleményekre tudttam támaszkodni)

lám,

a szavazás bemutatta, mi europa véleménye.


az europai egyesült államok terve MEGBUKOTT!!!


a nagy országokban még elsö helyen is végeztek azok a pártok, melyek 100%osan elletétes véleményt képviselnek.

ha ezt az europa-lobbiiasták nem értik meg, az európai birodalom darabjaira fog hullani.

még az sem biztos, hogy meddig marad anglia, de ha a kilépkedés egyszer megkezdödött, akkor az lesz a vég kezdete....

2014. máj. 31. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!