Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akarunk e egy Europai Egyesült...

Kis bob kérdése:

Akarunk e egy Europai Egyesült Államok megyéje lenni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 16:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Már az Amerikai-Európai egyesült államok állama vagy megyéje leszünk hamarosan hiszen egyesül a két gazdaság.
2014. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
78%

"A Birodalmakról ugyanez elmondható.


Hol van a Szovjetunió?Hol van az Osztrák-Magyar Monarchia?Hol van Jugoszlávia?"


Hol mondtam én, hogy birodalmakra szükség van? :)

2014. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
2014. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
6%

"Hol mondtam én, hogy birodalmakra szükség van? :)"


Birodalom, szövetségi köztársaság, föderáció.

Nem mindegy, hogy nevezik?


Szovjetunió és Jugoszlávia szövetségi köztársaság volt.

2014. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
36%

""Hol mondtam én, hogy birodalmakra szükség van? :)"


Birodalom, szövetségi köztársaság, föderáció.

Nem mindegy, hogy nevezik?


Szovjetunió és Jugoszlávia szövetségi köztársaság volt.

"


Jó, és szerinted szükség van egyáltalán különböző államokra? Szerintem ez azért megkérdőjelezhető.

2014. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

@#2 nem véletlenül, írtam megyét és nem államot, hogy evvel kiemeljem függetlenségünk megszüntetését. egy európai egyesült államokban, már a név alapján is egy állam szerepét töltenénk be, ez logikus, de a kérdés a magyar államnak, a mgyar népnek, mennyi kompetenciája marad?!


a nemzeti államok anchronizmus-felvetésre, csupán annyi a kérdésem miért is? miért jobb ha a nemzetállamokat eltöröljük, miért kell ezt suttyomban burkoltan tenni, ha már ez a cél? miért nem mondják ezt meg a nemzeteknek kerek perec, a döntéshozók, hogy ez lesz? hogy 5 év múlva 10 év múlva, nem lesz nemzetállam európában? hát nem a nemzetnek kéne arról döntenie, hogy akaja e önmagát megsemmisíteni? ez a demokrácia? szép vizió mondhatom. mondaná ezt egy politikus németországban, franciaországban, görögországban, hogy a cél nemzetük szuverénitásának megszüntetése. az emberek 80% azonnal fellázadna. de ha ezt angliában merné mondani valaki, anglia már holnap nem lenne az eu tagja... amikor már így is kifelé eveznek az örvényböl.

2014. jan. 1. 16:44
 17/30 anonim ***** válasza:

"Jó, és szerinted szükség van egyáltalán különböző államokra? Szerintem ez azért megkérdőjelezhető."


Nincs, de ennél mélyebb integráció nem nagyon lesz.

Jelenleg már majdnem konföderációs a szint.


De, mint írtam az egyik legnagyobb baj ezekkel az etnikai dolgokkal van.

A nyugati rész liberális, szerintük minél több menekültet kell beereszteni, meg Istenként imádni a dzsippókat.A keletiek meg másként gondolják.

Már ez a néhány menekülttábor is sok, amit Magyarországra csináltatott ez a banda.

2014. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Vadkan01 ***** válasza:
Nyilván nem fogják bejelenteni amiatt amit írtál is, mert lázadnának, akik meg kitalálták ezt a szuper állam dolgot, letolják a demokráciát és amúgy minden embert, ez egy cél amit végig akarnak csinálni bármi áron és elég jól haladnak, mert egyre többen veszik be a dumát.
2014. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Amúgy a Nemzetállam mint ideológia abszolút idejétmúlt, és be is bizonyosodott, hogy nem működik."


Épp a multikulturalizmus nem működik, bár erőltetik. Ha a magyar érdekeket említjük, az mindig idejétmúlt. Mások meg büszkén hangsúlyozzák nemzeti jellegüket.

2014. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Dick Esmen ***** válasza:
Nem akarunk,de nem mi döntünk.
2014. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!