Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha randalírozik a kis utcába...

Ha randalírozik a kis utcába megtehetem?

Figyelt kérdés

Éjjel fél 11 kor nagy dörrenésre lettem figyelmes az alvó városunkba. -Fogalmam sem volt mi lehetett az...

Kimentem az udvarra és hallottam az útról hogy teli torokból ordítozik 2 (fiatal) ,szó szerint idézem" -Ma megölök valakit ,megszúrkálok valakit meghal.. -Ezt így bele az éjszakai szélbe.. Öszintén megmondom félelmetes volt...

Viszont így utólag azon gondolkodom hogy lehet ki kellett volna surranni és leverni csákánynyéllel mindkettőt mert most ha belegondoltam abba hogy valaki megy haza fáradtan éjszakai műszakból és ezeknek az útjukba esik lehet tényleg támadnak és meghal szerencsétlen. -Legyen az fiatal öreg nő férfi védtelen szerencsétlen.

Felénk öregek laknak akiket rendszerint lopkodnak ezek a tudjuk kik. Aki ezt hallotta abba biztos vagyok hogy félelem járta át ,olyan volt az indulat és a hangsúly.

Mit lehet ilyen közvetett félelemkeltéssel fenyegetéssel csinálni amúgy?



2013. dec. 29. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehetsz utána, mert azzal már te provokálod, de rendőrt kellett volna hívj.
2013. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az előkészület


11. § (1) Ha e törvény külön elrendeli, előkészület miatt büntetendő, aki a bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő feltételeket biztosítja, az elkövetésre felhív, ajánlkozik, vállalkozik, vagy a közös elkövetésben megállapodik.

(2) Nem büntethető előkészület miatt,

a) akinek önkéntes elállása folytán marad el a bűncselekmény elkövetésének megkezdése,

b) aki az elkövetés elhárítása céljából korábbi felhívását, ajánlkozását, vállalkozását visszavonja, vagy arra törekszik, hogy a többi közreműködő az elkövetéstől elálljon, feltéve, hogy a bűncselekmény elkövetésének megkezdése bármely okból elmarad, vagy

c) aki az előkészületet a hatóságnál a bűncselekmény elkövetésének megkezdése előtt feljelenti.

(3)3 Ha a (2) bekezdésben meghatározott esetben az előkészület már önmagában is megvalósít más bűncselekményt, az elkövető e bűncselekmény miatt büntethető."


Ez alapján hívható rendőr, csak bizonyítani is kellene ugyebár, az pedig már nem egyszerű.

Persze ennek ellenére úgyis csak garázdaság lenne a vád.


Meg nem támadhatod, mivel nem áll fenn a jogos védelmi helyzet.

2013. dec. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!