Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak sokan ráförmedve...

Miért vannak sokan ráförmedve a kormányra a hittanoktatás miatt, miért állítják azt, hogy kötelezővé tették?

Figyelt kérdés
Tudtommal választani lehet a hit- és erkölcstan között, az utóbbi pedig elvileg nem tartalmaz vallásos elemeket. Akkor miért nyavalyognak sokan amiatt, hogy a Fidesz "kötelezővé tette a hittant"?

2013. dec. 28. 21:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Aki az ateistákat a sátánistákkal sorolja egy kategóriába, és még csak az isteni tanítással sincs tisztába, miszerint mindenki önkéntes alapon kell, hogy kövesse őt, az nagyon nincsen képben semmivel. A gyerekkori keresztség egyáltalán nem biblikus, éppen ezért nem véletlenül jöttek létre azok a felekezetek a baptistáktól kezdve, akik a felnőttkori, önkéntes keresztséget (bemerítkezés) vallják, bibliai mintára alapozva.


Én nem olyan rég óta, de ateistának tartom magam, a válaszokat köszönöm szépen, így valamivel világosabb lett a kép.

2013. dec. 29. 01:08
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok fideszes, viszont egyikkel sem értek egyet: Sem az erkölcstannal, sem a hittannal.


Buták százezrei veszik fel a devizahiteleket, nem tudnak számítógépet kezelni, nem tudják hogy mi az a jegybanki irányadó rára. Ennek ellenére mi a tesiórákkal meg az erkölcs/hittel vagyunk elfoglalva.


Szégyen. Oktassanak kötelezoen gazdasági ismereteket (hitelezés, befektetések), gépírást, kötelezoen minimum ECDL szintu számítógépkezelést. Ezekkel legalább mennénk valamire.

2013. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A jelenlegi kormányzat elsiklik afelett a "nüansznyi" részlet felett, hogy Magyarország NEM keresztény ország, Magyarországon vallásszabadság van! Bár az európai kultúrának része a keresztényi szellem, de az európaiság már régen nem azonos a kereszténységgel, az európaiság napjainkban például a jogállamiságot jelenti, amit viszont nem igazán protezsál olyan bőszen a kormányunk.


Sokan hivatkoznak arra, hogy nem kötelező a hittan, ami azért nem helytálló, mert egyrészt az erkölcstan is javarészben a keresztényi elveken nyugszik.

Másrészt az, hogy mit értünk erkölcs alatt, egy teljesen szubjektív dolog: kinek vagy minek az erkölcséről beszélünk? Egyáltalán kik kreálták azt a tananyagot, amit aztán "erkölcsnek" kiáltottak ki. Ezzel nem azt mondom, hogy nem fontos a gyermeket a "jóra" az erkölcsösre nevelni, de ez legfőképpen a szülő feladata, ezt nem lehet csak úgy tanítani, mint a szorzótáblát. Az ember alapvető erkölcsisége nem azon áll vagy bukik, hogy rendszeresen bejár-e egy negyvenöt perces órára vagy hogyan ír meg egy cetlit, hanem azon, hogy milyen közegben nő fel, milyen ingerek érik, mik befolyásolják az érzelmi világát. Tanították már a magyarokat eleget az "erkölcsre", hol a cserkésztörvényekkel, hol az úttörők tizenkét pontjával, és valójában mindegyik az aktuálisan regnáló hatalom érdekeit szolgálta. A gyermekek elvi nevelési tipikusan a diktatúrák sajátja.

Harmadrészt az, ha egy diák nem a hittant választja (az esetek többségben azért, mert nem tartja magát hívőnek), hanem az erkölcstant, azzal saját magát bélyegzi meg a hatalom előtt. Remek módszer ez arra, hogy kiszűrje a kormány azokat, akik nem hajlanak arra, hogy részt vegyenek kiépíteni a "polgári"-klerikális diktatúrájukat.


Az, hogy jelenlegi kormányzat restaurálni próbálja a háború előtti Magyarország társadalmát, azt csinálja, mintha kiásott volna egy hullát a sírból, és mindenkivel el akarná hitetni, hogy: "ez még igenis él!" Az a politika amit a Fidesz-KDNP folytat eleve vesztésre van ítélve, akárhogyan rúg-kapál Vitya és a sleppje. Olyan mértékben változott meg Magyarország és a nyugati világ társadalma az utóbbi 40-50 évben, hogy azokat az elveket, életfelfogást, amit hirdet a jelenlegi kormány lehetetlenség visszahozni. Egy felnőtt ember lábára nem lehet visszahúzni a gyermekkori kis cipőjét. Egy teljesen más korszakba léptünk be, ami volt több évszázadon keresztül már nincs többé és nem is lehet többé. Erkölcsre és törvényekre szükség van, de ezeknek teljesen más alapokon kell nyugodnia, mint amelyeken évszázadokon át nyugodott.

2014. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

10-es válaszoló! Te olyan elképesztően ostoba vagy, hogy arra nincsenek szavak!


- Nem a gyermekek döntik el, hogy milyen vallást választanak, hanem az érett, felnőtt emberek.


- Az erkölcsös neveléshez nem szükséges a vallás. Vannak alapvetően jó és alapvetően rossz dolgok, melyek Alaszkától- Új Zélandig a világon ugyanazok. Létezik egy, a vallások és az elvek fölött álló mindenkori egyetemes erkölcs, és ennek az erkölcsnek az érvényesüléséhez nem szükséges az egyház, sőt...


- Például Svédország kb. háromnegyede nem hívő, mégsem panaszkodnak a svédek a rossz közbiztonság miatt. A dolog úgy áll valójában, hogy a legtöbb mélyen vallásos államban (arab világ országai, dél-Amerika országai, fekete Afrika országai, India, USA, stb.) sokkal nagyobb méreteket ölt a bűnözés, mint ott, ahol csekély a vallásos emberek száma (skandináv országok, Japán, stb.) Az a társadalom, mely egy külső entitástól való rettegés nélkül nem tud betartani alapvető erkölcsi normákat, általában nagyon alacsony civilizációs szinten áll, és ezért van rászorulva a vallásra.


- Ha egy vallás csak a gyermekkori manipulálással tud híveket szerezni, akkor azzal a vallással valami nagyon nem stimmel. Ha az a vallás igaz és helyes, akkor ezt érett, felnőtt aggyal is be kell látnia az embereknek, ezért felnőttként azt a vallást fogják választani, de ha az a vallás a józan ésszel nem egyeztethető össze, akkor az a vallás hamis.


- Mi bajod az ateizmussal? Tudtad pl, hogy a Nobel díjasok több mint 90%-a ateista? Tudtad pl, hogy az értelmi szint és vallásosság vagy az arra való hajlam között fordított az arányosság? Az iskolai végzettségre ugyanez igaz. Minél magasabb egy társadalom átlagos értelmi szintje, annál több a nem hívő vagy ateista ember abban a társadalomban.


- Ha Európa történelmét vesszük sokáig volt kötelező vallásos nevelés. Abban a korszakban volt feudalizmus, voltak boszorkány égetések, első éjszaka joga, 35 év körüli átlag életkor, stb. Aztán "érdekes módon", azzal arányosan, ahogyan csökkent az egyház súlya a hatalomban és a köznapi életben, csökkent a gyermekhalandóság, nőtt az átlagéletkor (azokat, akik vegyészettel foglalkoztak már nem kiáltották ki boszorkánynak), megszűnt a feudalizmus, megjelent a humanizmus, a jogállamiság. Igen, tudom, ilyenkor fel szoktátok hozni a kommunizmust vagy a sztálini Szovjetuniót ellenpéldaként (mert azon kívül mást se tudtok!), csak éppen a komcsi államoknak köze nincs azokhoz az eszmékhez és értékekhez amelyek legyőzték azt a sötétséget, amit az egyház szabadított évszázadokon át Európára, sőt, abszurd módon pont ugyanúgy fizikális és mentális terrort alkalmaznak, pont ugyanúgy egy nyájként kezelik a társadalmat, kvázi pont azokat az eszközöket alkalmazzák, mint anno a katolikus egyház.


- Egy gyermeket azzal riogatni, hogy ha nem hisz, akkor a pokolba jut, azt sulykolni belé, hogy más igazság nincs, csak az, amit tanítanak neki, hogy kételkedni, tehát gondolkodni bűn, a gyermekek mentális megrontása, amit ugyanúgy büntetni kéne, mint a szexuális megrontást. Erre semmilyen magyarázat nincs, ezt a dolgot semmi nem ment fel, még az sem, ha ez sokak szerint javítja a gyermekek magatartását.


- Az az egyház, amelyik több embert mészárolt le, mint a kommunizmus és a nácizmus összesen, inkább ne tanítson erkölcsöt, hanem szépen csendben húzza meg magát, és örüljön neki, hogy még nem söpörték el a francba őket.

2014. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!