Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják sokan a TB-t?

Miért utálják sokan a TB-t?

Figyelt kérdés
Szerintem ez tök jó rendszer, hogy mindenki befizet egy jelképes összeget amiből a közös kórházakat fenntartjuk. Ha nem lenne TB sokan nem tudnák kifizetni az egészségügyi ellátásukat.
2013. dec. 16. 09:40
 1/9 anonim válasza:
59%
Nem fizet mindenki és nem jelképes az összeg.
2013. dec. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert ebbe a rendszerbe születtek és el se tudják képzelni, milyen egy amerikai típusú rendszer, ahol 80.000 Ft egy általános orvoshoz menet, 120.000 Ft egy veszettség elleni oltás, és sok-sok million egy bármilyen sebészeti beavatkozás. Ezek így vannak, tény, mégis, mindenki úgy gondolja, hogy biztos van rá valami megoldás, mert hát ezek járnak. Hát nem, ott hagynak megdögleni az út szélén, ha nincs pénzed a gyógyításra. Ez a valóság, csak ez túl hihetetlen…
2013. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Túlságosan megszoktuk, hogy pl. az orvosi ellátás az csak úgy jár nekünk. Már a 400 forintos vizitdíj is kiverte a biztosítékot. (Egy kis Fideszes ráhatással.)

A korábbi válaszoló elég jól érzékeltette az árakat, sajnos ez a valóság. Biztosítás nélkül nem lehet kifizetni egy átlagembernek. Ha mindenkinek orvosi ellátást akarunk biztosítani, akkor ez csak biztosítási rendszerben tud működni. (Állami vagy magán, de ez már másik történet.)

2013. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talán mert ez egy fő ok amiért a közösség adót fizet.Ez tükrözi az emberek elvárását hogy milyen kötelezettséget várnak el a tőlük beszedett pénzért.Amerikában nem elvárás az emberek részéről ők mást szeretnének.Itt elvárás és a többség arra szavaz hogy mindenki részesüljön belőle aki a közösség része.Személy szerint én örülök neki hogy legalább ebben a jóérzésű emberek vannak a többségben és nem a dögöljön meg aki nem fizet mentalitás.Más kérdés hogy a mindig aktuális hatalom ezen elvárását az embereknek mindig megpróbálja elfelejteni.És ez a emberek egészségén meg is látszik.Pedig minden megvan az országban egy világvezető színvonalú egészségi ellátáshoz csak mindig ez a pénzhiány.Ami siralmas mert itt életekről beszélünk már és nem kényelmi,gazdasági szempontokról.
2013. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
#3: 300 forint volt a vizitdíj (és az is maximált éves darabszámban).
2013. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A TB-vel az a probléma, hogy elég brutális összeg ahhoz képest, hogy amikor orvoshoz kellett mennem közölték, hogy van egy 5 hónapos várólista a CT-re, majd azután kiderül, hogy meghalok-e vagy sem. Kissé kemény.

Másik probléma vele, hogy feltétel nélkül jár mindenkinek. Például egy mentős mesélte, hogy volt olyan akit 2 hetente vittek be gyógyszermérgezéssel, ami nem olcsó muri egy év alatt.


A gond szerintem a színvonal, ami iszonyat gyenge. A megoldás egyszerű lenne: választhassam inkább a magánellátást a TB fizetés helyett, nekem jobban megérné egy magánbiztosítónak befizetni a pénzeket. Havi 10-20.000 ft-ért már full extrás 24 órás telefonos ügyelettel egybekötött magánkórházi sorbanállás nélküli betegbiztosítás köthető, ennél pedig többet fizetek be a TB-re azért, hogy közöljék majd fél év múlva talán rámnézek, addig meg dögöljek meg.

2013. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem utálom. Fizetem havonta, azaz vonják le a fizumból már 8 éve, mióta kiestem az iskolapadból és dolgozom.

Nincs más választásom, bár az ellátás egy vicc. Igaz, a Nemzeti Cirkuszban jobban szórakozom az előadáson, mint az SZTK-ban vagy némelyik kórházban.


Ma elmentem reggel terhesgondozásra az SZTK-ba. Az a doki, akihez eddig az esetek 80%-ban voltam (munkaidő után hozzájutottam be, mert ő rendelt) nem rendelt. Így egy éppen rendelő dokihoz rakattam be magam.

Semmi dolga nem lett volna, csak annyi, hogy a 32. heti uh-t megcsinálja és elköszönjünk egymástól.


Erre írásban adott egy választ a: Miért nem ultrahangoz meg, ami alanyi jogon jár TB-re? kérdésemre, ami arról szól (válasza, tömören), hogy ha majd az orvos visszajön a szabadságáról (akihez - ismétlem - 80%-ban mentem eddig), akkor keresem fel őt és majd ő megcsinálja a KÖTELEZŐ ultrahangot, amit az ALANYI JOGON JÁRÓ ELLÁTÁSOM miatt KÖTELEZŐ megcsinálniuk, ha már a TB-t fizetem.


Ezzel a papírral a kezemben boldogan csatangoltam ki a rendelőből és kerestem fel az SZTK vezetőjét. Mázlim volt, pont bent volt. Az orra alá dugtam a papírost, majd 2 másodperc múlva a szívélhez kapott és majdnem lefordult a székéről. Ordibálva hívatta be a dokit, aki megírta ezt a papírt és megkérdezte, hogy ezt hogyan gondolta?!

Mivel ma alapból szabin vagyok, így elmentem a kerületi rendőrségre és megtettem a lépéseket az SZTK és az orvos felé.

A betegjogi képviselő pedig nem rég hívott fel (megszerezte az SZTK adatbázisából a számom) és most 2-re kell mennem az SZTK-ba beszélgetni.


Szóval, ha ez az ügy kitudódik (amihez nem sok kell, mert van pár jó ismerősöm a tv csatornáknál), még a 6 órási hírekben is simán benne leszek.


Szóval.. a TB nem rossz, csak vicces, amikor alap ellátást nem kapom meg, mert épp nincs kedve az orvosnak felállni a székről. :)

2013. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Legyen választható - vagy magán egészségbiztosítási pénztárhoz tartozok, vagy a TB-hez.

Az egyik előttem író, szépen megválaszolta, mennyit kelletett várnia a CT-re. Az MR vizsgálatnál is hasonló a várakozási idő.

2013. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__516..

Köszönöm a válaszokat. Valójában én írtam ki mind a két kérdést egy kísérlet volt az itteni válaszadókkal kapcsolatban és beigazolódott a gyanúm. Gyakorlatilag tökmindegy mit kérdezel, egyetértésben soha nincsenek a válaszadók (na jó azt hiszem egy valaki egyetértett az egyik kérdés alatt) az a lényeg, hogy a TB-t támogató kérdés alá csupa olyan válaszolt aki utálja, a TB-t szapuló kérdés alá meg csak olyan válaszok érkeztek, hogy mekkora szemét vagyok én.

2013. dec. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!