Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális oktatáspolitika...

A liberális oktatáspolitika egyet jelent az angolszász rendszerrel?

Figyelt kérdés
És a liberális oktatásrendszert miért utáljátok?
2013. dec. 28. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Inkább a zsidók szájízéhez igazodó oktatásnak nevezném.

Javasolnám a tanárverés címszó tanulmányozását.

2013. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

egyaltalan nem jelent egyet vele.


szamomra a liberalis oktatas az a sved meg a finn modell, ahol az egyeni kepessegek hatarozzak meg ki merre tanul tovabb. az angolszasz (foleg az amerikai) szakbarbarokat nevel, a porosz rendszeru (pl. a mienk) rengeteg - es altalaban sokoldalu, de elavult - lexikalis tudasra alapoz, cserebe kinyirja a kreativitast.

2013. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az angolszász rendszer éppenhogy nagyon is konzervatív, annál már csak talán a japán a konzervatívabb.

Az amerikai vagy északi nevezhető inkább liberálisnak. Mindkettő bevállt, ez igazolja, hogy egyik sem jobb, mint a másik, ha megfelelően alkalmazzák (a mi oktatáspolitikánk itt szokott elbukni).

2013. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A liberális oktatási rendszer tömören annyit jelent, hogy a gyerekek nem tanulnak többé olyan marhaságokat, mint az olvasás, a számolás és a magyar történelem. A melegek jogai, a Talmud és a lovári nyelv sokkal fontosabb, haladóbb szellemű tantárgyak.
2013. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hogy van az angoloknál, amerikaiaknál, de például a németeknél (abban nem vagyok biztos, hogy az összes tartományban) az utóbbi években betiltották a buktatást, a fogyatékosok elkülönítését, imahelyiséget alakítanak ki a muszlim diákoknak a kötelező imákhoz, tehát ők is elég liberálisak.
2013. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A liberális szót most én nem a politikai "neoliberális" értelmében használtam. Sokkal általánosabb értelemben.


Tehát nem úgy hogy "A liberális oktatáspolitika" egy olyan rendszer ami ilyen "kunce gáboros" meg "holokausztos" hanem olyan ami pusztán kevésbé próbálja beleverni a lexikont a diákok fejébe , és arra hajt hogy ami őket érdekli azt megtanulják maguktól.

2013. dec. 28. 21:57
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy mindkettő "bevált" inkább azt bizonyítja, hogy értelmetlen (és talán szükségtelen) mind a kettő.
2013. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!