Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon Orbán Viktor nem középsz...

Vajon Orbán Viktor nem középszerű?

Figyelt kérdés

Orbán Viktor úgy gondolja, hogy középszerű diákoknak nem érdemes a felsőoktatásban szerencsét próbálniuk. Ugyanakkor én azt gondolom, hogy középszerű politikusok sem kellenek a politikába. Ha megnézzük a Miniszterelnök Úr eddigi teljesítményét, akkor még a középszerű kifejezést se tudjuk használni, inkább a siralmas szót alkalmaznám.

A beruházási ráta folyamatosan mélyponton van, az árfolyamok az egekben, több százezer közmunkás van, akik éhbérért dolgoznak, a piaci munkahelyek száma folyamatosan csökken. Az oktatásból, az egészségügyből és a rendvédelemből milliárdokat vontak ki. Leépítették a fékek és ellensúlyok rendszerék, minden közjogi pozícióban pártkatona ül. A korrupció mértéke nemhogy csökkent, nőtt.


Orbán Viktor kifejezetten tehetségtelennek, és megalkuvónak bizonyult politikusként, és miniszterelnökként. Ha ő lehet politikus, akkor középszerű diák miért ne lehetne diplomás. A középszerű diák hallgatóként még érhet el jó teljesítményt, mert fejlődőképes, Orbán Viktor pedig nem igazán fog már változni. Le a középszerű politikusokkal!



#FIDESZ #politika #felsőoktatás #oktatáspolitika #oktatásügy #közpolitika #középszerű diák #orbán viktor rádióbeszéd
2013. júl. 30. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

ez a Te velemenyed..


orultem ,hogy tudomast szerezhettem rola ,


koszonom

2013. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Igazad van.
2013. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7%
Teljesen egyetértek.
2013. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az ok, hogy utálod Orbánt, de ettől még nem középszerű.

Az egyetemen jól teljesített, kiváló diplomamunkát írt, oxfordi ösztöndíjat szerzett, az ellenzék egyik vezetője volt, kétszer választották már meg Magyarország miniszterelnökének, öt gyermekes családapa. Ez nem egy középszerű teljesítmény.


A gazdasági problémákat nem ő okozta, nem is ő fogja megoldani, egy ország állapota nem egy egyéni teljesítmény. Gyurcsány, Bajnai politikáját is ugyan úgy lehet bírálni, de ettől még ismerjük el, hogy egy 10 milliós ország vezetése nem egy középszerű teljesítmény és nem lehet tökéletesen csinálni, hogy az mindenkinek megfeleljen. És miben megalkuvó, amikor itthon és külföldön is állandóan őt bírálják?


Egyébként az előző kormányzása idején a beruházások folyamatosan emelkedtek, javult a foglalkoztatottság, a fizetések reálértéke 30%-kal nőtt, a minimálbérek megkétszereződtek, ingyenessé tette a felsőoktatást, modernizálta a légierőt.

Akkoriban még egy kimagasló tehetségnek, az ország felvirágoztatójának tartottad? :)

2013. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Az előző kormányzása azért volt sikeres mert Bokros helyretette a gazdaságot.
2013. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"És miben megalkuvó, amikor itthon és külföldön is állandóan őt bírálják? "

Pont azért bírálják, mert a politikai hatalomért, és a kampányának finanszírozásáért gyakorlatilag eladta magát Simicskának és Nyergesnek. Az ország vezetésében pedig nem jeleskedik éppen. Azt nem tudom, hogy a családját miként kezeli, vagy a gyerekeit hogyan neveli, de az ország irányításában nem a legjobb. Ez viszont tény! Az előző kormányzása idején is voltak szép számmal korrupciós ügyek például a Széchenyi-terv körül, vagy az állami gazdaságok privatizációjánál. Egyébként pedig egy elég jó konjunkturális időszak volt a gazdaságban, és Németország elég rendesen felhúzott minket. Vajon most, hogy gazdasági válság van miért vagyok régiós összehasonlításban is UTOLSÓK minden téren? Ha egy kicsit a számok mögé nézel, és nem csak a kormányzati propagandát majmolod, akkor rájössz, hogy a kitűzött tervek rendre megbuktak. Már 3500 milliárdnyi megszorítást hajtott végre a Második Orbán Kormány, pedig elvileg nem akartak megszorításokat eszközölni. Az úgynevezett radikális adócsökkentés azt eredményezte, hogy az alacsony és átlagos keresetűek bére csökkent, a magas keresetűeké pedig számottevően nőtt. Észben sem tudom tartani, hogy hányféle új adónemet vezettek be, teljesen lenullázták a magánnyugdíj pénztári számlákat, a GDP arányos államadósság alig néhány százalékpontot csökkent, az új munkahelyet döntő többségét a 47 ezer forintos közmunka teszi ki. Kriminalizálták a rokkantnyugdíjasokat, a filmeseket, a munkanélkülieket, a könnyű drogot kipróbáló nyeretlen tiniket a rendvédelmi dolgozókat (kádár-huszárok), maguk alá gyűrték a média felügyeletet, és még sorolhatnám hány bűnt követtek el egyébként a saját hazájuk, és nem utolsó sorban a saját választóik ellen. Ezek után nyugodt szívvel mondhatom, hogy nem ért az ország kormányzásához ez az ember.

2013. júl. 30. 23:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Korrupció volt régen is, lesz a jövőben is, ez együtt jár a hatalommal mindenhol a világban.

Az ország már 2006-tól kezdve lemaradt a régiós versenytársaktól. A magánnyugdíjpénztárak államosítása csak egy adminisztrációs trükk volt, előtte is csak egy állami ígéret volt a kifizetésekre (hosszú lejáratú állampapírok), ez nem változik.

Egyébként az ellenzék gyakran szereti emlegetni a beruházási ráta csökkenését. Ez igaz, de ez sem egységes képet mutat. A feldolgozóipari beruházások nem csökkentek, a visszaesést az építőipar és az állami beruházások visszaesése okozza. Ennek szintén az előző kormánytól örökölt nagy adósság az oka.

Az emberek túl sok ingatlanhitelt vettek fel, természetes volt a visszaesés, ahogy az USA-ban, Spanyolországban is kipukkadt az ingatlanlufi.

Orbán már 2008-ban látta, hogy komoly megszorításokra lesz szükség, egyáltalán nem jöttek váratlanul, az természetes, hogy a kormány próbálja kedvezően kommunikálni ezeket.

Az egykulcsos adó, a központosítás vitatható, de ez nem azt jelenti, hogy Orbán tehetségtelen politikus. Ez csak egy politikai vita. Nem attól lesz valaki jó vezető, hogy meg akar felelni az ellenzék igényeinek.

Egyébként az egykulcsos adó előre be lett ígérve a választóknak a kampányban, bár a válság közepén szerintem is hibás döntés volt a bevezetése.

Ha majd a választók (vagy a Fidesz) úgy gondolja, hogy Orbán nem jó vezető vagy mást jobbnak gondolnak, akkor majd leváltják.

De előre megmondom, hogy az utódját is ugyan úgy fogják bírálni, ez így természetes. És ő is csak Orbán munkáját, Magyarország vezetését fogja továbbvinni, ahogy ő is csak megörökölte, amit Medgyessy, Gyurcsány és Bajnai hagyott rá.

2013. júl. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az ország már 2006-tól kezdve lemaradt a régiós versenytársaktól."

Ez ebben a formában nem igaz, mert a gazdasági növekedés és az új beruházások terén sokkal rosszabbul állunk, mint 2006-tól 2010-ig.

"A magánnyugdíjpénztárak államosítása csak egy adminisztrációs trükk volt, előtte is csak egy állami ígéret volt a kifizetésekre"

Előtte egyéni, névre szóló számlákon gyűltek a kifizetések. Most pedig nincs meg majdnem háromezer milliárd. Ez nem adminisztrációs trükk, csak ha a lopsást nem nevezzük annak.


"Egyébként az ellenzék gyakran szereti emlegetni a beruházási ráta csökkenését. Ez igaz, de ez sem egységes képet mutat. A feldolgozóipari beruházások nem csökkentek, a visszaesést az építőipar és az állami beruházások visszaesése okozza. Ennek szintén az előző kormánytól örökölt nagy adósság az oka.

Az emberek túl sok ingatlanhitelt vettek fel, természetes volt a visszaesés, ahogy az USA-ban, Spanyolországban is kipukkadt az ingatlanlufi. "


Te egy kissé félre vagy vezetve. A beruházási ráta nem az adósságállomány miatt csökkent, hanem a kiszámíthatatlan jogszabályi környezet és a különadók miatt. Az állami szintű lenyúlásokról, és piacfelosztásokról a haverok között már nem is beszélve. A "túl sok" ingatlanhitel sem igaz így, és 2008 óta élünk ebben a helyzetben, nem lett se több se kevesebb hitel, maximum több bedőlt hitel. 2010 óta ki lehetett volna találni erre egy épkézláb stratégiát, ami ténylegesen a bajbajutottakon segít, nem elodázza a problémát, és nem csak az tudja igénybe venni, akinek van megtakarítása, vagy hitelképes.


"Az egykulcsos adó, a központosítás vitatható, de ez nem azt jelenti, hogy Orbán tehetségtelen politikus. Ez csak egy politikai vita. Nem attól lesz valaki jó vezető, hogy meg akar felelni az ellenzék igényeinek. "


Itt megint csak nem az ellenzék igényeiről van szó. Amikor bevezették az egykulcsos adót, mindenki ordított, hogy az alacsonyabb és átlagos keresetűek talán nem járnak vele annyira jól főként, hogy az adójóváírást is ki akarták vezetni. Azt is mondták, hogy a magas jövedelműek a több pacsiba kapott pénz után nem itthon fogják elkölteni a pénzüket, hanem külföldön és nem például élelmiszer ipari termékekre, ami jól jönne a magyar vidéknek, hanem luxuscikkekre. De legfőképpen megtakarítanak belőle. Ez egy nagyon egyszerű közgazdaságtani alapvetés miatt van, minél magasabb a jövedelmed, annál kisebb hányadát kell költened alapvető cikkekre, annál több jut luxuscikkekre, és a fennmaradó részt valószínűleg beteszed valami alapba, amivel majd jól meghitelezel egy kínai, vagy egy orosz vállalatot. De ebből Magyarországon nem lesz gazdasági növekedés, csak a kiskereskedelmi forgalom csökkenése. Ez be is igazolódott.


"Ha majd a választók (vagy a Fidesz) úgy gondolja, hogy Orbán nem jó vezető vagy mást jobbnak gondolnak, akkor majd leváltják. "

Hát ez egy elég naiv álláspont...

2013. júl. 31. 08:31
 9/12 anonim ***** válasza:

"a gazdasági növekedés és az új beruházások terén sokkal rosszabbul állunk, mint 2006-tól 2010-ig. "


Ahogy írtam a gazdasági lemaradás, hanyatlás már 2006-ban elkezdődött, ezen egyik csodás, kimagasló miniszterelnök, kormány sem tudott javítani a 3 közül sajnos :(

Most már csak azon vitatkozunk, mikor volt rosszabb.

Egyébként 2006 és 2010 között 4 százalékkal esett a magyar gazdaság teljesítménye, 2010 és 2014 között szerény, kb. 1-1,5 százalékkal nő.

A beruházások visszaeséséről már írtam, ha érdekel a téma, itt találtam egy jó leírást (még Simor idejéből):

[link]


Az egykulcsos adó valóban nem segítette a gazdasági növekedést, viszont elősegítette a megtakarítási hajlandóságot, rekord nagyságú lett a lakossági állampapírok aránya és Orbán sikeresen kikerülte az IMF megállapodást. (Most ez jó vagy nem, azon megint lehet vitatkozni, de az Orbán kormány szempontjából egyértelmű siker)


Ha majd a választók (vagy a Fidesz) úgy gondolja, hogy Orbán nem jó vezető vagy mást jobbnak gondolnak, akkor majd leváltják.

Hát ez egy elég naiv álláspont...


Lehet, hogy naiv vagyok, de ha jövőre nyer is, azt már nem hiszem, hogy 2018 után még lenne esélye.

De ha te utálod Orbán Viktort, tehetségtelen, rossz politikusnak tartod, akkor miért vagy benne biztos, hogy a következő évtizedekben végig ő lesz a miniszterelnök?

2013. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Végre egy normális kérdés.
2013. júl. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!