Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az Eu-nak, hogy...

Miért jó az Eu-nak, hogy támogatja a szőlő kivágásokat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Eu-ellenes, sőt, kifejezetten hasznosnak tartom a föderációt, de ebben nem látok logikát.

Az nem igaz, hogy azért, hogy a magyar bor piacot eltüntesse, és a külföldit támogassa, hisz úgyis csak az értéktelen szőlőket vágják ki, ami nem vetélytársa a külföldinek, a híreseket, minőségieket nyilván nem számolják föl, mert több hasznot hajt, mint az egyszeri támogatás.

Esetleg rá akarja bírni a gazdákat, hogy mást termeljenek a területen, viszont a szőlő jellemzően olyan helyen terem, ami nem ideális más növények számára.

Én eddig jutottam az elmélkedésben, de nem tudtam rájönni, mi hasznot hajt ez az Eu számára.


2009. nov. 27. 17:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

azért, mert az eu rengeteg pénzzel támogatja a gazdákat. mindenből baromi nagy túltermelés van, és nem tudják eladni. Minél többen vágják ki, azután annyival kevesebb támogatást kell fizetni.


Nyilvánvalóan az lenne a jó, ha nem támogatna senkit az EU, és mindenki azt termelne amit akar. Csak akkor meg menenk a parasztok tüntetni. ez a baj

2009. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hm, ez nem is hülyeség.

Így hosszabb távon biztosan jól jár.

2009. nov. 29. 15:13
 13/16 anonim ***** válasza:
29%

Miért jó az EU?

Nem azért, mert könnyű és olcsó ígérettel nagy haszonhoz juthattak az alapító országok? Mi történt a keleti belépőkkel? Nemde leépült a termelésük?

A győri keksz megvásárlása bezárási célzattal nem hasonló a szőlőkivágató támogatáshoz? Egyszeri befektetés, piacnyerés, konkurencia-pusztítás. A cél az önellátásra, függetlenségre képtelen, fogyasztókat hízlaló tagországok létrehozása. Sok apró lépésben.

A kivágott szőlő helyén egyhamar nem terem másik.

2009. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Nem azért, mert könnyű és olcsó ígérettel nagy haszonhoz juthattak az alapító országok?"


De.


"Mi történt a keleti belépőkkel? Nemde leépült a termelésük?"


Nem épült le a termelésük, hanem nőtt. A vámunióból az új tagországoknak is sok előnyük van.

2009. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az hülyeség hogy a többi tagállamba nem visznek semmit,mert nem kell nekik semmilyen termékünk.

Első kézből tudom: lásd,malomipar,aki ért a gabonafélékhez az meg tudja mondani mi a szitu.

Nos ezzel az iparral kapcsolatban az a nagy büdös helyzet,hogy a jó,kiváló minőségű lisztet,búzát,egyebet,azt viszik ki,hogy milyen áron azt nem tudom-de gyanítom hogy kevesebbért,mint evidens lenne-,a rossz,rosszabb minőségű itt marad,majd a behozott külföldi szintén gagyibbal keverve kerül a boltokba. Nem állítanám hogy a teljes termékpaletta ezen a téren erre hajaz,de azt hiszem többet ér minden szónál ha egy idős,sokat látott,tapasztalt 75 éves hölgy szerint,az itthon kapható hazai és külföldről származó lisztek jobbnak mondott szériája is alkalmatlan igazi jó házikenyér sütésére-mivel a hölgy ezzel is foglalkozik.

Én nem vagyok EU ellenes,meg nem a szokásos szélsőjobb dumát nyomom,és megváltani sem akarok senkit,de ezen érdemes elgondolkodni.

A szőlő esetében is előfordulhatnak ilyen stiklik,nem tudom...

2009. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tévedés.Pontosan a termő szőlő után jár a kivágási támogatás.

A cél pont ugyanaz,ami akkor volt,amikor 10000 ft-ot fizettek minden fejőstehénért,amit levágtak.Ennek már látjuk a végeredményét.

Egyébként mindennel ezt csinálják.Kapsz silányat,egészségtelent olcsón,ha normálisat akarsz,az megfizethetetlen.Viszont ez csak akkor megy,ha nincs konkurencia.

2009. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!