Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az Eu-nak, hogy...

Miért jó az Eu-nak, hogy támogatja a szőlő kivágásokat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Eu-ellenes, sőt, kifejezetten hasznosnak tartom a föderációt, de ebben nem látok logikát.

Az nem igaz, hogy azért, hogy a magyar bor piacot eltüntesse, és a külföldit támogassa, hisz úgyis csak az értéktelen szőlőket vágják ki, ami nem vetélytársa a külföldinek, a híreseket, minőségieket nyilván nem számolják föl, mert több hasznot hajt, mint az egyszeri támogatás.

Esetleg rá akarja bírni a gazdákat, hogy mást termeljenek a területen, viszont a szőlő jellemzően olyan helyen terem, ami nem ideális más növények számára.

Én eddig jutottam az elmélkedésben, de nem tudtam rájönni, mi hasznot hajt ez az Eu számára.


2009. nov. 27. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
ez uj szamomra...de szerintem azert,mert a minosegibol,minosegi termek van,a nem minosegibol pedig az olcso.
2009. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Vegyétek már észre! Mi nem kellünk az EU-nak! Se a jó minőségű búzánk, se a bor, se a tej, se a méz, se a húsárú... semmi! Leépítenek mindent! Mi csak a felvevőpiaca vagyunk az alapító országok szemetének! Hozzánk hozzák be olcsón amit kint már nem lehet eladni. Az ő gazdaságuk virágzik mi meg beledöglünk!

Vegyél minél több magyar terméket!

2009. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
teljesen igazad van
2009. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
17:53 vagyok: Gondolkozz! Ha valami számodra nem logikus az valakinek jó! Kinek jó ha a magyar bor eltűnik? Na kinek? A franciáknak.
2009. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Alá tudnád valamivel támasztani ezt a hírt? Valami forrással, vagy hasonlóval? Mert én még nem hallottam erről sehol.
2009. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

17:53 vagyok: [link]

A támogatás célja


"A szőlőkivágási támogatás célja, hogy a szőlőtermelők számára lehetővé tegye művelés alatt álló szőlőültetvényük kivágását annak érdekében, hogy az érintett területen alternatív tevékenységet folytassanak, vagy véglegesen felhagyjanak a mezőgazdasági termeléssel."

2009. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Természetesen.

[link]

Ezt találtam, most így hirtelen.

2009. nov. 27. 18:07
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyszerre.

Google első találat, ugye. :D

2009. nov. 27. 18:08
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

17:53 vagyok: Bocs a sok kommentért de mértéktelenül dühít!

Erről beszéltem: [link]

"Beindult a szőlőkultúra kivágásának kérelmezési időszaka.

A termő szőlő kivágása a föld feletti rész levágását, és legalább a gyökértörzs eltávolítását jelenti.

Ez a szőlőtőke nem terem többet. Ezzel megszűnik az EUs szőlősgazdák ( értsd jól: francia spanyol, portugál, német, olasz szőlősgazdák) konkurrenciája, mert kivágják a magyar őshonos szőlőfajtákat, nem lesz tokaji, egri, badacsonyi, somlói nemes bor. Nem lesz furmint, szamorodni, aszú, leányka, szürkebarát, kéknyelű, juhfark.

Megint hülyére vesznek minket."


Olvassatok már a harekben a sorok között!

Tessék felállni a TV2 és RTL Klub elől és gondolkodni!

2009. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Olvassatok már a hííírekben a sorok között!
2009. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!