A rendszerváltás óta eltelt 24-év hány év kell még elteljen, hogy a munkásember úgy éljen mint a rendszerváltás előtt élt?
Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 10:51
11/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a munkásember soha sem fog úgy élni mint a rendszerváltás előtt (jó létben és biztonságban)
2013. dec. 26. 12:43
12/16 anonim válasza:
Jól látod kérdező. Pontosan így van.
13/16 anonim válasza:
Ha már autógyárnál tartunk: egy CNC esztergályos lazán megkeres 2-300.000 forintot pl. az Audiban, Merciben vagy beszállítóknál. Ha ez valakinek nem elég a jóléthez és biztonsághoz, akkor a válasz: nem, nem lesz olyan, mint a szocializmusban. Az egy mesterségesen fenntartott jóléti rendszer volt, most nem fog senki helyetted tenni azért, hogy neked jó legyen, ezt felejtsétek el. Az állam vállalja mindenkinek a taníttatását és egészségügyi ellátását (+1-2 dolgot), de többet ne akarjatok. Aki a jóléthez és biztonsághoz nem hajlandó annyit hozzátenni, hogy körülnéz a munkaerőpiacon, hogy mi a kelendő és legalább egy jó szakmunkásképzést elvégez, az gondolkozzon el azon, hogy tényleg a rendszer a rossz, vagy ő a hülye és lusta. Egyedül talán a nők vannak nagyobb hátrányban, de ilyen értelemben vett proli "munkásember" ma csak az lehet, aki csak várja, hogy a szájába repüljön a sültgalamb. S akárhányszor ránézek az emberekre, ez igazolódik is: nem az a kőműves él rosszul, aki vette a fáradságot és alpinista képzést végzett meg beruházott profi szerszámokra, hanem az, amelyiket reggel úgy kell betolni a munkába és a fizettsége felét sörben kéri.
14/16 A kérdező kommentje:
Igaz vannak akiknek sikerül de nagyon sok az olyan akinek végzettsége is van akar is és mégis csak kihasználják nem fizetik és bizonytalanságban él PL. én már a negyedik szakmámban dolgozom aránylag fizetnek is és mégis ott van a bizonytalanság végig mi van ha...és az idő meg telik és nem leszek fiatalabb pedig most is készülök le tenni az árufuvarozoit
2013. dec. 26. 14:36
15/16 anonim válasza:
Te nem bizonytalanságban élsz, hanem paranoiás szorongásban és félelemben, amit nem a gazdasági környezet okoz, hanem te gerjeszted saját magadban. Mi van, ha...? Mi lenne?! Bárkivel megeshet, hogy elbocsátják vagy tönkremegy a cége - a legnagyobb topmenedzserekkel és ügyvezetői igazgatókkal is, de akkor nem aggódni meg jajveszékelni kell, hanem felállni és újrakezdeni. Nem mondom, hogy élj a mának, mert az meg a másik rossz véglet, de annak sincs értelme, hogy folyton e miatt aggódjon valaki. Aki jól és szorgalmasan dolgozik, annak előbb-utóbb úgyis kifizetődik a tudása. Mivel azt írtad, elég sok szakmát megismertél már, gondolom te is tisztában vagy vele, hogy minden foglalkozásban van egy "elit" réteg, akik a legjobbak az adott dologban. Ezekbe a körökbe nem ismertség vagy csókosság alapjná jut be valaki, hanem saját munkájából.
16/16 A kérdező kommentje:
saját munkám miatt meg voltam és vagyok becsülve de bizony az idő kezd eltelni és nem látom, hogy még vagy 12-évig bírja a cégem igaz készülök és szerintem tovább tudok lépni de van olyan ismerösöm aki toppon van szakmailag és fizikailag is és azt mondják neki menjen inkább nyugdíjban és olyan volt kollégám aki még korban is ott van ezt pedig csak kihasználják és nem fizetik rendesen és bizony ezt, ha kinagyítsuk országos szintre?
2013. dec. 26. 17:48
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!