A rendszerváltás óta eltelt 24-év hány év kell még elteljen, hogy a munkásember úgy éljen mint a rendszerváltás előtt élt?
soknak
de ez mind relatív
hisz anno teljesen másra költötték a pénzt, mint ma: sokkal kevesebb műszaki cikket vásároltak az emberek
mindenki meg akarja venni a 200 ezres okostelefont(akár hitelre is), mikor keres havi nettó 70 ezret, és panaszkodik hogy nem jön ki a fizetéséből
sokkal többen használták a tömegközlekedést, kevesebb autó volt meg ilyenek
A "munkásember" fenotípusa ma már nem létezik. Nem is létezhez, mert a rendszerváltás előtti munkásember minden volt, csak épp munkás nem.
http://www.youtube.com/watch?v=YxmguL78Epg&hd=1
De ha a könnyű fizikai munkát végzőkre gondolunk, szerintem a legtöbb munkahelyen megbecsültebb munkát végeznek jobb reálbérért, mint akkor. A rendszerváltás előtti pl. az internet és kábeltévé nem sok lakásban volt elvárás...
2: Van munkásember ma is. Akiket te mutatsz azok a léhűtő paroli bunkók. Sokan kétkezi munkát végeznek ma Németországban, Ausztriában...nagyon szeretik a magyar munkaerőt mindenhol.
Bevezették a közmunkát, az is egy baromság, régen ezek voltak a közveszélyes munkakerülők. Benyomták őket a börtönbe, ha nem dolgoztak. A munkájuk nem sokat ér, de a mai rendszer sem jó, mert diplomás ne söprögessen. Ha ások egy gödröt, a másik betemeti, az nem ér semmit.
A magyar vállalkozók hülyék. Csinálnak egy céget, van egy kis bevételük, és máris megy audi a6-ra meg bmw-kre mert a vezetőnek olyan autó kell, és elmegy az összes bevétel a fejlesztés helyett hülyeségekre, és így lesz egy magyar vállalkozás kicsi, és így marad is az.
A magyar nem fejleszt, hanem költ. Amíg ez nem változik, addig el lehet felejteni a magyar nagyvállalatok fogalmat.
"a jó minőségű magyar áru"
Konkretizálhatnád kicsit, hogy mire gondolsz, mert van egy-két elképzelésem róla, de hát a lengyelek is úgy gondolták anno, hogy ők milyen fain dolgokat gyártanak, aztán az embereknek a "lengyel piac" vagy "Made in Poland" kifejezésekről nem feltétlenül a minőség ugrik be először. Úgy 100-150 éve, ha jó minőségű, jól eladható terméket akarsz gyártani, ahhoz nem munkásember kell, hanem mérnök, vegyész, közgazdász. Akik vendégmunkásnak elmentek külföldre, azok is szeirntem kikérnék maguknak, ha "munkásembernek" szólítanád őket és ahol szeretik is őket, ott is a szakértelmük miatt van ez így. Üdv a XXI. században!
Ha munkásember kitermeli és kiköveteli azt a bérszínvonalat amit hitelből és a szovjet gyarmattartó segélycsomagjaiból építettünk fel, meg persze a KGST placebo piacát is meg kell említenünk.
Ha ezt elérjük önerőből is, és a civil érdekképviselet kiköveteli a teljesítését, akkor jól fognak élni az egyszeri munkásemberek is.
NE IS LEGYEN "MUNKÁSEMBER".
Ez az az embertípus, amire a társadalomnak nincs szüksége. Ezzel nem azt az embertípust vádolom, hiszen nem Ő tehet a saját létéről, hanem a gazdaság szabályozói.
Csak tények:
- kétkezi munkára elenyészően kis szükség van
- a kétkezi munkások nem tudnak elég pontosan dolgozni
- a munkások nem megbízhatóak (gyakran betegszenek le, stb.)
- a kétkezi munkások munkájára olyan helyeken lenne szükség, ahol nélkülözhetetlen az ember, nem pedig ott, ahol egy embernél alacsonyabb fontosságú entitást, egy eszközt helyettesít
9: miért szerinted a modern autóösszerakó telepeken /amit itt nagyvonalúan gyáraknak hívnak, pedig itt nincs fejlesztés/ mivel dolgoznak?
Ma egy esztergályos nagyon drága és modern computerizált gépeken dolgozik, szerinted mivel ha nem a kezével? Bár ezek az ún. szakmunkások.
Mindenkire szükség van, a kétkezi munkásokra is, mezőgazdaságban is, ott is kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!