Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érti meg az emberek...

Miért nem érti meg az emberek egy része hogy rossz irányba haladtunk évekig, amikor a külföldiek befektetése jelentette az elsőszámú célt? És hogy akkor kellene változtatni, amikor nem élénk a gazdaság, hogy minél kisebb kárral megtehessük?

Figyelt kérdés
Miért kell ennyire kiszolgáltatni „ rabszolgaként” magunkat a külföldnek?
2009. nov. 26. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Demagóg, bua, manipulatív kérdésedre az a válaszom, hogy ez nem kérdésnek álcázott jobbikos propaganda elhelyezésére szolgáló ingyenes hirdetőfelület, hanem egy kérdésfeltevő oldal, ami eredetileg arra való, hogy ha valamit nem tudsz, megkérdezheted azoktól, akik esetleg jobban tudják. Nem az ennek az oldalnak a célja, hogy jobbikos propagandát nyomathass álkérdések és álviták formájában.
2009. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Demagóg, bua, manipulatív kérdésedre az a válaszom, hogy ez nem kérdésnek álcázott jobbikos propaganda elhelyezésére szolgáló ingyenes hirdetőfelület


Ez az, hogy nem tudom, és választ sem kapok rá, csak hogy mennyire hülye vagyok.

Az nem válasz, csak a válaszok megkerülése. Indokokat már kaptam csak hogy mind nagyon nagyon sánta volt, olyan amivel a média tömi az emberek fejét.

2009. nov. 26. 14:18
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

"...Indokokat már kaptam csak hogy mind nagyon nagyon sánta volt..."

azt hiszem, neked minden indok sánta, amelyik nem azt mondja, amit hallani szeretnél...

2009. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Talán azért, mert sok az egyszerű ember, akiket könnyű hülyének nézni (mára már hál' Istennek egyre kevesebb). A még mindig elvakult emberek eddig is, ezek után is erre az "irányra" fognak szavazni. Én értem a kérdésed, mivel az én baráti körömben ,családomban is van ilyen ember.


Előző: Az, hogy ezt a kérdést a jobbikkal hozod össze, azzal elismered a bal oldal ezen tevékenységét, nem megfelelő irányát, ráismertél a mostani kormányra, ugyanis a kérdező nem említett időszakot, csak "évekig"-et.


De tényleg, vitának semmi helye itt.


Az, hogy a jobb, főleg a szélső jobb ott tart, ahol tart, annak pedig nem a szélső jobb az oka...... Ezt az okot kéne már észrevenni.

2009. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert a honatyák akiknek a kezében ott volt/van a döntés fölvállalt egy titultust a külföldieknél.

Beálltunk kur.áknak. És bizony kérem szépen a pénzért d.gni is kell!! Különben honnan lesz megint pénzecske a választáshoz? Önös/üzleti érdek = rövidtávú gondolkodás Nincs tovább.Éppen ezért nincs miről beszélni.

2009. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
A sok roppant intelligens hozzászóló és az igen kiváűló kérdező tudja esetleg, hogy melyek azok az országok, amelyekbe a legtöbb külföldi befektetés irányul, és melyek azok, amelyekbe kevesebb? Várom a tippeket.
2009. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert ez nem az emberek dolga. Nekik nem kell érteniük ezt. Azért vannak a kormányok, hogy ezzel foglalkozzanak. Úgy hogy inkább azt kellett volna kérdezned, hogy miért vannak nekünk ilyen kormányaink. Erre lehet értelmes választ (is) adni.
2009. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Én megérteném, ha mondanál néhány érvet. Jelenleg nem látom, hogy mi a rossz abban, hogy idejön egy külföldi befektető és egy vagon pénzt költ el arra, hogy felépítsen itt egy gyárat, és ebben minket foglalkoztasson.


Mehet máshova is, pl Romániába, és akkor Romániába öl egy vagon pénzt és az ottani embereknek teremt munkahelyet. Az jobb?

2009. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A sok roppant intelligens hozzászóló és az igen kiváűló kérdező tudja esetleg, hogy melyek azok az országok, amelyekbe a legtöbb külföldi befektetés irányul, és melyek azok, amelyekbe kevesebb? Várom a tippeket.


Az ex kommunista országok közül, arányainkat tekintve nálunk van a legtöbb külföldi tőke, és a lengyeleknél a legkevesebb. Ezáltal a mi gazdaságunk a legnyitottabb, és sajnos csak a hátrányai jelentkeznek. Én soha nem állítottam hogy maga az elmélet rossz, csal egyszerűen az emberi tényezők.

De tisztán látszik a folyamat amit maga a jelleg okoz. A lengyelek, nehezebben szedték össze magukat, hiszen kevesebb tőke jelentkezett a gazdaságukban ezelőtt még 5-6 évvel, aztán mi megtorpantunk mert, a tőke nem fordította vissza a profitot hanem elkezdte kivinni a mi jövedelmeinket. A lengyeleknél meg hagyták hogy a nemzetgazdaság fejlődjön és sokkal előnyösebb feltételekkel engedték be, és nem okozott mesterséges versenyelőnyt a saját gazdaságuknak. Most már 2-3 éve mennek el mellettünk amit a válság még fel is gyorsít. Az a baj hogy a magyar gazdaságot nem lehet közvetlenül élénkíteni a fogyasztással, mert annak a haszna a multiknál landol. És ezt nehéz megoldani, hiszen kialakult egy sor versenyellenes monopólium „ kereskedelem, feldolgozó ipar, termelő szektorok” ahol egyszerűen akkora a lemaradásunk hogy muszáj lenne protekcionizálni a magyar szférát, viszont az energiánkat elvonja a multik kedvezményei. Szóval valahogy a magyar belsőgazdaság fogyasztását elősegítő célokat kellene támogatni.

Vagy nem az exportot szorgalmazni, mert sajnos az sem nagyon megy a multik nélkül, egyszerűen azért mert akkora az országon belüli versenyhátrányunk az adókedvezmények miatt. Hanem az import kiváltásokat, hiszen azok hoznának létre olyan vállalkozásokat amiknek komparatív hatási is lennének.

Vegyük már tudomásul hogy a gazdasági fejlettség nem csak a munkahelyek mennyisége, hanem a mértéke a kereset is legalább olyan fontos, és azok a gazdasági mechanizmusok amiket a komparatívnak nevezünk.

Az a kettősség amiről Bajnai beszél részben igaz, hiszen mivel a megszorítások hatására a fiskális mutatóink jók, ezért versenyképesek lehetnénk. De ez csak feltételes, ha ezt az előnyt a multik használják ki, mihelyettünk. Ki kell váltani az importot, hisz ahoz a legkönnyebb piacot szerezni a hazai környezetbe, és azután fordítani kell a versenyelőnyünkkel és exportba áthajlítani. Nem bonyolult és járható, és nincs más esélyünk mert, máshogy nem lesz saját gazdaságunk soha, és csak a munkajövedelmekből nem lehet egy jóléti államot fenntartani. Most pontosan a legjobb az alkalom, hisz mi fiskálisan rendbe vagyunk, és a gazdasági vállság W alakú hatásának a második felének a lejtőjét, ami a többi ország megszorításából fakad, ki lehetne használni. Ennek semmi köze a Jobbikhoz vagy a Fideszhez, ahogy az MSZP hez sem.

Ez csak egy vissza nem térő lehetőség, amit ki kellene használni.

2009. nov. 26. 17:29
 10/16 A kérdező kommentje:

Ne tévesszen meg hogy kurucos, Financial Times cikkről szól a Lengyel gazdasággal kapcsolatban. Sajnos az ilyen jellegű cikkeket nem szereti a neolíb érdekeket kiszolgáló média lehozni. De tanulságos.

[link]

2009. nov. 26. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!