Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg eltörölték a csendhábo...

Tényleg eltörölték a csendháborítást véglegesen?

Figyelt kérdés
Egészen a tegnapi napig úgy tudtam hogy csak szilveszterkor nincs csendháborítás,de azt mondták hogy eltörölték alapjáraton is.

2013. dec. 22. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A feltett, megfogalmazott kérdésed előttem nem igazán egyértelmű. Mit értel az alatt, hogy szilveszterkor nincs csendháborítás?


Én úgy tudom, hogy alapjaiban ma már napközben sem lehet olyan tevékenységet folytatni, mely folyamatosan zavarja mások életét.

Vagyis nem bömbölhet a dum-dum-zenéd órákon át reggeltől estig, amitől a szomszédok kikészülnek. Nem járathatod a fűnyírót, egyéb hangosan működő elektromos készülékeket, órákon keresztül, stb. stb. Persze ideiglenesen, szükség szerint igen, és a szomszédokban is legyen bizonyos tolerancia, de a csendháborítás-jellegű tevékenységet ma már tiltja a törvény.

2013. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erről annyit, hogy a szomszédom 10 éve keseríti meg az életemet, éjjel-nappal üvölt, üti a feleségét, szétveri a házat.

Múltkor már nem bírtam tovább, felhívtam a rendőrséget. Azt a választ kaptam, hogy ők nem avatkoznak bele, menjek át én, és kérdezzem meg, segíthetek-e valamiben. (Nő vagyok).

Szóval úgy tűnik, Magyarországon bárki bármit megtehet a környezetével.

2013. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szigorították annyiban, hogy 0-24 óráig, tehát ha bármikor indokolatlan zavarás történik, az csendháborítás.

Más kérdés, hogy garanciák nincsenek rá.

Mi évek óta sz*punk az alattunk lakó idióták miatt...

2013. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egész vasárnap tiltja a fűnyírást és a kis- és nagygépek kerti használatát. Vagyis 30e Ft ellenében lehet.
2013. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez komoly? Hol van ez? Én igyekszem hétköznap megcsinálni, de évente van egy vagy két alkalom, hogy csak vasárnap sikerül.
2013. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt már iskolai nyári szünetben síma hétköznap a fiatalok órákon át bömböltették a tam-tam-zenét.

Valamelyik lakó kihívta a rendőröket, és bizony az anyukának 30 ezerbe került a gyermeke szórakozása.

2013. dec. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!