Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy kis polgári...

Mit szólnátok egy kis polgári engedetlenséghez?

Figyelt kérdés

Ha támogatják 1Ft al is a multikat, külföldieket, akkor ne fizetünk adót!

Ha a Fidesz lesz hatalmon lehet kezdeni az aláírásgyűjtést, és a részt vevőket hiszen 100 000 emberrel nem tudnak mit kezdeni! Szerintem a Fidesztől is csak így lehet kikényszeríteni. Én nem vagyok hajlandó külföldieket támogatni.


2009. nov. 25. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert ez hülyeség.
2009. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
duplán sz@rul járnál egyszer az apeh b@sz meg utána meg a cigányok mert nem lesz segílyük.
2009. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
akár már most is kezdheted, akkor az apeh legalább elvisz mindenedet, nem lesz neted és nem tudsz hülyeségeket irkálni.
2009. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is fizetsz adót, ha azt hiszed, hogy nem fizetsz.

Tudod mit? Éhségsztrájkoljatok inkább!

2009. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
a tömeges öngyilkosság a nyerő, csak így lehet meggyőzni a szemeteket! Holnap kezdhetitek is. Én sajnos nem tudok menni, mert nem vagyok b@alfasz, de azért szurkolok nektek!
2009. nov. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%

egyszerűen nem értitek...


nem hülye aki a kérdést kiírta, csak amit ő mond az túl radikális, de lehet hogy ez lenne a célravezető.

szükség van polgári engedetlenségre, de az hogy senki ne fizessen adót ha nem az lesz amit mi akarunk, azzal tönkremenne az ország még ettől is sokkal jobban. mást kell kitalálni.

2009. nov. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6%

Én mindenképpen úgy látom, elérkezett az ideje a polgári engedetlenségi akcióknak. Hiába jártatjuk a szánkat egyébként, hiába derülnek ki naponta egyre hajmeresztőbb dolgok, nem történik semmi, zavartalanul megy a pofátlan lopás, az ország szétzüllése. És akik ezt csinálják, így azt hihetik, hogy ezt lehet.


Az persze nem megy így, hogy ne fizessünk adót, mert aki elkezdi, azt nagyon súlyosan büntetik, egyénileg nem lehet bevállalni, és ezt országosan megszervezni szinte lehetetlen. Én kisebb, kevésbé kockázatos, de azért látványos és átütő akciókra gondolok. Például már itt is leírtam, hogy az abszurd jegyárak és a BKV-s fizetések ellen lehetne úgy tiltakozni, hogy egy kijelölt napon senki nem vesz jegyet, nem mutat bérletet. Ha tömeg gázol át az ellenőrökön a metróban, nem tudnak mit csinálni, és elég látványos, van figyelmeztető ereje. Én a polgári engedetlenség körébe sorolom a Magyar Gárda mozgolódását is. Tulajdonképpen már nincsenek, és mégis vannak, minden héten borsot törnek a hatalom orra alá. Egyébként én nem vagyok egy nagy híve a gárdának, de az akciózásuk beleilleszthető lenne egy nagyobb ellenállási láncba.

Aztán lehetnének/kellenének nagy békés tüntetések, de olyanok, amik folyamatosan fenntarthatók, ahonnan nem mennek haza az emberek, illetve, akik hazamennek, azokat mindig felváltják. Az lenne a lényeg, hogy ezek az akciók ne elszigeteltek, hanem összehangoltak legyenek, és nagy tömegeket vonjanak be, ugyanakkor az egyének számára ne legyenek túl kockázatosak. A napi eseményekre reagálva rengeteg mindent ki lehetne találni, csak hát ezt is szervezni kéne valakiknek.

2009. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ha nem tanultál még az életben a gazdasági folyamatokról talán ne kezdeményez butaságokat. Talán tudsz több milliárdot befektetni az országban, addsz munkát a multiban dolgozó biztonságinak, takaritonak, pénztárosnak?
2009. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

És ha egy adott órára leáll mindenki ott ahol van.

Ez talán még fejleszthető is lenne ha sikerülne média nyilvánosságot kapni.

Minden nap meg lehet csinálni, és ha egyre többen lennénk, akkor egyszerűn leállna az ország. És naponta leállni, az már valami!

2009. nov. 25. 22:38
 10/21 anonim ***** válasza:
5%
A pénztárosok, a biztonságiak és a takarítók nevében visszautasítom a 22.34-es választ. Tényleg annyira hálásnak kell lennem azért, hogy havi 70-80 ezrekért orrvérzésig dolgozhatok, úgy, hogy a belemet kitapossák? Közben meg ezeknek a cégeknek a menedzserei havi sok milliót keresnek, a tulajdonosok meg milliárdos profitokra tesznek szert.
2009. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!