Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy a romákat gazdagon eltartja az állam?

Figyelt kérdés
2013. dec. 19. 14:40
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
31%
Mert rosszindulatúak, és mivel gyávák bevállalni 2-nél több gyereket.. Csak magukra gondolnak, a saját jólétükre. De semmivel sem különbek náluk.
2013. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
első: Akkor csinálunk 12 gyereket mi is, és éljünk segélyből?
2013. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt az emberek tudják hogy amit a romák kapnak az nem rózsadombi színvonal.

Másrészt amit a romák segélyből élő része kap az még így is sok. Roma gyerekek nem fogynak skeletonokká és a negyedik gyerek után a szülők még bátran vállalkoznak 5, 6 -odikra. nyomor van, de úgynéz ki hogy még ez sem olya mértékű hogy motiválná őket elég munkára.

Én minimum nevelőszülőkhöz adnám az olyan gyerekeket akiknek a szülei saját hibájukból kényszerülnek arra hogy a gyerekek tankönyveit tüzeljék el, vagy pedig pont azért tüzelik el mert ennyi értéke sincs a szemükben az írott szónak. (és tegyük hozzá etnikai hovatartozástól függetenül)

2013. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Senkit nem tart el az állam, akárhány gyereke is van, akár roma, akár nem.
2013. dec. 19. 15:02
 5/35 A kérdező kommentje:
#3 te jártál már Magyarországon?
2013. dec. 19. 15:03
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Ne viccelj,kap alanyi jogon gyest akár 30-40 évig csak 3. évente szülni kell, de 3 után elég 9 évente is.

Három vagy több gyerekenként meg kap 17 ezercsaládit.


Ez négy gyerek esetén +gyes= nettó 93 ezer Ft. Az életbe nem keresnének ennyit 8 általánossal.

2013. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

3as vagyok. Te jártál mr borsodban?


Szerinted senkit nem tart el az állam. Gratulálok.

2013. dec. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudom, hogy mit és mennyit kapnak. Azt viszont tudom, hogy a településünkön élő roma családokban senki sem dolgozik, sok a gyerek és mégis jobban élnek mint mi, vannak, akik az idén már a második jó kocsit veszik. Valamiből biztos van bevétel.
2013. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 tetro ***** válasza:
30%

15.10

valamiből biztos, de biztosan nem segélyből, mert abból kocsit venni nehéz, főleg újat...

2013. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Andizsuzsi ***** válasza:
38%

"kap alanyi jogon gyest akár 30-40 évig" -

Hülye@égeket beszélsz. Egyrészt ki szül 40! évig? Másrészt ma Magyarországon senki sem kap alanyi jogon családi pótlékot, iskoláztatási támogatás van, ha a gyerek a tanköteles kort betöltötte, amit csak akkor kap a család, ha az iskolába járást teljesítik.


Ez négy gyerek esetén +gyes= nettó 93 ezer Ft. -

Igen, de ebből a 4 gyereket etetni kell, ugyan úgy, mint bármelyik nem cigány családban, ahol négy gyereket nevelnek.

2013. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!