Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan alakulhatott ki a...

Hogyan alakulhatott ki a finnugorok nyelvcsaládjának nyelvrokonsága?

Figyelt kérdés

Ami kétségeket kelt bennem a finnugor nyelvelméletet illetően az a finnugor ősnépből történő leválás majd egy későbbi korban az ugor ősnépből történő leválás teóriája.

Szerintem ilyen, hogy finnugor ősnép nem létezhetett mivel nem ezt az eredményt mutatják a legújabb genetikai vizsgálatok.

A nyelvi hasonlóságban nem kételkedem, de mégis hogyan jöhetett létre ez a nyelvi hasonlóság?

Mivel finnugor ősnépből nem lehet levezetni. Ilyen, hogy finnugor ősnép nem létezett, genetikai vérségi hasonlóság, rokonság nem támasztja alá. Ha ilyen lett volna akkor közeli genetikai, vérrokonok kellene legyünk a finnugorokkal, de nem vagyunk. Genetikai vizsgálatok alapján látszik, hogy a magyaroknak és a nyelvrokonaiknak nem voltak közös genetikailag egy vérből származó őseik( a genetikai vizsgálatok alapján a múltban a magyarok ősei nem élhettek ugyanazon a területen ahol most a finnugor népek élnek, tény viszont, hogy valamikor a közelükbe kerültek és nyelvi hasonlóság alakult ki), tehát nem létezhetett egységes finnugor ősnép ahogy a történelem könyvek állítják.

A kérdésem ugyanaz, hogyan alakulhatott ki ez a nyelvrokonság?

Mikor fogják az eltéréseket is figyelembe venni a történelem könyvekben ? Szerintem úgy lenne helyénvaló, hogyha a különbségeket is bemutatnák a történelem könyvekben a nyelvelmélete illetően. Szerinte csakis így lehetne egy helyes és viszonylag pontos magyar őstörténetet írni. Vannak eredmények ami alapján lehetne.



2013. dec. 18. 12:17
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%

Még a Kr. e. 3. ezredtől kezdve dokumentált indoeurópai nyelvcsaládnak is rengeteg osztályozása van, bár a mi finnugor nyelvészeink a 300 éves dokumentumokból mindent tudnak, a pontos évszámoktól az őshazáig mindent, és abba bele se gondolnak, hogy lehettek olyan népcsoportok/nyelvcsaládok is, amelyek kihaltak. És itt ez a gond.


Géntérkép elég képlékeny dolog úgy általában: a tibetiek-kínaiak és a mongolok-koreaiak-japánok mind mongoloidok, de a nyelvük szerkezetében, hangtanilag, alaktanilag és mondattanilag teljesen mások.

2013. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

"Ti nem gondolkoztatok még el ezen a kérdésen miként jöhetett létre?"


Ti meg elégedtek annyival, hogy pif-puf így van, ez tény nincs mit firtatni rajta?


Tudva azt, hogy genetikailag nem vagyunk, és múltban a történelmi időkben sem voltunk rokonok, nem voltak közös vér szerinti, genetikai őseink.


Ha valaki állít valamit azt általában illik meg megmagyarázni, hogy mi az ami alapján létrejött ez az állítás.


Történetesen ha valaki állít valamit pl. azt hogy finnugor nyelvcsaládba tartozik a nyelvünk és hasonló nyelvet beszélünk az ezen nyelvcsaládba tartozó nyelvekkel akkor a minimum az lenne, hogy megmagyarázzák, hogy hogyan jött létre ez a nyelvcsalád a történelmi időben,(mi közük egymáshoz ezeknek a népeknek, milyen kapcsolatban voltak különböző történelmi időkben) mint például az újlatin nyelvcsalád, vagy a szláv nyelvcsalád, vagy a germán nyelvcsalád stb. esetében és nem csak a jelen tényeit vágják hozzánk.

Elismerem ezt a nyelvrokonságot de a kialakulásáról a történelemben, kialakulásának hátteréről semmit nem tudunk és ez ami nem hagy nyugodni és kifejezetten bosszant a dolog.

2013. dec. 18. 15:01
 13/42 A kérdező kommentje:

latin, neolatin nyelvcsalád - tudják hogyan jött létre, egészen az elejétől a mostani nyelvekig amik a családot alkotják


germán nyelvcsalád - lehet tudni hogyan jött létre, egészen az elejétől a mostani nyelvekig amik a családot alkotják


szláv nyelvcsalád - lehet tudni hogyan jött létre, egészen az elejétől a mostani nyelvekig amik a családot alkotják


finnugor nyelvcsalád - a történelmi kialakulásáról semmit nem tudunk, csak a jelenlegi állapot a nyelvek közötti hasonlóság ténye megállapított, "ős" nyelv amelyre alapozzák a nyelvcsaládot nincs kimutatva nem találták meg még azt a nyelvet amely a nyelvcsalád gerincét alkotja, mit a fent említetteknél: a neo-latin nyelveknél a latin alkotja a nyelvcsalád gerincét, a neo-germán nyelveknél a ó-germán alkotja a nyelvcsalád gerincét, a neo-szláv nyelveknél az ó-szláv.


Kérdés : Melyik az az "ó-nyelv"(rég kihat vagy élő nyelv) amely a finnugor nyelvcsalád gerincét alkotja?

2013. dec. 18. 15:20
 14/42 anonim ***** válasza:
50%

Alapból az a hazugság okozza a problémát, hogy azt feltételezik, hogy mindig mindenhol minden körülmények között csak és kizárólag a magyar vett át szavakat, kultúrelemeket másoktól, és soha se adott át sajátot másoknak. Mindig csak átvevő, sosem átadó volt.

Ez alapjaiban kérdőjelezi meg a magyarság létét is.

Létezhet-e egyáltalán olyan nép, aminek nincsenek saját szavai, kultúrája?


Európa pusztáin élő hatalmas, íjfeszítő néptömegek (amibe a magyarság, illetve népünk elei is beletartoztak) nyelve hatással volt a tőle északra élőkre. A kicsiny, marginális etnikumok, mint a finnek, vogulok, osztyákok stb. vettek át szavakat, nyelvi elemeket tőlünk.

Innen van a hasonlóság.


Ők hasonlítanak ránk és nem mi őrájuk.

A nyilat meg kell fordítani.

2013. dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező!


Igen is vannak bizonyítékok, de ezt itt egy kommentben leírni igen hosszú lenne. Kb ugyan az, mintha azt kéne leírni, hogy hogyan kell egy okostelefont megtervezni, mert nem érted hogy működik. Ha én az okostelefon tervezését akarnám neked leírni, több ezer oldalt kellene gépelnem. Itt is ez a helyzet: a magyar nyelv finnugor voltát ttöbb ezer oldalnyi könyv és tanulmány formájában már leírták, ami a mai tankönyvekbe belekerül az legfeljebb egy figyelemfelkeltő prospektusnak felel meg, néhány az átlagember számára könnyen emészthető példával. A tudományos bizonyítását a témának nem véletlenül tanítják egyetemen. Ha komolyan érdekel a téma, akkor a legjobb ha beiratkozol egy egyetemre.


Ugyanakkor a ha csak mint laikust érdekel, akkor tudok ajánlani neked egy oldalt, ahol gyakran jó cikkek vannak:

[link]


Ezen az oldalon több hasonló cikk is van, érdemes bogarászgatnod. A fenti cikkben a magyar őstörténet is érintve van, de csak érintőlegesen!

2013. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

"Melyik az az "ó-nyelv"(rég kihat vagy élő nyelv) amely a finnugor nyelvcsalád gerincét alkotja?"


Erre nincs válasz, mégpedig azért, mert a sztyeppén nem volt annak idején írásbeliség, főleg olyan nem, amit el tudnánk olvasni. A kérdéses területről legfeljebb közvetett információink vannak olyanoktól, akik nem is jártak a környéken (pl. görögöktől, akik a területet Szkítiának nevezték, és azon a több százezer km^2-nyi területen élő összes népet szkítának hívták, függetlenül attól, hogy mi volt a tényleges etnikumuk. Ez ugyan az, minthogy ma hajlamosak vagyunk minden fekete afrikai népet négernek nevezni, holott a néger nem egy nép).

2013. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

De ROVÁS volt! Vagyis minden bizonnyal kelet lennie, lehetett!


[link]


Ha a magyar székely-ROVÁSSAL is "írt" akkor kell lennie egy ó-nyelvnek(kihalt vagy élő nyelvnek) amely a finnugor nyelvcsalád gerincét alkotja és szintén ROVÁSSAL "írt" vagyis rót.


Tehát az a nép (népek) akik először róttak (írtak) a sztyepén, ők lehettek azok akik hasonló nyelvet beszéltek mint mi tehát az ő ős-nyelvük kell képezze a finnugor nyelvrokonság gerincét, ők jöttek délről, ők kellet előidézzék a nyelvrokonságot, tehát a mi őseink kellet előidézzék a nyelvrokonság létrejöttét, ROVÁS délről jött, genetikailag különbözünk más finnugor népektől, tehát délről jöttünk a genetika ezt mutatja, tehát a magyar nyelv őse hozta létre a finnugor nyelvek rokonságát. Amelybe a magyar ROVÁSSAL írt tehát a magyar áll legközelebb ahhoz a nyelvhez amely a nyelvcsalád gerincét alkotja, úgyis mondhatnánk, hogy az ó-magyar hozta létre a finnugor nyelvrokonságot.

Tehát a magyar nyelv leszármazottja kell legyen egy olyan ős-nyelvnek amely szintén rovással "írt".

2013. dec. 18. 16:35
 18/42 anonim ***** válasza:
Igen. De ahhoz kutatni is kéne azokat. Ha lenne egy épkézláb emlékünk a hun/avar vagy más magyarral rokonított nyelvről, akkor tudnánk igaz/hamis véleményt mondani.
2013. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Kérdező:


A nyelvrokonságot NEM az írásból vezetik le. Vagy szerinted ma a fél világ a latinok leszármazottja? Egy írásrendszert ugyan úgy át lehetett venni akkor, mint ma. Az, hogy találnak egy rovásírással írt emléket, még nem jelenti azt, hogy a magyarokhoz kötődik az az adott emlék. A linket amit küldtem legalább elolvastad?

2013. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
0%

"Hogyan alakulhatott ki a finnugorok nyelvcsaládjának nyelvrokonsága? "


Úgy, hogy egy csomó szognifikás azonos értelmű szavak kezdőbetűje ugyanaz !!

2013. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!