Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál konföderációt...

Támogatnál konföderációt szomszédos ország (okkal)? Ha igen, melyekkel?

Figyelt kérdés

Esetleg a Visegrádi négyekkel, vagy pl. Horvátországgal, vagy mely államokkal (ilyen Nagy-Britannia/Oroszország/stb. válaszok kíméljenek, számunkra is előnyös, nem csak az illető államokat kiszolgálókra gondolok).

Mit választanál hivatalos nyelvnek, illetve hogyan oldanád meg a vezetőséget?



2013. dec. 15. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Én EU-s konföderációt támogatnék. A vezetőség demokratikusan választott legyen és a hivatalos nyelv pedig angol, hogy maradjunk a realitásoknál. Ha nem akarunk, akkor az eszperantó.
2013. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem. Milyen előnyünk lenne belőle?

A közös piacnak, közös pénznek lehet előnye (ezért is találták ki az EU-t és az eurót), de a közös hadsereg és közös külpolitika csak ártana nekünk, az erősebb hatalom dirigálna az országunknak (lásd például Osztrák-Magyar Monarchia esete vagy Kis-Jugoszlávia).

Az EU és a NATO is éppen eléggé korlátozza az ország szuverenitását, én ezt nem fokoznám tovább.

2013. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt óránként megkérdezed?
2013. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as, nem találkoztam hasonló kérdéssel a közelmúltban...
2013. dec. 15. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szlovákokkal kézenfekvő a lehetőség. Mindketten ugyanakkor csatlakoztunk az unióhoz, nagyjából gazdaságilag is egy szinten állunk, az elmaradott régióink összekapcsolódnak (így lehetne egy átfogó fejlesztési tervet készíteni), összeköt minket a Duna, az felvidéki magyarság...stb. A gond az lenne, hogy nagyon nehéz lenne eladni egy ilyen uniót úgy, hogy a szlovákok ne Uhorsko újraéledésének vegyék, és elhitessük velük, hogy ez egy paritáson alapuló unió lenne.

Ausztriával való unió az osztrákok miatt lehetetlen lenne. Amikor szétváltunk, akkor az ausztriai életszínvonalnak, gazdasági fejlettségnek a magyar kb. 70%-a volt, ma szerintem olyan 50 körül, ami már elég nagy szakadék és az osztrákok nem akarnának egy ekkora koloncot magukra venni.


Horvátokkal ideális lenne, mi is, ők is profitálnánk ( turizmus, energiaszektor, pl. Horvátország lesz Európa legnagyobb LNG transzferországa) , történelmi múltja is van az együttműködésnek, csak van két probléma. Az egyik hasonló az osztrákokéhoz, csak ellenkező előjellel, bár ez könnyebben leküzdhető, a másik viszont a horvát mentalitás. Alkalmatlanok egy ilyenre. Főleg nem sokkal azután, hogy megszabadultak Jugoszláviától.


Szlovénia lenne a legideálisabb, csak a szlovének inkább Ausztria felé kacsintgatnak, mint felénk, pedig ők sokkal alkalmasabbak egy ilyen unióra, a lakosság sem zárkózna el tőle.


A szerbeket és az ukránokat kizárhatjuk, azt hiszem nem kell magyarázni miért, Románia viszont érdekes. Első lépésben őket kihagynám, nálam a szlovákok lennének az elsők, ha működik a dolog, akkor már a románok számára is vonzóbb lehetne.

2013. dec. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja most látom a kérdésed második részét.


A vezetést én hasonlóan oldanám meg a Monarchiáéhoz. Én nagyon szeretném, ha közös király lenne (ráadásul egy Habsburg), de erre a közeljövőben nem túl nagy az esély.


Megmaradna mindkét ország (szlovákokról és rólunk beszélek) országgyűlése, minisztériumai. Különösebben a közigazgatáson sem kellene változtatni, vagyis lehetne, csak ez rögtön óriási feszültségforrás lenne, hol, melyik megyét, járást bővítsük, kinek a "kárára".


A két országgyűlés között állandó lenne az összeköttetés, az unióhoz hasonlóan lenne egy miniszterek tanácsa, amelyik minden ülésszak előtt összeül, ha kell napokra és együtt tervez, összehangolja a két ország költségvetését, fejlesztési pénzek felhasználását...stb.

A kimaradó időben sem szűnne meg a kapcsolat, csak alacsonyabb szinten működne. Az uniót lehetne olyan formán "vezetni" , hogy összehangoljuk a választásokat (ugyanazon évben rendezni mindkét országban) és az első két évben az egyik miniszterelnök, a második két éves ciklusban pedig a másik ország miniszterelnöke az unió "feje", aki kezdeményez. Vagy, mivel a köztársasági elnököknek a protokolláris feladatokon kívül más feladatuk igazából nincs, ezért lehetne 1 köztársasági elnököt választani, csak ezzel megint az lenne a baj, hogy a választáson túlságosan kijönne az etnikai elem, mindig magyar lenne.


Hivatalos nyelvre nem hiszem, hogy szükség lenne, mert mindkettő hivatalos nyelv lenne - konföderációról, vagy föderációról beszélünk - a hivatalnoktól elvárható lenne, hogy mindkét nyelvet beszéljék, vagy az angol lenne a közvetítő nyelv. De a történelmi múlt miatt jobban örülnék a németnek.

2013. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__5158..


Itt az előző kérdésed egy kicsit átfogalmaztad másodjára de ugyanaz.

2013. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es, elnézést a hasonló kérdésért, de nem találkoztam vele, mert csak a magyar/külföldi politika rovatot látogatom.
2013. dec. 15. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Gettysburg-nél erre oda lett minden remény.
2014. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt támogatnám, hogy adják vissza, ami nem az övék.
2014. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!