Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vagyunk nacionalistá...

Miért nem vagyunk nacionalisták és hogyan tűnt el az emberekből a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 22:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
9%
Én lelépek innen mihamarabb. Utálom az egészet.
2013. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Nacionalistának tartom magam. Kérdés, ki mit ért nacionalizmus alatt.
2013. dec. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
90%

17-es

Igen, az más kérdés, hogy én a nagy futball fanatizmust is pont annyira tartom, mint a 13 éves sikítozó lányokat egy Justin Bieber koncerten. Pontosan ugyan az a jelenség, agyatlan követő üzemmód, csak másik korosztály.

2013. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

#22


a nacionalizmus nem egy relatív dolog, hanem egy konkrét fogalom.

2013. dec. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
14%
Amit én egyszerűen nem értek, az az, hogy milyen indíttatásból büszke bárki pusztán a származására? A származásod egy tény, és nem egy érdem. Ez olyan, mintha én büszkén verném a mellemet, mert mondjuk 39 -es a lábam, vagy mert barna a szemem. Ezekhez a tulajdonságaimhoz - amilyen a származás is - nekem, mint ember, az ég világon semmi, de semmi közöm. Letett bármit is az asztalra valaki, csak mert norvég, amerikai, szlovák, svéd, akármi? Nem, a legkevésbé sem. Csak egészen véletlenül olyan területre született, amit a térképen körülvesz egy vonal, és ezt elnevezték országnak. Mi oka van pusztán emiatt bárkinek is büszkének lenni?
2013. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#24 a Newton-Leibniz tétel, az konkrét fogalom, a nacionalizmus marhára nem...
2013. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
itt a gyk-n van belőlük egy halom
2013. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Most ez a nacionalizmus érdekes dolog. Pl: én imádom a hazámat, büszke vagyok az őseimre és a történelmünkre. Rengeteg történelemmel kapcsolatos könyvet olvasok el és érdekel a dolog. Viszont nem utálok semmilyen másik népet, csak azt nem szeretem ha valaki szidja a magyarokat, mert legyen szó foci (bár a magyar focit nagy kakinak tartom..),történelem, mai helyzetünk, szokásaink stb.. Akkor kiállok érte és védem az igazunkat, mivel ez a dolgom magyar emberként, viszont én nem vagyok jobbikos, se más pártra nem szavazok, ennek pusztán egy az oka, csak a pénz pénz pénz pénz... amiért csinálják és nem azért mert szeretik az országukat, és az ilyen embereket nem szabadna parlamentbe tenni.. Nem vagyok rasszista, ugyan akkor imádok zsidózni viccből pl a barátomra hogyha kérek tőle mondjuk egy üveg sört, és mondja rendben ezerötszáz lessz.. Vagy cigányozok az utcámban a szomszédra mert urániumot vagy fogalmam sincs mit tüzel majd meg fulladok, vagy ha pl a kocsim előtt csordában vonulnak akkor rájuk dudálok és picit ideges vagyok:) De ezek mellett nem ítélek el egyetlen népet sem. Akkor én most nacionalista vagyok vagy sem?????
2013. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

22: az hogy minek tarod magad, magánügy. Az, hogy mi vagy, az objektíven megítélhető. A többit elöttem leírták.


28: nincs ebben semmi furcsa, te nem nacionalista vagy, hanem soviniszta.

2013. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!