Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vagyunk nacionalistá...

Miért nem vagyunk nacionalisták és hogyan tűnt el az emberekből a nacionalizmus?

Figyelt kérdés
2013. dec. 12. 22:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
54%
Én kialakítottam magamnak egy életfilozófiát, miszerint nem magyar vagyok hanem ember, egy világpolgár akinek a Föld a hazája és nem Magyarország, ezáltal mindenhol otthon vagyok. Nem érzem úgy, hogy több közöm lenne a magyar történelemhez mint bármelyik más ország történelméhez.
2013. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
Most, hogy így rákérdeztél, a nacionalizmus nem valami korszerű dolog, Háborúk idején jól jön, de békében nem áll jól. Mert mire megy ki ilyenkor a játék? Lelátón fikázni a szomszéd országok csapatait? Ez csak tahóság. Vagy emlékműveket állítgatni, másokét meg ledöntögetni? Ez is csak hülye garázdaság. Szóval, mire kell most a nacionalizmus?
2013. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
42%

Első, már miért ne lenne a te történelmed az, amid az őseid megéltek...? Akkor menj Észak-Kóreába...


Persze nem kell másokat lenézni, de szerintem az is elég demagóg hozzáállás, amit az első írt. De a kérdésre a válasz egyszerű. Több generáció nőtt fel a szocializmusban, és kb. még egy generáció a mai liberális demokrata rendszerben. Akikben van hazafiasság, sokszor azoknál is csak szavak szintjén (politikai oldaltól függetlenül).

Csak a széthúzás meg sárdobálás jellemzi a többséhet sajnos...

2013. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
43%
Hitler is az volt. Láthatod miket tett és hogyan végezte.
2013. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%

Olyan, hogy nemzet valójában nem létezik. A modern biológiai kutatások szerint (mitokondriális DNS és Éva elmélet) minden ember rokon, tehát egyetlen őstől származunk! Minden ember testvér. A nemzet egy mesterséges, megosztó fogalom, amellyel manapság nagyon jól meg lehet osztani az elnyomottakat, miközben a kizsákmányolók ellopják mindenünket.


Nincs semmi összekovácsolni való abban a nemzetben, amely egy mesterséges fogalom és nem is létezik. Ugyanis NEM nemzetek állnak egymással szemben, hanem osztályok.


A magyar tőkés ugyanúgy kizsákmányolja a magyar munkást, mint a külföldi. Sőt, a magyar tőkés a külföldi munkást is kizsákmányolja. Az internacionalizmus lényege, hogy a munkásmozgalom nemzetközi szinten összefog. Egy magyar tőkés sosem fog összefogni a magyar munkással. Ilyen a történelemben sosem történt, még a világháborúk alatt sem. Az amerikai milliárdosok olyan szemérmetlenül üzleteltek a nácikkal, hogy öröm volt nézni. A megszállt országok burzsoáziája úgy állt át a megszállók oldalára és kezdett üzletelni velük, mint a sicc. Mert ez volt a gazdasági érdeke mindkét félnek.


A nacionalizmus lényege (pontosabban a burzsoá formájának), hogy a problémákért felelős nagytőkés a felelősséget bűnbakokra kenje... külföldiekre. Miért külföldiekre? Mert minden, ami idegen, attól félünk, a félelem pedig dühöt szül. A nagytőkésnek meg jól jön, ha nem rá haragszanak, hanem ártatlanokra. Ugyanez van a zsidókkal és a cigányokkal is.

2013. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%
Hát úgy, hogy a nacionalizmusnak nincs értelme. Egy teljesen alaptalan marhaság az egész. Mióta nagyobb embertömegek sajátíthatják el az egzakt gondolkodás képességét, a nacionalizmus hanyatlik. Idővel reméljük elhal ez az egész, és az emberek végre nem állnak le többé egymást gyilkolászni származási alapon. Reméljük...
2013. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Tulajdonképpen egy egészséges ember kezdetben egészségesen nacionalista is. Van benne valami nemzeti büszkeség. De amikor azt látja, hogy a harsány nacionalizmus az más népek gyalázása, gyűlölete, akkor nyilván nem kér ebből senki, aki normális. Így megmarad a nacionalizmus fogalma a műveletlen barbároknak, amire már nem vagyunk annyira büszkék.
2013. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%
Mert egy értelmetlen, ősi kanmajom szokás, ami még semmi jóra nem vezetett, csak háború és konfliktus forrása volt, meg ürügy a buta néptömegek megvezetésére. Remélem egyszer végleg kikopik az emberekből ez a baromság, a vallással, az ezotériával, és sok más mindennel egyetemben. Sajnos még nem tűnt el, amíg egy jancsi is bólogat valami kurucinfós hír hallatán.
2013. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%
A fasisztoid kommentelőnek: Észak-Koreának semmi köze nincs a kommunizmushoz, sőt! Annál nacionalistább ország kevés létezik.
2013. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%

" A fasisztoid kommentelőnek: Észak-Koreának semmi köze nincs a kommunizmushoz, sőt! Annál nacionalistább ország kevés létezik.


A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 38%-ban hasznos válaszokat ad.

"


1. De, elég sok köze van a kommunizmushoz, de nem tudom, hogy ez hogy jött ide... A nagy "világpolgársági érzésed" miatt írtam...


2. Nacionalizmus meg a teljes elzárkózás nem feltétlenül ugyanaz. Csak azt próbáltam mondani, hogy egy egészséges patriotizmus meg hovatartozás fontos az én véleményem szerint. Ma az a divat hogy majd én tudom, hogy mi a jó, és nem az, hogy segítsünk a másikon, és közösséget akarjunk tartani. Ha már nem is érdekel az őseid élete, mint ahogy első kommentedben írtad...

Nem tudom mitől fadisztoid neked ez a hozzáállás...

2013. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!