Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pártpolitika, véleményetek?

Pártpolitika, véleményetek?

Figyelt kérdés

A mai pártok mind egy célélt küzdenek és a célt támogatókat próbálja összeszedni.


A 4K a fű legalizációját.

A Jobbik a cigány problémát.


Én azért küzdenék, hogy a kormány foglalja alkotmányba, hogy a magyar állampolgároknak alkotmányos joguk legyen a testi épségük és vagyonuk védelme, illetve a büntető törvénykönyv drasztikus szigorításáért, hiszen Magyarországon a bűnözőknek több joguk van, mint az áldozatoknak és túlságosan enyhék a büntetések is. Erre számos példa van, hogy az áldozatokat hurcolják meg.


Gazdaságilag, amiért harcolnánk az nem más, mint a magyar vállalkozások és termékek. Szerintem gazdaságilag rossz, ami ma Magyarországon van.


Áfa csökkentése a magyar termékek esetén minden esetben 5%-ra. A magyar termékek alacsony áfájával lehet biztosítani a versenyképességüket a többi import termékkel szemben, mely megalapozhatja a magyar ipar fejlődését.


Egyszerű, stabil, vállalkozóbarát adórendszer felépítése. Az iparűzési adó eltörlése. Le kell számolni az "adóztassuk meg a gonosz nagytőkéseket" mentalitással, mert ezzel csak azt érjük el hogy a befektetők egy másik országban létesítenek munkahelyeket.


A munkáltatók szigorúbb ellenőrzése: Rendszeres, szúrópróba szerű ellenőrzések. Ha a munkáltató nem jelenti be, nem fizeti ki vagy egyéb módon megkárosítja a munkavállalót vagy adócsalást követ el, akkor a vállalkozás tulajdonosát és vezetőjét pénzbüntetésen kívül első alkalommal 2 évre, ha visszaesik, akkor végleg el kell tiltani bármilyen vállalkozás alapításától és irányításától.


Ezekkel az intézkedésekkel a magyar vállalkozások és termékek piacképesek lehetnének és a befektetők számára is biztonságos lenne az ország. Munkahelyek jönnének létre, hisz a vállalkozások tudnak fejlődni és csak azok a vállalatok működnének, akik rendesen fizetik a munkavállalók után az adót. Nem lenne az ember bejelentve minimálbérre és a többi pénzt zsebbe kapná. Ez is csak az embereket védi, hisz ha csak minimálbérre vannak bejelentve, akkor kevés lesz a nyugdíjuk is.



2013. dec. 11. 19:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek megállná a helyét a célom, mennyi ember támogatását lehetne megnyerni?
2013. dec. 11. 19:47
 2/9 Ozmium42 ***** válasza:

Nos, akkor jöjjenek az unalomig ismételt Ozmium evidenciák.


1. A jelenlegi közjogi és (ki)választási rendszer eredendően korrupt és kontraszelektív, a pszichopaták, a szélhámosok és a gazemberek feldúsulását segítik elő. A kiválasztás szempontja az, hogy ki hazudik a lehető legnagyobbat a lehető leghihetőbben. Tisztességes ember úgy tiltakozik ez ellen a rendszer ellen, hogy bojkottálja. Vagyis nem legitimálja a szavazatával, és képviselőjelölt-ként sem indul el.


2. A pártok maffiák, a képviselők nem képviselnek. Az úgynevezett "képviselők" számára teljesen opcionális, hogy valóban képviselnek-e, vagy azt csinálják-e, amihez kedvük van, esetleg nem csinálnak egyáltalán semmit. Nincs munkaköri leírás, nincs kötelesség, nincs felelősség, a mentelmi jog még büntethetetlenséget is biztosít. Mindezen felül irreális magas fizetés is jár nekik ezért, + egyéb juttatások, + minden ingyen. Ezt maguknak szavazzák meg, és azzal indokolják, hogy nagyon felelősségteljes döntéseket kell hozniuk, egyébként úgy is ellopnák, és hogy ne lehessen őket megvesztegetni. (első hazugság, második pofátlanság, harmadik nonszensz). Aki pártot alapít, azt a vágyát fejezi ki, hogy része legyen ennek a közegnek. Tehát a pártalapítás elsődleges hiteltelenítő tényező! Ezen kívül érthető, hogy miért vonzza annyira az 1. pontban felsoroltakat.


3. A témákról való vitatkozás, agitálás, az ígérgetés és nagyot mondás, blöffölés és populizmus, és a látványos performanszok nem számítanak küzdésnek. Szájtépésnek, bohóckodásnak és népámításnak számítanak. Nem visznek előre semmilyen ügyet, csak önigazolást nyújtanak ahhoz a botrányos aljassághoz, amit az 1. és 2. pontban felsoroltam.


4. Ha bármi terved, ötleted van, ne pártot alapíts rá, mert azzal csak konzerválod a problémát, ugyanis egy pártnak sem érdeke, hogy megszüntesse az okot, ami létrehozta. Inkább kezdj el azon gondolkozni, hogyan lehetne a kitűzött célokat a korrupt rendszer ellenére, azt megkerülve és azt kizárva megvalósítani. Erre lehet közösséget építeni, és így lehet célokért érdemben küzdeni. Kapitalizmus és demokrácia van, így még a rendszer nyilvánvaló hibái és nehézségei ellenére is elég nagy mozgástér áll rendelkezésre.


5. A végső cél nem lehet más, mint rendszerváltás, ami jelenti a közjogi és választási rendszer új alapokra helyezését, és mindennemű személyi átfedés kizárását az előző rendszerek képviselőivel.

2013. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de én biztos megalapítom a pártomat és harcolni fogok Magyarországért. Soha nem a pénz motivált és nem is azért csinálom, emiatt szerintem megvesztegethetetlen vagyok. Remélem, hogy ha arra kerül a sor, hogy bizonyítsak, nem változok meg negatív irányba a hatalom és a pénz miatt. Tudom szépen hangzik, de én ezt komolyan is gondolom. A politika, gazdaság és az ilyenek mindig is érdekeltek és mindenféleképpen ebbe az irányba szeretnék menni, akkor miért ne legyek politikus?
2013. dec. 11. 20:59
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:

"én biztos megalapítom a pártomat és harcolni fogok Magyarországért. Soha nem a pénz motivált és nem is azért csinálom, emiatt szerintem megvesztegethetetlen vagyok. Remélem, hogy ha arra kerül a sor, hogy bizonyítsak, nem változok meg negatív irányba a hatalom és a pénz miatt. Tudom szépen hangzik, de én ezt komolyan is gondolom."


Esti mese. Mennyi idős vagy? És nekem, akinek ennyiről el kellene döntenem, hogy megszavazzam-e neked a 4 évig garantált havi milliós fizetést, a büntethetetlenséget, és felelősségre vonhatatlanságot, milyen biztosítékok, garanciát tudsz felmutatni azon kívül, hogy "gondolod", és "biztos nem"?


"A politika, gazdaság és az ilyenek mindig is érdekeltek és mindenféleképpen ebbe az irányba szeretnék menni, akkor miért ne legyek politikus?"


A fentiek arra vonatkoztak, hogy miért ne alapíts pártot, miért ne szavazz, és miért ne indulj a választáson. Ha politizálni akarsz, politizálj civilként. Harcolj úgy, hogy munkahelyeket teremtesz, civil mozgalmat alapítasz, tőkét halmozol fel, és értelmes célokra fordítod. Ez esetben 1. kisebb a valószínűsége, hogy elk*rv*lsz, 2. nem játszod el a hiteled már az elején, 3. lehetnek elveid, lehetsz őszinte, és ezeket nem kell feladnod szavazatokért. 4. A jutalmad maga a kitűzött célok megvalósítása lesz, és nem a kudarc és/vagy árulás esetén is évekre garantált pénzjutalom.


Lehet így is politizálni, vagy csak a kampányolós-szavazgatós ostobaság az "igazi politika"?

2013. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy szavaznál e rám, hanem azt, hogy jó e az a cél, amit kitűztem. Egyébként 20 éves leszek januárban, egyetemista vagyok.
2013. dec. 11. 21:34
 6/9 Ozmium42 ***** válasza:

Összesen két kérdést tettél fel, az egyik így hangzik:


"Pártpolitika, véleményetek?"


Vagyis kifejtettem a véleményemet a pártpolitikáról általánosságban, és reméltem, hogy ebből a rád vonatkozó részeket magadra fogod érteni.


"Szerintetek megállná a helyét a célom, mennyi ember támogatását lehetne megnyerni?"


Ez pedig arról szól, hogy van egy ötletünk, ami jól hangzik, egyébként csak arról szól, hogy lőjük ki az amúgy is csőd szélén álló állam bevételének nagy részét, és osszuk szét a zemberek között, mer az jó, és ezért aztán majd hányan szavaznak rád. Teljesen evidens, hogy azt kérdezed, hogy szavaznék-e rád, mert csak így van értelme a kérdésnek.

2013. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor elnézést kérek, rosszul fogalmaztam. Amúgy van párt programunk, csak azt itt nem osztom meg három ok miatt:


1. nagyon hosszú, 97 oldal

2. még nincs befejezve, néhol hiányos

3. Nem szeretném, hogy ellopják az ötleteimet


Egyébként a program kidolgozásánál szakemberek, közgazdász és jogász barátom segítségét is igénybe vettem


Ez nem csak olyan program, hogy leírom, hogy "A munkáltatók szigorúbb ellenőrzése: Rendszeres, szúrópróba szerű ellenőrzések. Ha a munkáltató nem jelenti be, nem fizeti ki vagy egyéb módon megkárosítja a munkavállalót vagy adócsalást követ el, akkor a vállalkozás tulajdonosát és vezetőjét pénzbüntetésen kívül első alkalommal 2 évre, ha visszaesik, akkor végleg el kell tiltani bármilyen vállalkozás alapításától és irányításától."


Ki van dolgozva rendesen és jogilag és gazdaságilag is működőképes.

2013. dec. 11. 22:13
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:
Működőképes az, amit látok működés közben :)
2013. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

4-es teljesen igazad van, akkor átfogalmazom:


Elméletben működőképes, de ez csak akkor derül ki ha gyakorlatban is megállja a helyét.

2013. dec. 11. 22:32

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!