Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről? Provokáció?

Mit gondoltok erről? Provokáció?

Figyelt kérdés

[link]



Ezeknek a diákoknak az élet is hoz "helyzetgyakorlatot", ami nem ilyen erőltetett koncepció alapján készült, hanem a sors hozta úgy. Már majd minden diáknak van mobiltelefonja, és minden osztályban van egy kettő olyan is, akitől elvették az utcán, a villamoson stb. Ezek olyan életből vett tapasztalatot rögzítenek a tudatukban, hogy semmilyen másfajta "helyzetgyakorlat" nem írja felül. Vagyis az egész akció egy marhaság, de biztosan sokaknak jól jövedelmez. Miért próbálnak olyan szituációkat erőltetni a diákokra, amelyek ellentétesek az élet, a mai jelen történéseivel? Ezzel a még pislákoló elővigyázatosságukat is eltörlik. Az előítélet ellen nem így kell védekezni, hanem valódi okait megszüntetni. Ez a fenti egyesület tulajdonképpen olyasmit oktat, mintha vonatsínen gyaloglást ajánlaná a diákoknak, mert sosem fog jönni vonat.

Az előítéletek sokszor utóítéleten alapulnak, a személyes tapasztalat felül tud ám írni PC-s elvárásokat. Ja, és ilyen programok szervezésére van a legkevésbé szükség- az előítéletek lebontása védtelenné is tehet olykor.


Amikor én voltam gimnazista (nem is olyan régen), nálunk is volt hasonló, meg volt tolerancia nap is.

Az osztályból 5-6 emberen kívül senki sem vette komolyan, az ilyesféle agymosós micsodákat.



2013. dec. 7. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez primitivizmus
2013. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetro ***** válasza:

Ebben mégis mi a provokáció? Kit és mivel provokál?

Meg utóítéletről beszélsz... Bírom az utóítéletet a több millió zsidóval, cigánnyal, meleggel, muszlimmal szemben. Bizonyára ezek mind homogén közösségek, akik közül ha egyet láttál, mindet láttad... Szerintem ez a gondolkodás mód a primitívség.

2013. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy újabb ember aki nem hallott még erről, így töretlen lelkesedéssel szajkózza a marhaságait a mindenféle utóítéletekről:

[link]


Tudom hogy könnyebb az agyatoknak sémákba tömörítve feldolgozni az információt, de szabad tudatú véletlenül sem kilúgozott agyú egyéneknek tartjátok magatokat, próbáljatok meg már egy csöppet is differenciáltan gondolkozni.

2013. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Én a sok libbantagyút beküldeném tigrisekkel teli ketrecekbe, mert biztos nem esik majd bántódásuk, hiszen vannak szelíd tigrisek is, akik nem bántják az embert.
2013. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tetro ***** válasza:

15.42

igen, bizonyára nem te vagy a libbant.

2013. dec. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!