Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent a "faj"? Mi a...

Ozmium42 kérdése:

Mit jelent a "faj"? Mi a "faji hovatartozás"?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket olvastam:


[link]


Nem furcsa ez? Én nem tudok róla, hogy léteznének emberi fajok. Minden más "hasonló" dolog, mint etnikum, nemzetiség, bőrszín külön fel van sorolva. Milyen tulajdonságot takar a faj szó?


2013. dec. 6. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Mit vársz egy fasiszta oldaltól?
2013. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A plakát nem hamisítvány.

[link]

Mit ne mondjak, elég kirekesztően sikerült.


Úgy tudtam csúnya dolog származás alapján válogatni.

Vagy vannak az egyenlőbbnél is egyenlőbbek?

2013. dec. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem a kurucinfóról kellene művelődni, információkat összeszedni.
2013. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
Azt jelenti,vannak az emberek, a majmok, meg a még majmabbak, nos ez utóbbiak alkalmazzák etnikum helyett a faj szót.
2013. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Mióta tudnak írni a majmok?
2013. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Biológiai értelemben a faj egy rendszertani csoport, mely ember esetében:

ország (állatok) ,

törzs (gerinchúrosok),

osztály (emlősök),

rend (főemlősök),

család (emberfélék),

nemzetség (hominini),

FAJ (HOMO SAPIENS = EMBER),

alfaj (ugye fekete, fehér, barna, sárga,...)

változat (egy alfajon belül, pl. a fehéreken belül egy "tisztavérű" olasz meg egy "tisztavérű" skandináv)

2013. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem a kuruc.info cikk a lényeg, hanem az Egyenlő Bánásmód Hatóság mellékelt válasza, az alábbi képen a harmadik bekezdés második sorában:


[link]

2013. dec. 6. 19:26
 8/15 anonim ***** válasza:

azt a szöveget nem értem

Szellemi értelemben minden egyes ember egy külön speciesnek tekintendő. Úgy jó.

2013. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6


A rendszertanba ne menjünk bele. Eleve rosszul tudod, mert ember esetén az alfaj nem a rasszot jelenti, hanem a homo sapiens sapiens-t, és még ezen belül lesznek a rasszok, ezek azonban sem fajnak, sem alfajnak nem nevezhetők, és nem is tudom, hogy egyáltalán minek számít ez taxonómiában, lehet, hogy ez egy külön taxonómia csoport, vagy talán a píszí miatt nincs is konkrét tudományos álláspont erről. A "tiszta vérű" olaszok pedig biztos, hogy nem alkotnak rendszertani kategóriát, mert a nemzet és az etnikum már inkább politikai, mint biológiai fogalmak.


A lényeg, hogy a mellékelt ábra külön tárgyalja a bőrszínt és a fajt, tehát nyilván valami másra kell gondolni.

2013. dec. 6. 19:35
 10/15 anonim ***** válasza:
A biológiát ne keverjük ide, ez inkább nyelvészet. A masodik világháború előtt a faj szó gyakorlatilag a nemzet vagy a nép szinonimája volt, akkoriban semmi pejoratív felhangja nem volt.
2013. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!