Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gábor miért dumál a...

Vona Gábor miért dumál a gazdaság politikáról, mikor teljesen képzetlen hozzá?

Figyelt kérdés
Szerintem a legnagyobb baj vele (már azonkivül, hogy antidemokratikus és nem hisz a jogban), hogy mindenre csak a történelem lencséjeből néz és nagyon sok tényezőt "kifelejt" az elemzéséből... Meg miért van úgy elfoglalva a vérrel? Nem tök mindegy,hogy kinek milyen vér csörgedezik az ereiben? Úgy hangzik néha mint egy középkori királylány...
2009. nov. 22. 05:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
A Jobbik gazdaságpolitikai elképzelései demagógián alapulnak, nincsen mögöttük semmilyen reális koncepció. Közgazdász szemmel nézve egy ilyen program egyenlő lenne a csőddel és Magyarország teljes nemzetközi elszigetelődésével. Szerintem a céljuk nem is a megvalósítása, hanem pusztán a szavazatszerzés a szépen és hazafiasan hangzó pontokkal (magyar földet csak magyarok kaphassanak, külföldi hitelt nem fizetünk vissza, a multikat elkergetjük stb) Erre is van egy vevő réteg, és általában ők sem rendelkeznek közgazdasági képzettséggel. Ha riporterek erről kérdezik, vagy össze-vissza beszél, vagy indulatos lesz, de észérvekkel nem tudja alátámasztani a populista ígéreteit.
2009. nov. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az előttem szólóval.A fiatalok a legjobb vevők erre a halandzsára.
2009. nov. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de én meglehősen fiatal vagyok (most végzem a második MSc-t), de nem vagyok igazán vevő a dologra. Szerintem nem szerencsés az ilyen dolgot korosztályra lebontani...
2009. nov. 22. 06:57
 4/27 anonim ***** válasza:
62%

egyetértek kedves kérdező!!!de sajna sok ember erre vevő..a mostanihoz hasonló kilátástalan helyzetben nagyon is fogékonyak erre a demagóg dumára,hangzatos szavakra az emberek..a hozzá nem értés másodlagos...(ezzel nem azt mondom h.a mostani kormány abszolút komopetens személyekből áll-nyilván azért tartunk ott,ahol mert ez nem így van)..de akkor is Vona olyan,mint Don Quijote..időzavarban van...elfelejtette észrevenni h.melyik korban élünk...szép-szép ez a történelmi eszmeiség...de nem segít rajtunk..ráadásul antidemokratikus is.

azt el kell ismerni,h.szónokolni tud Vona...

2009. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
#kompetens
2009. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%

Ha hüéyeséget is találnak ki az ugyanakkora mint amit az mszp kitalál. A 1929-es világválságból Hitlerék vezették ki a németeket(más dolog, hogy milyen volt az ideológia. A Jobbik csak annyira szélsőséges mint az SZDSZ)

Egyébként nem az amit mondtál(nem antidemokratikus, mert akkor nem indulna demokratikus választáson). Szerintem fontos tudni, hogy kinek mik az ősei(vérei).

2009. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%

A Jobbik gazdaságpolitikai elképzelései demagógián alapulnak, nincsen mögöttük semmilyen reális koncepció. Közgazdász szemmel nézve egy ilyen program egyenlő lenne a csőddel és Magyarország teljes nemzetközi elszigetelődésével.



Értem én hogy nem szereted a Jobbikot de ne HAZUDJ.

Hol látsz te olyanokat amiket leírtál a programjába, ami nem is program csak előzetes!


[link]


Itt a program, ugye nem nagy kérés hogy igazold az állításaid hogy ne keljen hülye ostoba , demagóg, táv vezérelt agyú, hazug párt katonának neveznem! Aki HAZUDIK.

HAZUDIK HAZUDIK HAZUDIK HAZUDIK HAZUDIK HAZUDIK HAZUDIK

2009. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:02


Ok Jobbikos vagyok , beszéljünk közgázról!

De ne azon a síkon hogy adó csökkentés és nem mondom meg miből.

Vagy csökkentsük a kiadásainkat (neolib) és a társadalmi hatások nem számítanak!


[link]


Mit is mond a számodra ez a táblázat?

2009. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%

De hogy a kérdésre is válaszoljak!

Lehet hogy Vona nem gazdaságszakértő, de vannak a Jobbiknak gazdasági szakemberei.

Viszont az eddigi kormányoknak voltak gazdasági szakemberei, és minisztériumai, bizottságai, és mire mentek vele, csak nézz szét az országba.

A gazdaság nem nekünk termel elsősorban, szinte nem léteznek nagyobb magyar cégek, a termelésből és az értékesítésből szinte nem is részesedünk. Nem tudom hogy mennyire terheli a felelősség a vezetőinket abban hogy ez a felfogású gazdaság politika nem vitte előrébb az ország szekerét. De sajnos ha csak az alapjait nézzük, már elhibázott a felfogás, hiszen sokkal magasabb súlycsoporttal akarunk versenyezni, és lemondtunk azokról az előnyökről is amik segítséget jelenthettek volna. Az emberek nagy része azt hiszi hogy a nyugat a télapó és nem érti hogy az utolsó € is elviszik mert ez a dolguk, és nem érdekli őket hogy itt mi van.

20 éve nincs nemzetstratégiánk, szépen lassan minden a hazaiból származó előnyeinkről lemondtak a „ nagyjaink” a társadalmi hatássokkal egy másodpercre sem voltak kíváncsiak.

Most itt vagyunk egy Ft nélkül, úgy eladósodva hogy még a gyerekeinknek is fizetni kell, amink volt mindent eladva apróért, megrokkant társadalommal, egy katasztrofális demográfiával, a gazdasági tevékenységeinket kiszolgáltatva a befektetők kényének kedvének, a KKV k teljesen ellehetetlenítet helyzetben, a legmagasabb adóterhek mellett sem képesen a közellátásainkat fizetve, leépült egészségügy, oktatás, szocellátás, a korrupció az egekben, a kisebbségi politikával soha nem foglalkozva, stb.


Mikor veszitek már észre hogy az egész 20 évünk hazugságokra épült?

Már nem is az ámít hogy itt az emberekkel mi van, hanem hogy mit is írnak a nyugati lapok akik teljesen nyilvánvaló hogy nem abból az aspektusból szemlélődnek hogy a magyaroknak mi is lenne a jó.


Komolyan, mi ebben az irányban nekünk a jó?


Mikor valaki rámutat hogy mi a helyzet akkor pedig mintha ezek nem is valós tények lennének úgy viselkedik az emberek egy megtévesztett része.

2009. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Vona tudja, hogy nem kerülhet kormányra (15-20 %-ra van esélye, ennyinél sokkal többet Magyarországon még sohasem kapott szélsőséges párt).


Ennek megfelelően nincs szüksége semmiféle kormányzati szakértelemre. Nem ez az ő terepe. Neki gyorsan szavazatokat kell szereznie, mégpedig több különböző társadalmi rétegből. Kialakult a 2008-2009-es gazdasági válság, amire egy szokványos "antiglobalista", "rendszerellenes" kampányt lehetett építeni. Vona azért antiglobalista és kapitalizmusellenes, mert gazdasági válságban az ilyesmivel mindig lehet 10-20%-ot szerezni. Az teljesen mindegy, hogy fogalma sincs, mit kellene a fennálló rendszer helyére tenni. Ha megkérdezik, hadovál valami baromságot a szabolcsi almáról. A hívei úgyis csodavárók, egyszerűen hisznek benne, hogy Gabikának mindenre megoldása van, és nem kérik számon a párt szakértelmét. Bele kell nyugodni, hogy ez ellen nem lehet mit tenni. Válságos időkben mindig nagyon népszerűek a mindenféle csodatévők, próféták, varázslók és szélsőségesek. A nehéz helyzetbe került emberek elkeseredését használják ki, abból csinálnak üzletet.

2009. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!