Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből fakad a "liberálisok"...

Miből fakad a "liberálisok" Horthy utálata, már-már gyűlölete?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 21:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
55%

Kétlem, hogy gyűlölnék, csupán nem értenek azzal egyet, hogy egy termetes szobrot kapjon.

De megfordíthatod a kérdést, egyesek miért imádják őt?

2013. nov. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
42%

Mindenkit utálnak aki jobboldali, szóval ez nem Horthy nem Horthy kérdés.


Horthyt főleg a baloldaliak nem szeretik, Horthy nagyon nem szerette a kommunistákat, igaz a nácikat sem, meg a szociáldemokratákat sem.

Sőt, egyenesen tiltotta a baloldali eszméket, ja meg Károlyit megszívatta.


Azóta vannak megsértődve rá a baloldaliak.

2013. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%
Olvass róla és megtudod.
2013. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Megosztó személyiség. A jobboldal miért nem szeretné, ha Kádárnak emelnének sorra szobrokat? Szerintem a kettő nagyon hasonló lenne, de Kádár idejében nem volt kollektív népirtás.
2013. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

Haverkodott Hitlerrel. Konzervatív volt. Zsidótörvényeket hozott. Háborúba küldte a 2. magyar hadsereget, akik szinte mind meghaltak. Nyomorgott az ország nagy része a vezetése alatt, de hagyományos monarchista-konzervatív világszemléletéből fakadóan nem nagyon érdekelte őt a dolog.


Hát így kb. ennyi.

2013. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%
Fehérterror. Antiszemitizmus. Hatszázezer zsidó deportálása haláltáborokba.
2013. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van a 6-osnak, és had támasszama alá azt, hogy Horthy antiszemita volt:

“Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk.”


(Horthy Miklós levele gróf Teleki Pálhoz, 1940. október 14-én.)

2013. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 tetro ***** válasza:
94%

Nem tudom ki számít liberálisnak. Akit itt folyton libsiznek? Mert akkor én az vagyok :D

És semmilyen gyűlölet nincs benne Horthy iránt. Igazából semmilyen érzelem sincs bennem iránta. Azt nem értem, miért kell szobrot állítani neki. Miért fontos szobrot állítani bárkinek, aki sokaknak egy fájdalmas emlék jelképe... De tényleg minek? Értem ha Szent Istvánnak szobrot állítanak, de Horthynak minek? Kádárnak se állítsunk. Egyszerűen mert vitatott a tevékenysége, és az emlékművek célja az emlékezés lenne, nem feszültség szítás. Ennek meg más célja nem volt...

2013. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem."


Mondjuk ez is jó nagy kamu, mert a legjobb cimborái mind magyarországi, zsidó iparmágnások voltak, akikkel kártyapartikra és vadászatokra járt össze...

2013. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
1%
a libsik azért utálják Horthyt, mint Orbán Viktort: mindketten az országot akarták felvirágozatatni! a libsik pedig nem szeretik az olyan embereket, akik nemzetiek, igaz magyarok és Magyarországot akarják feltmasztani a kommunista és libsi rombolások után!
2013. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!