Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok ezt?

Támogatnátok ezt?

Figyelt kérdés

Támogatnátok egy olyan pártot, amely olyan törvényeket hoz létre, amelyek az átlag embereket védik.


Jogos lenne az önvédelem bármilyen formája, ha ránk támadnak, ki akarnak rabolni, vagy ha például tetten érjük a betörőt a saját otthonunkban.


Otthonvédelemre bármilyen eszköz használata jogos, ha a kapun egy tábla szerepel a következő felirattal: Belépni veszélyes!


A btk rendkívüli módon való szigorítása:

például: emberölés esetén a minimum büntetés 5 év helyett 15 év.

Nyereségvágyból, kitervelten vagy aljas indokból elkövetett emberölés automatikusan életfogytiglanig tartó szabadságvesztés.


A kényszermunka, mint büntetési tétel visszaállítása a magyar jogrendbe. A nem különösen veszélyes rabokkal lehetne építtetni autópályákat, lehetne alkalmazni őket mezőgazdaságokban fegyveres őrök jelenléte mellett. Szökési kísérlet esetén figyelmeztető lövés, utána tűzparancs. Nem próbálkoznának szökéssel és legalább tennének is valamit az országért, ha már az adófizetők pénzéből tartják el őket.



2013. nov. 26. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Támogatnám.


De egy kicsit liberálisabb fegyvertörvények is kellenek.

Persze, nem amerikai szintű liberálisra gondolok, hanem ész szerűbbre, hogy könnyebben lehessen fegyverhez jutni.

2013. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

jaj ezt kifelejtettem, fegyvertartási törvények megreformálása, jó hogy mondod.


Nehogy már a bűnözőknek több joga legyen mint az áldozatoknak. Példa szerencsétlen fagyállós bácsi, remélem felmentik

2013. nov. 26. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen
2013. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen támogatnám.
2013. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Támogatom, de sajnos ezt jelenleg nem lehet megvalósítani, hála a liberális , megélhetési rettegő jogvédőknek, akik életükben nem tapasztalták mi az a félelem, erőszak.
2013. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én egy pártot szeretnék létrehozni a közeljövőben, bevallom valamiben nacionalista vagyok valamiben liberális. Szerintem ez a két ág kiválóan meg tud lenni egymás mellett. Nem olyan törvényeket kell hozni, amelyik nacionalista vagy liberális, hanem olyanokat, amelyek a népet segítik. Végül is nem az emberek vannak a pártokért, politikusokért hanem pont fordítva.


Szép szavak, remélem ha elérek valamit is a politikában, megmarad ez a gondolkodásmódom.

2013. nov. 26. 20:16
 7/9 Ozmium42 ***** válasza:

"Támogatnátok egy olyan pártot..."


Nem támogatok semmilyen pártot. Az "átlag embereket" pedig nem is tudom értelmezni. Ki az átlag ember? Ki nem az? Én az vagyok? És ha nem, akkor engem nem akar védeni a pártod? Miért nem?

2013. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A pártom támogatna mindenkit, aki becsületes, Magyarország javulását szolgálja, legyen cigány, zsidó, arab, magyar.


De aki bűnt követ el, annak számolnia kell a következményekkel. Legyen ez életfogytig tartó fegyház, vagy egy golyó a rabló szívébe, aki például betör egy házba és késsel fenyegetőzik.

2013. nov. 26. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogy támogatnám.


Ezt nem gondoltad át. Ha ma valaki az életemre tör, akár meg is ölhetem. Ellenben a Te ötleted szerint azt is megölhetném, aki lespriccel vízipisztollyal.


Az emberölés büntetése jelenleg 10-20 évig terjed. Ennek meg nem néztél utána.


Közérdekű munka, mint büntetés van, elvileg létezik, de lehetetlen végrehajtani, mert nincs hova betenni őket dolgozni.

2013. nov. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!