Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Székelyföld nem válhatna ki...

Székelyföld nem válhatna ki Romániából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még az autonómiás tüntetések során merült fel bennem, hogy Székelyföld miért nem mondja egész egyszerűen azt, hogy kilép Romániából, és csatlakozik az anyaországhoz, Magyarországhoz?

Jó, tudom, hogy a nagyobb településeken (Nagyvárad, Kolozsvár, stb.) már-már román többség van, így ez kilőve. De a kisebb települések - szerintem - összefoghatnának. Voltam ilyen településeken, valahol megkérdeztem, hogy milyen arányban vannak itt a románok, székelyek. Kb. 1000 lakosa van a településnek, ebből mindössze a rendőr és a jegyző román, de a rendőr még másik 3 falu rendőre is.

Persze egyből eszembe jutott, hogy Románia "katonai" úton beavatkozna és befuccsolna az egész.


De mégis mennyire reális ez? Van-e jogalapja? És talán meg is történhet, ha nem is a közeljövőben, de egyszer pár évtized múlva? Milyen válasz várható tőlünk ilyen esetben? Hisz Tőkés László javaslata az volt, hogy hazánk vállaljon védhatalmi státuszt Székelyföld felett. Az EU mennyire szólna bele?



2013. nov. 19. 21:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ki fog válni hamarosan. Történik. Visszakerül mi visszajár.
2014. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Annregin válasza:
Annak idején Erdély gazdasági érdekekből lett elcsatolva. A Románoknak mindig fájt a foga a bányákra és az erdőkre. Ezzel szemben nekem mint Magyarnak nem a pénz számít, hanem az, hogy egységesek legyenek a Magyar ajkú területek. Nem számít, hogy ha Székelyföld kiválik Romániából és nem csatlakozik Magyarországhoz. Ha ez megtörténik, komolyan megfontolom, hogy ott tegyem le az állampolgársági eskümet. Anyai és apai ágról is oda köt a vérem egy része. Olasz, Székely és Örmény felmenőim vannak, de mindigis a Magyarul beszélő emberek és hagyományaik voltak a legkedvesebbek számomra.
2018. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!