Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Székelyföld nem válhatna ki...

Székelyföld nem válhatna ki Romániából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még az autonómiás tüntetések során merült fel bennem, hogy Székelyföld miért nem mondja egész egyszerűen azt, hogy kilép Romániából, és csatlakozik az anyaországhoz, Magyarországhoz?

Jó, tudom, hogy a nagyobb településeken (Nagyvárad, Kolozsvár, stb.) már-már román többség van, így ez kilőve. De a kisebb települések - szerintem - összefoghatnának. Voltam ilyen településeken, valahol megkérdeztem, hogy milyen arányban vannak itt a románok, székelyek. Kb. 1000 lakosa van a településnek, ebből mindössze a rendőr és a jegyző román, de a rendőr még másik 3 falu rendőre is.

Persze egyből eszembe jutott, hogy Románia "katonai" úton beavatkozna és befuccsolna az egész.


De mégis mennyire reális ez? Van-e jogalapja? És talán meg is történhet, ha nem is a közeljövőben, de egyszer pár évtized múlva? Milyen válasz várható tőlünk ilyen esetben? Hisz Tőkés László javaslata az volt, hogy hazánk vállaljon védhatalmi státuszt Székelyföld felett. Az EU mennyire szólna bele?



2013. nov. 19. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kérdés csupán az, hogy hogy kapcsolódna Magyarországhoz, ha Székelyföldet egyik oldalon Erdély többi része veszi körül, másik oldalon az "igazi" Románia?


[link]

2013. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oroszország is megoldotta Kalinyingrádi területet, Lesothonak meg csak 1 szomszédos országa van; Székelyföldnek lenne anyaországa. Meg elképzelhetőnek tartok egy északi átjárót, mint anno 2. bécsi döntés.
2013. nov. 19. 21:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Kalinyingrád tengerparton van XDDD

Amúgy nem lenne jobb a székelyeknek, ha Magyarországhoz lennének csatolva... Igazából bonyolult kérdés ez ahhoz, hogy innen ugassunk bele. Ő dolguk, és nekünk (lehet), hogy kötelességünk (döntésüktől függetlenül, amennyiben az nem sért emberi jogokat) támogatni őket abban. Ha autonómok akarnak lenni a magyar többségi területeken, innen támogatni kell, de én mondjuk koszovót is támogatom (ő mondjuk független lett), meg a katalánokat is. (bár ez utóbbi kettő bizonyította, hogy jobb úgy neki).

2013. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen más ország, sem az ENSZ nem ismerné el, így meg nem sok értelme van.
2013. nov. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Székelyföld ki fog tartani mindig is kitartott.a székelyek sose adják föl. Értékesebb emberek mint a honi magyarok sokkal
2013. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon sci-fi. Egyelőre még ott tartanak, hogy egy zászlót nem tűzhetnek ki, mert a románok nem engedik.
2013. nov. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De. Miért be válhatna ki?
2013. nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyelőre az autonómia kiharcolása is óriási dolog lenne, a román karhatalom nagyon nem akar engedni. Ha mégis sikerülne valahogy kieszközölni az autonómiát akkor majd visszatérhetünk a kérdésre. De itt nem lehet kihagyni a köztes lépéseket.
2013. nov. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

kedves kérdező!


ne ringasd irrealás ábrándokba magad a székelyekkel, és az erdélyi magyarokkal (mivel, hogy nem ugyanaz a kettő) kapcsolatban


ha kiválnának is, ŐK SOSE CSATLAKOZNÁNAK MAGYARORSZÁGHOZ

2013. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Székely vagyok , vagyis Erdélyi magyarnak vallom magam , része voltam annak a 600 000 Magyar embernek aki Székelyföldön Magyarnak vallotta magát , és NEM voltam része annak a 160 embernek akik Székelynek vallották magukat . Kérdésedre válaszolva a Székelyek , vagyis az Erdélyi magyarok egy része , nagy része szeretne Magyarországhoz tartozni , de olyan szempontból nem lenne jó hogy Székely-föld szerintem az Erdélyi magyarok ,,anyaországa" , De persze a kedves Magyarok egy része , akinek megadatott hogy ne kisebbségben éljen és megadatott hogy olyan életet éljen amiben nem különböztetik meg Nemzetisége szerint ,azok okoskodnak , az előttem kommentelőhöz hasonló szavakat mondanak , ilyeneket mondanak hogy minek a Székelyeknek autonómia , eddig is megvoltak nélküle és hogy az nem volna jó M.O. nak , és hasonló külhoni és belföldi gyalázó szavakat . Annyira jó létben vannak , se Szerbiában se Romániában , se Ukrajnában , se Szlovákiában(na talán ott hasonló ) nincs olyan életszínvonal , mégis egész nap siránkoznak : mindenért a politikus a hibás , mindenért más a hibás mindig más a hülye , kb. olyan az elképzelésük hogy a külhoni magyarok alárendeltjeik , és identitásuk is olyan hogy ők a legtökéletesebbek ...................


Én is gondolkodtam hogy minek harcoljunk Magyarságunkért , olvasván a sok ősbarom szövegét , de mindig arra jutottam hogy csak a magyarországiak egy része ilyen szerencsére , és ezek remélhetően elhúznak a kárpát medencéből és akkor talán még lehet szebb jövő . Másrészt pedig szerintem Észak-Erdély visszacsatolása lehetséges lenne , kb 35% magyar , de viszont ha megnézed 1944 ben Kolozsvár , Nagyvárad , Szatmárnémeti , Nagybánya stb. szinte szín magyar városok voltak , ha az oláhoknak volt pofája vonatokkal hordani ide , 100 000-essévek a románokat akkor mi is megengedhetnénk az hogy kitelepítsük őket !

2013. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!