Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Véleményetek szerint hány év...

Véleményetek szerint hány év kell ahoz, hogy Magyarország gazdasága végre fellendüljön és megerősödjön?

Figyelt kérdés
Azt már megse merem kérdezni,hogy olyan szintet mikor ér el mint pl. Németország...!:D Inkább maradjunk kishazánknál..,szerintetek?
2009. nov. 16. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10?20?...vagy túl optimista vagyok?
2009. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én 10-12 évre tippelek..!
2009. nov. 16. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog. A társadalom szerkezete elég rossz. Szerintem hosszú stagnálás lesz jellemző a magyar gazdaságra amit egy jobb kormány esetleg csak gördülékenyebbé tehet.
2009. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt mondod 10 év múlva sem fog emelkedni a gazdasági szinvonal?Szomorú lennék,ha igy lenne,de sajnos tényleg nem derűsek a kilátások..!A társadalom..,háát igen nem egy összetartó az biztos!
2009. nov. 16. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem a közeljövőben biztosan nem fog de 10 év múlva már jó esély erős gazdaságra ha nem szúrunk el valami újra mint most.
2009. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek!
2009. nov. 16. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit és hogyan csinálunk, és főleg hogy mit nem.


Pld Németország és sok más ország, csökkentette a munkában, termelésben. eltöltött időt.

Ennek az a haszna hogy „ a munka mennyiségét deflálja” ami nem eredményez indokolatlan, munkahely elvesztéseket, viszont kevesebb a kereset és csökken valamelyest a fogyasztás, de nem olyan mértékbe mintha megszűnnének a munka lehetőségek. Viszont ők protezsálják a gazdaságot és a fogyasztást is lebegtetik. Nekünk nincsenek protekcionista megoldásaink de jól jönne egy kis nem a jegybank által gerjesztett infláció. Szóval az adó rendszert egy alacsonyabb termelési időre „ heti „ 30 ó” ban kellene gazdaságossá tenni. Mivel sok a minimál béres és alacsonyak a jövedelmek, illetve minden magyar vállalkozónál egyszerre jelentkezne, nem kellene a jövedelmekkel követni az alacsonyabb termelési időt.

Olcsóbb lenne, új munkahelyeket létrehozni, és ezzel egy szép lassú két éves elinflálódást jelentene.

Ijesztően hangzik, de nem az, hiszen hirtelen sok új munkavállaló lenne, nem járna bevétel csökkenéssel, mérleg hiánnyal, adna a gazdaságnak egy serkentést, és mire lecsengene a „ furcsa csúszó leértékelés” inflációs hatása addigra, jó fiskális állapotban, sok munkavállalóan, a válságon túl lennénk.

Ha emellé egy protekcionista gazdaságot is folyamatosan emelve a beruházásokat” itt lehetne a csúszás mértékét szabályozni” import kiváltással stb, akkor lehet hogy nem kellenének 15 évek.

Lehet hogy nem 100% ami ide felvázoltam, de én nem is tudok hatás tanulmányt készíteni.

2009. nov. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hi-hi
2009. nov. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elkövetkező 10 év nagyon siralmas lesz a magyar társadalom számára,ha azonnal nem csináljuk meg a szerkezeti reformokat akkor az azt követő is.
2009. nov. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
22:39-es,nagyrészt egyetértek veled..!
2009. nov. 17. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!