Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki védi a romákat miért nem...

Aki védi a romákat miért nem költözik melléjük, hogy megértsék miért szenvedünk?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm aki "védi" a romákat, én viszont nem értem őket, mert nekem eddig csak ártottak, de ők "elit" környezetben laknak nem értik ezt a problémát, nem is akarják. Én pedig 30 év alatt normálissal nem találkoztam.

Legszívesebben levinném őket ide böszörmény cigánynegyedébe, hogy lássák hogyan is élnek...


2013. nov. 4. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
De ez egyébként egy jó ötlet... vidd el őket egy cigánytelepre, és nézzék meg maguk... Ha meg mikor szembe jön egy tíz fős cigányklán, és a barátaid átmennek az út másik felére, mondd meg nekik, hogy miről ilyen előítéletesek?
2013. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
3%
Vannak jó emberek köztük is. Az meg hogy te nem bírsz egyet kettőt nem azt jelenti hogy mindenkit utálnod kell. Ha valakit sokáig bántanak az előbb utóbb nem lesz béketűrő...
2013. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Első vagyok.

Másodiknak abban igaza van, hogy vannak normálisak is köztük, de mégis mik az arányok? 1 a 100-ból?!

2013. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert liberálisok.

Van egyfajta ideológiai korlátoltságuk.


Személy szerint, a kommunisták meg a nácik után a liberálisokat utálom a legjobban.

Van pár közös vonásuk.


A liberálisok 70 százaléka csak divatból ilyen, vagy mert jó környéken lakik.

Őket könnyű lebeszélni erről az ideológiáról ,(tapasztalat).

De, vannak akik, mikor egy roma szamurájkardot szegez a torkukhoz akkor a kard helyett virágcsokrot vizionálnak.

A másik eset, hogy önmagukban keresik a hibát "biztos csúnyán néztem, biztos azt hitte, hogy rasszista vagyok, biztos...."

2013. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

"Az meg hogy te nem bírsz egyet kettőt "


:DDDDDD Itt a gond az, hogy 100-ból nem 1-2 a problémás, és nem 100-ra jut 1 aki miatt inkább át kell menni az út túloldalára... Ha ez lenne az arány a kutyát se érdekelné a téma.

2013. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

szerintem senki nem védi a romákat, aki "védi", az azokat a demokratikus jogokat védi, ami egyébként a romákat is megilleti, de ettől még a jogról van szó nem a dzsippókról


továbbá az is különbség, hogy máshogy akarnak egy problémát megoldani


aki csak addig jut el, hogy a romákkal van baj, az csak egy tünetet észlel, de az okot nem


a probléma oka, hogy olyan rendszerben élünk, amiben kitermelődik a nyomor


a rendszert kell megváltoztatni


az, hogy a tünetet szüntetjük meg, még nem megoldás a problémára, ha pl. holnap a Dunába lőnénk az összes szegény embert, attól még 20 év múlva ugyanaz a helyzet megint előállna


fejfájást sem azzal gyógyítunk, hogy levágjuk a fejet

2013. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
azért, mert egy kisebbségi csoport nem képes integrálódni a többségi társadalom szabályrendszeréhez nem azt jelenti, hogy a többségi társadalomnak kellene egy teljesen új társadalmi rendszert létrehoznia...
2013. nov. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Ahhoz, hogy a cigányokat integrálni lehessen, ahhoz diktatúra kellene.


Demokratikus, liberális, "ajrópai" keretek között, soha nem fog menni.


A demokráciában kényszeríteni nem lehet őket, mert joguk van megtagadni.

A segélyezést nem lehet felfüggeszteni, mert ahhoz is joguk van.

2013. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha valakit sokáig bántanak az előbb utóbb nem lesz béketűrő..."


Na ugye, csak meg lehet érteni azokat a gonosz rasszistákat is.

2013. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert nem mernek, csak messziről szájalnak!
2013. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!