Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a hosszútávú gazdasági...

Mi lesz a hosszútávú gazdasági hatása a rezsicsökkentésnek?

Figyelt kérdés

Mert ez csak egy népvakítás, az oké. De milyen rombolások lesznek ezáltal a gazdaságban?

Mert ugye ez már a kommunizmusban sem jött be...



2013. okt. 30. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

Fogyasztás nő, az emberek jobban tudnak törleszteni csökken a tartozása ( ez már most kimutatható, jelentősen csökkent a szolgáltatók felé történő tartozás, így kevesebb embernél kapcsolják ki a közműveket... )

Amennyivel kevesebb adóforint megy be a rezsi befizetéssel, annyival több jön be más fogyasztási termelést igénylő adókkal, így áttétesen növeli a kereslet vagyis a fogyasztást élénkíti.

Ezek a rezsi csökkentés nem olyan jelentős, de aki az adókiesés miatt aggódik, annak érdemes végig gondolni, hogy az a havi 3-4 ezer forint hova fog elmenni?

2013. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az, hogy a szolgáltatók a munkaerőn, a karbantartáson és a fejlesztéseken fogják megspórolni a kiesett bevételt. Ez előbb-utóbb egyre gyakoribb meghibásodásokhoz fog vezetni, amiknek az elhárítása egyre több ideig fog tartani. Az lesz majd az igazi rezsicsökkentés, amikor nem lesz majd mit fogyasztani. De inkább ne legyen igazam...
2013. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
A szolgáltatóknak a kiesést valamilyen módon ki kell gazdálkodniuk, ezért romlani fog a szolgáltatás minősége, elmaradnak a karbantartások. Gyakoribbak lesznek az áramkimaradások, a gáz minősége gyengébb lesz. A nagyfogyasztók a rájuk terhelt plusz költségeket beépítik a termékeik árába, így közvetve a lakossággal fizettetik meg. A lerohasztott cégeket majd megveszi az állam, amely monopólium lévén nem lesz érdekelt a minőségi szolgáltatás nyújtásában. Az emberek rázni fogják az öklüket, de a kedves vezető majd mutogat Gyurcsányra, Bajnaira és egy jóízű bukottbaloldalozással meg egy dakota viccel elüti a témát. Magyarország pedig rendületlenül halad tovább a narancsos úton -a Balkán felé.
2013. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
EGy biztos, hogy a fejlesztésre nem sok pénzt költöttek ... ha valamelyik utcába be kell kötni az áramat, akkor az ott lakókkal fizettetik meg a túlértékelt bekötést és gerinc hálózatot. Az árban pedig benne van a fenntartási, karbantartási költség, szóval a profit az eddig is és ezután is ment haza nem volt érdekük itt hagyni egy centet se.
2013. okt. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az állam azért adta el ezeket, mert nem volt pénze a fejlesztésekre

most hogy a fejlesztések megvannak, már kell az államnak vissza

de ezt csak egyszer lehet eljátszani, senki nem fog ide beruházni 20-30 év megtérüléssel.


másik: a rezsicsökkentés a lakosságnak csökkentést de a cégeknek áremelést jelent, ami majd tükröződni fog a termékeik áraiban.


aki nem tudja befizetni a rezsit annak tök mindegy hogy a drágább rezsit vagy az olcsóbbat nem tudja befizetni, ergo a tényleg szegényeken, aki rá lennének szorulva 5-10 ezer forintra is, nem segít semmit.


emellett van ezer féle új kis adó, sarc, ami miatt megint többet fizetünk be az államkasszába mint eddig.


tehát összességében nőtt az adóteher, a központi elvonás, nem csökkent


ja és a rezsicsökkentés arra is jó, hogy ellehetetlenítsék a cégeket, és olcsón meg lehessen szerezni, de mint írtam, ezt csak egyszer lehet eljátszani, mert senki nem olyan hülye, hogy még egyszer ide beruházzon 20-30 évre

2013. okt. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Varga Mihály szepotemberben Békéscsabán a közgazdász vándorgyűlésen elismerte, hogy az elkövetkezendő években a közmű cégek és energetikai szolgáltatók fejlesztései elmaradnak. gyakorlatilag ő maga is beismerte a rezsicsökkentés egyik alapvető hibáját. A jövőben tehát arra kell számítani, hogy bár kicsit olcsóbb lesz az energia, ezzel együtt a szolgáltatás is romlik, a korszerűsítések és az energiatakarékosság pedig háttérbe szorul.
2013. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllő polgármester nyilatkozott tegnap, 106 településen hoztak létre non-profit szemétszállító céget, a 106 település, szemétszállításra, hogy ne valami cég húzzon hasznot belőlük, hanem, hogy normális szolgáltatást tudjanak adni.

Most a rezsicsökkentést után 300 millió mínuszban vannak, meg a hatósági szemét díj miatt. Ők állami cég, hasznuk nincs. De a dízel ára nőt, ezzel minden ktg. nőtt.

Jövő januárban 106 településben nem lesz szemétszállítás, Pestmegyétől, Nográdig.

Szóval lehet örvendeni a rezscsökkentésnek, de ez egy állami cég, amit a magyar állam tesz tönkre. Kíváncsi vagyok a 106 településben, mikor halomban fog állni a szemét, vajon Orbánra fognak szavazni, aki ezt lehetővé tette, vagy ellenne.

2013. okt. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első jel az infláció látszólagos csökkenése. Mivel az inflációt egy bizonyos "árukosár" árnövekedése szerint határozzák meg, (amit fogyasztói árindexnek hívnak), így a lakossági energiaárak csökkenése miatt látszólag csökkenni fog az infláció. Ezzel egy időben viszont az intézményi fogyasztók szolgáltatási díjai (cégek, nagy fogyasztók) viszont nőni fognak, mert a lakossági szolgáltatás veszteségét valahonnan vissza kell termelni. Ha önkormányzati, vagy állami kézben van a közműcég, akkor állami pénzből kell kisegíteni, ami egyébként már el is indult. Németh Szilárd a "rezsibiztos" maga is elismerte, hogy kb 50 milliárd forinttal kell kisegíteni a távhő cégeket. E-mellett az intézményi fogyasztók megnövekedett rezsije okán a szolgáltatások és a termékek ára végső soron meg fog nőni, főként a nagy energiaigényű szektorokban, például a feldolgozóiparban. Ez természetesen többek között élelmiszer árnövekedést is fog maga után vonni. Tehát közép távon inflációt növelő hatása lesz. Ez természetesen drágítani fogja az államadósság finanszírozását, ami az államadósság, és a kamatterhek növekedését jelenti majd. E-mellett sajnos le fog rohadni az infrastruktúra, mert a szolgáltató cégek a veszteségek kompenzálására, és nem a fejlesztésre fognak majd törekedni. Előbb vagy utóbb elkezdenek kivonulni ezek a cégek, az állam átveszi a szolgáltatást, és ezáltal a veszteséget is, melyet végső soron az adófizetők fognak megfizetni. Ez azt jelenti, hogy egy két év múlva már sokkal több lesz a negatív hatás, mint a pozitív.
2013. okt. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
infláció az vagy csökken vagy nem .. nincs olyan, hogy látszólag ....
2013. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bizony van, olyan, hogy látszólag. Jövőre nem tudja fenttartani a látszatott, és vissza leszűnk téve túlzott deficit eljárás alá.

Ha jövőre Orbán nyer, az lesz utolsó 4 éve, mert a sok "okos dolog" visszafog ütni nekik.

2013. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!