Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mekkora nagyságren...

Szerintetek mekkora nagyságrendű összeg lehet az, ami évente korrupció/lopás útján eltűnik az állam zsebéből?

Figyelt kérdés

Csak egy irányadó szám az érdeklődőknek:

A 2012-es állami bevételek kb. 30 ezer milliárd körül voltak.

Akár lehet tételesen is levezetni, hogy mire mennyi mehet el kb. egy évben.


És még mielőtt elmenne pártpolitika irányába: légyszi ezt ne, én egyik pártnak sem vagyok híve, azért írtam 2012-es adatot, mert ez a legfrissebb.


2013. okt. 29. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Régebbi tippem 10% volt, azóta kicsit változott a véleményem, mikor hallottam, hogy egyes pályázatoknál 50%-ért továbbosztják a munkát, tehát ott konkrétan fele elmegy, de valójában ennél is több, mert a pályázat elbírálási költsége is jelentős és ott is folyik el pénz.


Nyilván ezzel nem azt akarom mondani, hogy a teljes költségvetésben ez 50% lenne, hiszen pl. ahol simán pénzt fizetnek ki, pl. nyugdíjak, vagy pl. iskolák ahol oktatnak, ott csak töredéket lehet lenyúlni.

2013. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Ha ezt megteszed látni fogod,hogy a költségvetés közel sincs 30 ezer milliárd. "


Dehogynem.

[link]


Innen szépen ki lehet számolni.

2013. okt. 29. 18:37
 13/19 anonim válasza:

"A 2012-es állami bevételek kb. 30 ezer milliárd körül voltak. "


Mint ahogy már előtted linkelték, nem igaz.

Közel sem ennyi a bevétel, és amit linkeltél ott sem áll 30 ezer milliárd bevétel.

2013. okt. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"amit linkeltél ott sem áll 30 ezer milliárd bevétel."


Adogasd már össze..

2013. okt. 30. 12:38
 15/19 A kérdező kommentje:

Amit meg valaki linkelt, ott is látni is kéne, nem csak nézni.


Egyrészt:

a bevétel oldalon a következő tételek vannak felsorolva:

Gazdálkodó szervezetek befizetései: 14%

Közös kassza: 13 %

Lakossági befizetések: 10%

Egyéb költségvetési bevételek: 7%.

Ez összesen 44%.

Tehát az a 13 ezer milliárd az csak 44%.

Na most, ha esetleg gondjaitok lennének a számolással:

13000/44 = ~295, tehát 1% az 295 milliárd.

Ezt beszorozva 100-al gyönyörűen kijön, hogy a 100% az 29,5 ezer milliárd, azaz ~30 ezer milliárd.


Másrészt:

Az én általam linkelt cuccból is kb. ez jön ki, emellett, amit én linkeltem, AZ hivatalos adat. Ez a kozoskassza.hu meg csak valami vérpistike honlapja, szóval nem mérvadó.


Na ennyit erről, bocs a kioktató hangnemért, akinek nem inge, ne vegye magára, de az ostobaság eléggé tud bosszantani.

2013. okt. 30. 12:49
 16/19 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy a százalékos viszonyítás nem a költségvetéshez, hanem az egy éves bruttó nemzeti össztermékhez képest van vonatkoztatva, hogy a redisztribúció és allokáció GDP-hez viszonyított számarányát kifejezze?


A GDP meg ez egész konkrétan:

[link]


Bár onnan is kiszúrhattad volna, hogy hülyeség ami mondasz, hogy az államoknak, a lakosság és vállalkozások befizetésén és a saját intézményes bevételük mellett, mégis milyen fix összeget tudnának évente besöpörni?

2013. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"a lakosság és vállalkozások befizetésén és a saját intézményes bevételük mellett, mégis milyen fix összeget tudnának évente besöpörni?"


Azért ez nem ilyen egyszerű. Egy állam összbevételébe gyakorlatilag beletartoznak az önkorik által beszedett adók is pl., külön kezelnek egy csomó mindent, de ha a HIVATALOS adatokból indulsz ki, amit én linkeltem, nem egy ilyen kitudjahonnanszedett hülyeségből, akkor szépen kiszámolhatod, hogy mennyi az annyi.

Na tehát, mégegyszer, a link:

[link]


Itt szépen fogod magad, megkeresed a Bevétel táblák között a halmozott teljesítési táblázatot, és a I-XII.hó oszlopból összeadogatod szépen a főkategóriákat.(A csupa nagybetűvel írt sorokat, tehát KÖZPONTI KÖLTSÉGVETÉS, GAZDÁLKODÓ SZERVEZETEK BEFIZETÉSEI, stbstb.)



Itt szépen kijön majd neked az a szám, hogy ~28,79 ezer milliárd forint, ami kb. 30ezer milliárd.


Na most, két lehetőséget látok:

- vagy túl fogyatékos vagy ahhoz, hogy ezt megtedd, és megvilágosodj, ebben az esetben inkább hanyagold pls ezt a kérdést

- vagy megcsinálod, amit mondtam, és megvilágosodsz, hogy jéé, tényleg, és akkor nem kell ezen kattogni többet.

2013. okt. 30. 15:01
 18/19 anonim ***** válasza:

Atyaég...


Segítek értelmezni, a központi költségvetés és a TB adja ki gyakorlatilag a bevételi és kiadási oldalt. Meg néhány uniós kompenzáció, egyéb bevétel, elkülönített alapok etc, de a főösszeghez képest elhanyagolhatók.


Utána ezeket bontja néhány alpontra és a nagyobb alpontokat néhány továbbira. Sajnos az Excel sajátossága, hogy a nagyobb alpontokat nem különböztette meg a főpontoktól, ezért jött ki az ami.


A meddő vitát befejeztem, aki nem jött rá, hogy a TB azonos az egészség és nyugdíjbiztosítással, azzal nem lehet mit kezdeni...

2013. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]

Ennyit a nav oldaláról. Ide lehetne még venni a külföldi buszok vásárlását stb stb.

2013. nov. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!