Vajon miért nincs Kínában akkora korrupció mint nálunk?
Életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték Po Hszi-laj volt csungkingi párttitkárt, miután vesztegetés, sikkasztás és hivatali hatalommal való visszaélés vádjában bűnösnek találták - hirdette ki a kelet-kínai Santung tartomány székhelyének, Csinan város bírósága vasárnap.
"mert sokkal következetesebbek és szigorúbbak a hatóságok. És mivel egymást lopják meg, még szigorúbban veszik."
Újabb phd-val rendelkező Kína-szakértővel van dolgunk!
"Vajon miért nincs Kínában akkora korrupció mint nálunk?"
Tévedés! Kínában állami szinten működik a korrupció. Most felfigyeltél egy esetre, nagy ügy!
Az, hogy te mit állítasz, egy dolog, de vannak szervezetek, amelyek ezzel foglalkoznak. Bár az is igaz, hogy ott, ha egy-egy nagyobb eset kibukik, akkor annak súlyos a büntetése, de ettől még korruptabbak, mint pl. Magyarország.
Tényleg sokkal kevésbé korruptabbak nálunk:
De ha már mindenáron bűnmegelőző hatást próbálunk a büntetés végrehajtás módjának tulajdonítani, különösen a fehérgalléros bűnözés terén, akkor ezek szerint a skandináv luxusbörtönök erre a megoldás a megoldás, mert ott azért ha nem is épp velencei, de azért mégis csak üvegből van az a bizonyos zseb.
Nos, akkor ki is támogatja a wellness szállodákat az offshore lovagoknak programot?
Kedves Kérdező!
Kérdéseidből/válaszaidból jól látszik,hogy több forrásból való tájékozódás,az összefüggések átlátása és a dedukció nem az erősséged,ezért próbálok rövid és egyértelmű lenni.
A Hszi-laj-ügy nem elszámoltatás volt,hanem csak egy szokásos koncepciós per.A kínai állampártban politikai ellenfeleket/az aktuális vezetésnek nem tetsző embereket így távolítják el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!