Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisznek még ilyen sokan...

Miért hisznek még ilyen sokan a pártokráciában?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Mert hisznek benne és kész. Azt gondolják működhet jól is. Hogy mért? Azt nem tudom. Én mindenesetre nem hiszek benne.
2009. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az mi?
2009. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én sem tudom mi ez, illetve mit ért rajta a kérdező. Ha tényleg válaszokat vár, nem ártott volna pár szóban kifejteni, hogy mire is kíváncsi. Magát a pártok létét, kormányzati szerepét kifogásolja? Én sem vagyok oda értük, de ha nem ők, akik ki/mi lenne helyettük?
2009. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Demokrácia csak pártokráciának/bankokráciának/gerontokráciának csúfolják.
2009. nov. 13. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a demokrácia jelenlegi működésmódja a kérdés, akkor arról nekem is lesújtó véleményem van olyan értelemben, hogy a néprészvétel valójában csak egy porhintés. A négyévente megrendezett választási sókon néhány egymástól alig különböző bulvárpárt között választhatunk, de valójában semmi lényegesbe nem szólhatunk bele. Pedig erre ma már meglennének a technikai feltételek, akár naponta lehetne a neten népszavazni, olvasgathatnánk a minisztériumok teljes irat- és adatbázisában stb.


Ha a kérdező a pártokráciát olyan alapon bírálja, hogy egy tekintélyuralmi rezsimet ültetne a helyébe, azzal nem értek egyet. Én inkább a demokrácia kiterjesztése felé haladnék, de tudom, hogy ez ma sajnos naivitás.

2009. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát arra lettem volna kíváncsi hogy miért ezt a rendszert preferálják a legtöbben a fejlett országokban? Ugyanis szerintem a demokrácia alapelvei csak addig tartanak amíg nem sérti pl az én általam preferált csoport (most ez a csoport legyen pl a nyugdíjasok, vállalkozók, tőkések stb )

érdekeit.

2009. nov. 13. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Churchillel értek egyet:

"A demokrácia a legrosszabb kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik."

2009. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az igazi kérdés az, hogy 20 év alatt hogy nem tudtad megtanulni, hogy a demokrácia ez, ami van, és nem pedig valami ködös utópia. Egészséges ember képes szembenézni a valósággal és nem azon hisztizik állandóan, hogy a valóság nem olyan, mint a kedvenc meséjében.
2009. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!