Miért van az, hogy az emberek jobb és baloldalban hisznek, amikor ezek teljesen értelmetlen besorolások?
Szerintem csakis olyan felek vannak, akik vagy helyesen állapítják meg a problémákat, vagy helytelenül. A problémákat helyesen megállapítók pedig mégtovább bonthatók a problémákra helyes megoldást találó és helytelen megoldást találó felekre.
A 8 év MSZP-s kormány és a jelenlegi Fidesz kormány egyértelműen még odáig sem tud eljutni, hogy a problémákat helyesen állapítsák meg.
Vagyis másképp kifejezve, olyan problémák ellen küzdenek, amik tulajdonképpen nem is a valódi problémáink, amiket nem is kellene megoldani.
Te tudod mit jelent az ideológiai jobb és baloldal? Esetleg a gazdasági jobb és bal?
Mert ha ezekre igen lenne a válaszod, akkor nem tetted volna fel a kérdést.
Egyáltalán ki az aki hisz a politikában???
Nem kell szavazni ezzel azt jelzed ,hogy magasról tojsz a nyomorultak fejére.
Én magamban hiszek...
"Nem kell szavazni ezzel azt jelzed ,hogy magasról tojsz a nyomorultak fejére."
Valakit akkoris megválasztanak. És az a valaki ha magasról tojik arra, hogy neked mi lenne a jó, akkor meg elégedetlenkedsz. Pedig neked mindegy volt, hogy mi lesz.
Mert elhitették velünk, hogy van különbség a pártok és politikusok között. "Divide et imperata", ez egy több mint ezer éves bölcsesség, és a mai napig megállja a helyét. Szerencsére a demokráciának mindig a vesztét okozza ez a hozzáállás. Nálunk is érik a dolog, ma már az szavazásra jogosultaknak közel a fele megy el szavazni, mert kiábrándultak a hazugságokból. Így persze át kell értelmezni azt is, hogy a politikai elit a néptől kapta a felhatalmazását.
A Zsidesz kétharmados többsége például így néz ki egy kis számolás után:
- 50% szavazott
- ennek a 2/3-a rájuk
- ez a szavazásra jogosultak 1/3-a, az össznépesség elenyésző töredéke!
És ők a többség nevében kormányoznak, és ezt milliók hiszik el nekik. Nincs különbség köztük, megosztanak minket, és lesz@rják az érdekeinket.
Ezek egyáltalán nem értelmetlen besorolások, legfeljebb csak Magyarországon, ahol a politikában mindenki alapból csak hazudik. Egyébként meg nagyon egyszerű a megkülönböztetés: a baloldal a szegények, a kisemberek, a munkavállalók érdekeit képviseli, a jobboldal meg a gazdagokét, a polgárokét. És ennek megfelelő például az adó- és szociálpolitikájuk. A baloldal az alacsony jövedelműeket adóztatja kevésbé, nekik juttatja a támogatásokat, a jobboldal meg a gazdagok adóját csökkenti és őket támogatja. Ez Amerikában nagyon jól kimutatható például a demokrata vagy a republikánus kormányzások esetén.
Nem lehet megmondani úgy általában, hogy ezek közül mi a helyes. Mind a kettőnek megvan a logikája. Nyilván a szegényeket azért kell támogatni, mert szegényeket, a gazdagokat meg a jobboldal szerint azért, mert ők termelik a jövedelmet, és ha nekik jól megy, abból több jut a szegényeknek is. Helytől és időtől is függ, hogy pont melyik a helyes.
Visszatérve Magyarországra, azért az itteni torz körülmények ellenére is megkülönböztethető a jobb és a baloldal. Bár az MSZP vezetését milliárdosok alkották, ők azért nem csinálták volna meg azt a pimaszságot, amit a FIDESZ, hogy a szegények kifosztása révén nyújtsanak adókedvezményt a gazdagoknak. És Orbán ugyan a szövegelései során folyton baloldali jelszavakkal dobálózik, de a tettei alapján egy 19. századi őskonzervatív felfogást képvisel. Lásd a dolgozók jogfosztása az új Munka Törvénykönyvében, a szegények adójának növelése stb.
12.04: Csak egy kis pontosítás, amit már vagy százszor leírtam, de nem árt még egyszer: A FIDESZ-re nem kétharmad, hanem 53 % szavazott. Ennyit kaptak a listán, és a választás aránytalansága, az egyéni kerületi szavazás torzító hatása miatt lett ebből kétharmad.
Most azt olvasom a közvélemény-kutatásban, hogy a biztos pártválasztók 46, a teljes lakosság 31 %-a szavazna a FIDESZ-re, de én már nem hiszek a közvélemény-kutatásokban, mert azoknak csak egy nyitott, demokratikus társadalomban van értelmük. Itt, ahol rettegni kell attól, hogy a központi hatalom mindent befolyásol, nem hiszem, hogy az emberek elmondják a valós véleményüket.
"Szerintem csakis olyan felek vannak, akik vagy helyesen állapítják meg a problémákat, vagy helytelenül."
Mi a helyes, és mi a helytelen? Ha egy jól kereső bankmenedzsernek havi 2 millió helyett "csak" 500 ezret adnának, és a különbséget átcsoportosítanák a minimálbérek emelésére, ő vajon helyeselné? Ha ugyanez a bankmenedzser az adótörvények változása nyomán 2,5 milliót vihetne haza, miközben a 100 ezerből tengődők 5-10 ezer forinttal járnának rosszul, lemondana róla, mondván, hogy ez igazságtalan?
Mind a kettő utat meg lehet indokolni "szép tudományosan", hogy miért is helyes. A probléma az, hogy a különböző társadalmi rétegek érdekei egymásnak feszülnek, és nincsen egyetlen, általánosan "helyesnek" vagy "igazságosnak" nevezhető irányvonal.
Hogy melyik a helyes politika?! Ez egy épelméjű embernek nem kérdés. Mi a f@szért kereshetnek egyesek 2 millió forintot, amíg mások szó szerint éhen halnak? Amíg egy ember is létezik, aki nélkülöz, addig senki ne éljen luxusban.
A világon létező vagyon véges, akár tetszik, akár nem. Ha mindenki ugyanannyit vesz el, akkor mindenkinek jutna bőven. Aki mást mond, az egyszerűen hazudik. Ha valaki többet vesz el, mint amennyit mások, akkor a többieknek kevesebből kell osztozni. Minél többet vesznek el a gazdagok, annál szegényebbek a szegények. Ezen nincs mit vitatkozni. Nem vagyok baloldali, sem jobb. Az a véleményem, hogy minden politikus az ellenségünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!