Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a fiataloknak...

Miért mondják a fiataloknak hogy menjenek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Bírom amikor a külfölddel dobálóznak kapásból. De olyanok akik maguk is itthon dolgoznak. Meg arra nem igazán gondolnak hogy nem mindenki teheti meg hogy elhúz innét, mert sokan azt hiszik elég egy börönd aztán irány külföld. A kinti munkához is kell induló tõke, nem is kicsi. Mégis annyian flancolnak hogy miért nem megy a fiatal külföldre, meg bezzeg külföldön stb. Arról viszont nem beszélnek hogy ami nálunk kinti fizetés soknak számít, az kint is minimálbér gyakran, amiböl a kiadàsok után kb majdnem ugyanott van mint itthon. Miért flancolnak külfölddel, és miért ciki itthon dolgozni? (tisztàra lesajnáljàk azt aki itthon marad)
2013. okt. 21. 19:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azért arra kiváncsi volnék, hogy azok akik kint dolgoznak, ott a költségek, számlák, mindennapi megélhetési dolgok, élelmiszer, ruházat, stb kifizetése után ottani fizetéshez mérten átlagosnak számítanak? Mármint a középréteghez tartoznak?
2013. okt. 21. 20:28
 12/21 bumbi02 ***** válasza:
100%

Akkor sznoboskodok. Én Ausztriában dolgozom 1 éve. Tehát nem ismerőstől másodkézből mondom amit mondok, hanem tapasztalatból.


Nem kell kezdőtőke, ha az ember le tud mondani dolgokról a kezdetekben. 50 euróval a zsebemben jöttem ki, ami szerintem nem meríti ki igazán a "kezdő tőke" kifejezés fogalmát.


Minimálbérért dolgozok, mégis megtehetem hogy elmenjek sörözni (4 euró egy korsó, tehát jóval drágább mnit otthon), megtehetem hogy új kabátot, számítógépet, hangfalat, gitárt vegyek magamnak, és még spóroljak is. Egy átlag minimálbér netto 1000-1200 euró közt mozog. Egy kicsi garzon rezsivel együtt 500 euró, az étkezést aki meg ügyes az kihozza havi 100-150 euróból. Ott marad a zsebedben még több mint 400 euró. Magyarországon ezt melyik minimálbéres mondhatja el?:)))

2013. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 bumbi02 ***** válasza:
100%
Kérdésedre válaszolva: átlagosnak se számítok, inkább átlagon alulinak a fizetésemmel. Az itteni átlag fizetés kb bruttó 3000 euró.. Persze aki ennyit keres, annak más a lakásigénye is, mint nekem minimálbérrel. Így nagyobb a kiadás is. De ettől függetlenül, idekint a minimálbéres is tud megtakarítani, odahaza sajnos még az se, aki átlagkeresetű (bruttó 200 ezer forint).
2013. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az öszinte válaszod! :-) A korsó sör itthon is drága, söt! :-D
2013. okt. 21. 20:34
 15/21 bumbi02 ***** válasza:
100%
Évente háromszor vagy négyszer ha hazajutok, de akkor nem drága nekem otthon a sör:) Idekint kb 1200 forint, odahaza 240 volt legutóbb..; ) :))
2013. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Itt Hollandiában egyedül a lakhatás drágább a kaja kb ugyanannyi mint otthon a ruházkodás meg olcsóbb is pl. Ha az ember nem él nagylábon pl hetente csak kétszer eszik étteremben meg nem dodge ramot vesz hanem egy kissebb autót amit olcsóbb fenntartani simán el van a minimálbérből is és ugyan itt csóró de mást jelent itt annak lenni meg otthon. Az más kérdés ha valaki megtanulja a nyelvet meg szorgalmas akkor nem tetves 1400 eurokat fog keresni havonta.
2013. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Komplikato ***** válasza:
100%

"Arról viszont nem beszélnek hogy ami nálunk kinti fizetés soknak számít, az kint is minimálbér gyakran, amiböl a kiadàsok után kb majdnem ugyanott van mint itthon."


Látom agitprop agymosás szépen hat. Természetesen az ezzel ellenkező végeredményű ellemzések, cikkek és fórum hozzászólások mind kitalált kamu, mi?

Bírom amikor valaki belvárosi albérlet árakból indul ki egy világváros árainál, meg bevásárló utcák áraiból.

Ha kimész csak Bécsig, akkor elmondható, hogy ha nem központi helyen szerzel lakást, akkor kapásból a fele.

Ha nem a belvárosban vásárolsz kaját, hanem kimész a város széli bevásárló központokba, akkor még olcsóbb is lehet a kaja, mint itthon, stb.

Mondjuk én a haverommal anno kemény 15 perc alatt találtunk a Maria Hilfer Strasse-től 50 méterre olyan pizzériát, ahol egy olcsóbb magyar pizzéria árai voltak, csak nem lopták ki belőle az anyagot.

Hostelben 10-11 euro a napidíj reggelivel együtt. Meg létezik ám az osztott albérlet intézménye is.

Amúgy nem árt tudni, hogy egy rakás országban NINCS minimálbér, mert ott enélkül sem zsigerelik ki az embert, míg itthon ...

2013. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
/ csak hogy olvassam a válaszokat /
2013. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Chimera92 nem hazudik... Ismerősöm érettségi nélkül ment ki Londonba konyhai kisegítőnek. Halpucolás, mosogatás, ilyesmik. Félévente megvette az aktuális androidos csúcsmobilt, nyaralásra tett félre. Már szakácsnak tanul, úgy még többet kereshetne. Egy szobát bérel EGYEDÜL. A kint élő magyarokat utálja, ugyanolyan kitűnő a mentalitásuk, mint itthon...
2013. okt. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Checkpoint Charlie ***** válasza:
100%

"élete végéig kint fog mosogatni mert az olyan menö hogy kint dolgozik... Hát nem tudom..."


Mi ez a duma? Honnan veszed hogy egész életében mosogatni fog? Egyébként igen, megéri kimenni, fiatalon meg pláne. Jó kaland, jó pénz kis világlátás

2013. okt. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!