Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják a fiataloknak...

Miért mondják a fiataloknak hogy menjenek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Bírom amikor a külfölddel dobálóznak kapásból. De olyanok akik maguk is itthon dolgoznak. Meg arra nem igazán gondolnak hogy nem mindenki teheti meg hogy elhúz innét, mert sokan azt hiszik elég egy börönd aztán irány külföld. A kinti munkához is kell induló tõke, nem is kicsi. Mégis annyian flancolnak hogy miért nem megy a fiatal külföldre, meg bezzeg külföldön stb. Arról viszont nem beszélnek hogy ami nálunk kinti fizetés soknak számít, az kint is minimálbér gyakran, amiböl a kiadàsok után kb majdnem ugyanott van mint itthon. Miért flancolnak külfölddel, és miért ciki itthon dolgozni? (tisztàra lesajnáljàk azt aki itthon marad)
2013. okt. 21. 19:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Nekem unokatesóm mosogatott kint egy évig és félre tudott tenni ezalatt az idő alatt 6950 eurót. Három haverjával laktak egy albérletben és minden hétvégén elmentek szórakozni.


Ezt itthon hol tudtad volna megtenni?

2013. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Ja bocs, Londonban volt. Ez lemaradt.
2013. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
azért mennek külföldre mert ott van meló otthon meg nincs pláne a fiatal pályakezdők számára. persze aki otthon semmirekellő az külföldön sem fogja semmire vinni. de aki szorgalmas az kimehet párezer forinttal szinte biztos hogy kap melót és be fog neki jönni a dolog.
2013. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell valami a külföld mellé. Én pl jól fogok boldogulni. Software mérnök leszek és jól beszélek angolul, németül, és meg tudom magam értetni norvégul, de arra még gyúrnom kell. Ezzel én nyugodt szívvel el merek menni és valószínűleg elég jól fogok keresni, de a semmi nélkül, pl: mosogatni, az már más kérdés. Az valakinek bejön, valakinek nem. Az első válaszoló unokatesójának szerencséje volt.


Miért éri meg elmenni: nincs annyira rossz közhangulat, nincsenek cigányok, bárki bármit mond az arabok sokkal jobbak. Megfizetnek, megbecsülnek, van előrelépési lehetőség, tudok előre tervezni. Nem ennyire elhanyagoltak a városok, tisztaság van, jobb a közbiztonság és még sorolhatnám. Én vagy Norvégiába, vagy Svájcba, vagy Németországba megyek. Mindegyik ország jó, mindnek beszélem a nyelvét, és a végzettségemmel mindenhol szívesen látnak.

2013. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyik ismerösöm nagyon jó tanuló volt, történésznek tanult. Fogta magát, és félbe hagyta az iskolát, kiment külföldre mosogatni. Iskoláját nem végezte el, élete végéig kint fog mosogatni mert az olyan menö hogy kint dolgozik... Hát nem tudom...
2013. okt. 21. 20:11
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Itthon villamosmérnöknek tanult és fel is vették őt a szakmájába dolgozni 1 év konyhai meló után, de sajnos a harmadik héten autóbaleset érte őt, így elvesztettük. :(

Pedig jól összejött neki a dolog munkahely terén...

2013. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tusom az milyen életcél, hogy ez az mosogatni szeretnék.
2013. okt. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A haverod ha lediplomázik akkor is max mosogathatna otthon a mekiben csak ott 60 ezret kapna, most meg gondolom kap vagy fél millát havonta. Hiába drágább kint az élet ez akkor is komoly különbség.
2013. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem úgy tünik hogy a külföldi munka kezd a sznobizmus felé menni. Olyan büszkék rá egyesek hogy kint dolgoznak, és gyakran dicsekednek azzal hogy kint mennyit keresnek, holott az ember nem is kèrdezi, de dobd el.az agyad az összeg hallatán és mondt azt hogy húúhaaaa....
2013. okt. 21. 20:20
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

#7

még mindig értelmesebb mint a szalag munkás leszek hatvanezerért vagy közmunkás negyvenért.

2013. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!