Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne, ha csak 4 évig...

Jó lenne, ha csak 4 évig lehetne képviselőnek lenni?

Figyelt kérdés

Sokan szidják a politikusokat, hogy el kellene már végre zavarni őket, új emberekre lenne szükség.

Ha 4 év után nem lehetne újraválasztani, akkor így mindig cserélődnének, megakadályozható, hogy bebetonozzák magukat a hatalomba és visszaéljenek vele.

Vannak hasonlók más országban is, például amerikai elnök maximum csak két ciklust lehet valaki.



2013. okt. 20. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2013. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor legyen 8 év :)
2013. okt. 20. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami korlátozás tényleg nem ártana, mert nevetséges, hogy egyesek az egész életüket a politikában tudják tölteni.
2013. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem hülyeség ez az ötlet.
2013. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
DE AZ!!!!!!!!!!!
2013. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ozmium42 ***** válasza:

Az ötlet hülyeség, a probléma viszont létezik, de máshogy kell megoldani. Például itt az én megoldásom:


A képviselőket nem a pártok állítanák, hanem tematikusan választanák meg az érintett és kompetens csoportok őket előre meghatározott dolgok képviseletére. Ha a képviselő menet közben meggondolná magát, akkor azonnal vissza lehetne hívni, mert nem 4 évre, hanem csak egy adott ügy képviseletére választották meg. Visszahívhatnák azok, akik rá szavaztak, mert nem lenne titkos a szavazás. Meg lehetne büntetni, elveszthetné a javadalmazását. Az országgyűlésben így mindig, és mindig csak az adott témában kompetens képviselők vennének részt. Nem lenne 2/3-ad, meg gombnyomogató mameluk hadsereg sem, nem lenne "pártfegyelem", és megélhetési képviselőség.


Ha jól tudom, a reformkorban valami hasonló rendszer volt, de nem néztem utána.

2013. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!