Nem lehet nyugtuk a magyar embereknek, már megint minket zsarol az Európai Unió. Milyen jogon szólnak bele folyton a belügyeinkbe?
"A versenyhivatalt érintő jogszabály tavalyi módosítása, a menekültkérelmek elbírálásában illetékes tagállam megállapítását elősegíteni hivatott úgynevezett dublini szabályozás alkalmazása és a külföldről lízingelt autók regisztrációs adójának szabályozása miatt indított új kötelezettségszegési eljárásokat Magyarország ellen az Európai Bizottság."
Legyinteni kell rá.
Magyarország ellen amúgy sem folyik sok eljárás.
Mondjuk ez a menekült dolog engem is idegesít, hogy lassan egész Európa egy menekülttábor lesz.
3#
Az unióba TAGDÍJAT fizetünk minden évben.
Az unióba való belépéskor beléptünk egy olyan piacra, ahol a magyar vállalkozásoknak esélyük nem volt felvenni a versenyt a kinti multi cégekkel, akik elvették a piacainkat, és súlyos ezermilliárdokat visznek ki minden évben az országból. Ahhoz képest amit visszaadnak az aprópénz.
Az uniós támogatásokról megmondják, mire költhetőek. Tehát pl ÁFA vagy járulékcsökkentésre nem használható fel. Ráadásul 60%-tól több szinte soha nem hívható le.
Az uniós szabályozásnak és a közös piacnak köszönhetően haldoklik a magyar mezőgazdaság.Felfogod ennek a súlyát? A legfontosabb iparágunk kéne hogy legyen.
Horvátországban már aggódnak a horvátok.
Kelet-Európában általában a következő modell a jellemző:
alacsony hozzáadott értékű, alacsony bérezésű tömegmunka.
A horvát gazdaságnak egy óriási előnye van a magyar szemben így húsz év távlatából: míg a kelet-európai országokban gyakorlatilag a multinacionális cégek átvették az összeomlott államszocialista gazdaságot, addig a horvátoknak sikerült átmenteniük a gazdaságuk nagy részét, és az mind a mai napig horvát tulajdonban van. Ezt nem kis részben azért tudták megtenni, mert nem voltak benne az EU-ban.
z elkövetkezendő 5-10 évben várhatóan betörnek Horvátországba a nagy kereskedelmi láncok, és lenyomják az árakat. Ez azt is jelenti, hogy sokkal alacsonyabb béreket lehet fizetni, miközben a horvát bérek jelenleg sokkal magasabbak a kelet-európaiaknál.
Így a fentebb említett modell lesz jellemző Horvátországra.
A mezőgazdaság a GDP bőven 10% alatti részét adja, az ipar 20-30%, a szolgáltató szektor pedig 70% felett. Akkor hol a legfontosabb a mezőgazdaság?:)
A másik az, hogy az egységes piac védelmet is nyújt még olcsóbb amerikai és ázsiai mg termékek ellen.
Magyarország exportorientált gazdaság, mert a belső piaca nem valami nagy. Azzal, hogy az Unió belső piacán kereskedelmi korlátozások nélkül értékesíthetünk, nem kis jelentőségű.
Tény, hogy gyarmatosítás is folyik, de tulajdonképpen az államadósságok egyre növekvő állománya minden államot érint, és a felsőtízezer kvázi gyarmatává teszi az egész világot, Unió ide vagy oda..
Talán nem a mezőgazdaság a legfontosabb igazad van.
Mi a helyzet a magas hozzáadott értékű munkával?
Ilyen sincs Magyarországon.
Ahogy írtam amennyi kivisznek, ahhoz képest az EU támogatások csak kávépénz.
Nem igazán van európai integráció, ha nem tűnt volna fel.
Nem cél az, hogy akár Romániában vagy Szlovákiában is 2000 euró közeli legyen az átlagbér.
Azok az államok amelyek felzárkóztatásra szorulnak, nekik a saját GDP-jük 8-10 százalékát kellene lefednie a támogatásoknak.
Ez talán, talán elég lenne.
Itt látható, hogy összességében kb háromszor annyi támogatás jött be, mint amennyi befizetést tett az ország.
A kereskedelemben lehet ennek esetleg hátulütője, nem találok most hirtelen országonként adatot, de a fizetési mérleg egyenlege az utóbbi időben még pozitív is volt, és a külkereskedelem döntő hányadát az Unió országaival, főként Németországgal bonyolítjuk.
Akik az országra nézve károsak, azok nem az Unió, az IMF, és a helyi kereskedelmi bankok, akik ellen bátran mer ugatni a jelenlegi kormány is, hanem a nemzetközi nagytőkés csoportosulások, a befektetési alapok, és az irányításuk alatt álló hitelminősítők. Ők az egész világot zsebben tartják, értéktelen papírfecnikkel, hitellel elárasztva az addig egészséges gazdaságokat, kiszipolyozzák onnan a valós értékeket (természeti kincsek, munka hozzáadott értéke) kamat formájában. Csak mondom, hogy az IMF hitelt ezeknek a hiteleivel váltotta ki a kormány, így a finanszírozás nem kicsit drágább. Amíg rendesen fizet, a nagytőkéseknek mindegy, hogy ki sarcolja az országot, nem szólnak bele az ámokfutásba mindenféle intézkedésekkel és különeljárásokkal. A lényeg, hogy a kamatokat vasalják be a népen vagy közvetlenül vagy közvetetten:)
A következő 7 évben több pénz is fog bejönni. Az egy más kérdés, hogy a magyar kormány nem tud lehívni többszáz milliárdot, mivel nem tudja hozzárakni az önrészt. Pedig most nagyon sok pénz van bent...
És igaza van az EU-nak a kartelezést keményen büntettik kint. Mivel azzal konkrétan téged csapnak be éveken keresztül, és ha kiderül, akkor nincs semmi, csak ha folytatják. Kb, olyan, mintha a betörőt elkapják, és azt mondják neki, csak akkor lesz tárgyalás, ha mégegyszer elkapják.
Ez egy gazdasági bűncselekmény.
Tehát, aki kormányon van, engedheti, hogy játszanak a felvásárlási árakkal, földdel, és minden mással. Ezért nyugaton többszáz milliós euró büntetést szabnak ki.
Teljesen igazuk van. Orbán engedélyezi a szabadrablást az emberek ellen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!