Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a nyugdijasoknak nem...

Ha a nyugdijasoknak nem engednék hogy munkát vállaljanak, lennének pályakezdő munkanélküliek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 20:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

4. válaszló vagyok.

Szerintem rosszul értelmezed a munka fogalmát ugyanis a dolgozók 5-10% tartja el a többi állásban lévő embert.Nem korlátozott számú állás van.Viszont a fiatalok nagy többsége állást akar és nem munkát.Ez a egymás elől elvesszük a munkát szöveg nem állja meg a helyét hiszen munka lenne temérdek rengeteg dolgot kellene rendbe tenni.Állás viszont nincs sok mert kevés a munkát végzők száma és nem tud annyi állásban lévő inproduktív dolgozót eltartani.Külföldre se véletlenül a szakmájukat értő munkát végző embereket keresik,hiszen állásban sokan vannak ott is.

2013. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az orvos tipikus hiányszakma. Vannak fiatalok, csak a legtöbbjük azonnal külföldre távozik, mert ott is hiányszakma, és a fizetés többszöröse a magyarnak.
2013. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, hogy definiálod a munkát?

Munkát végez-e a tanár, az orvos, a matematikus, a programozó, a marketinges, vagy az aktakukac, amikor dolgozik?

2013. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tavaly kiesett a szekrényem egyik ajtaja. Felhívtam a Kisokosban levő összes asztalost, mind kiröhögött, hogy ilyen piti dologért nem jön ki. Egyik ismerősöm ajánlott egy nyugdíjas bácsit, ő bütykölte meg.

Egy másik bácsi javítja meg a csöpögő csapomat, vécéöblítőmet, mert a cégek, amiket felhívtam, azt mondták, ők csak teljes felújításokat vállalnak. A neten meg néztem, hogy egy csaptelep cseréjéért elkérik egyheti fizetésemet, mert csak a kiszállási díj egynapi bérem. A nyugdíjas bácsi meg kijön a rozzant bringájával, és a munkájáért elkér max 2000Ft-ot.

2013. okt. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%
Valaki írta a hiányszakmákat. Remek. 99% férfi munka. Egy nö menjen el pl ácsnak, hegesztönek? Ezek szerint férfi hiányszakmából jóval több van, mint nöiböl. De miért? A férfiak akkor milyen szakmát tanultak ha nincs elég pl esztergályos vagy hegesztö, asztalos stb? Komolyan kèrdem hogy akkor milyen szakmát tanulnak manapsàg a férfiak? Felszolgáló? Vagy mi?
2013. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!