Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te mi a túró (rudiért) maradná...

Te mi a túró (rudiért) maradnál Magyarországon?

Figyelt kérdés
Miért nem menekülsz fejvesztve mint a többi?
2013. okt. 16. 14:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"Tipikus betokosodott, mindenki mást gyűlölő ember lehetsz ez alapján! Minél színesebb egy társadalom, annál több látásmódot, gondolkodásmódot ismersz meg."


Egy mondatból megítélni valakit bátor dolog, de ostoba is. Akik idejönnek, általában nem éppen egy európai kultúrkörből érkeznek, és bizony az ő felfogásuk néha akár 100 évvel is a miénk után kullog. Hála az emberi jogoknak, a legtöbb bevándorló nem hajlandó integrálódni az európai értékrendszerbe, sőt egyes helyeken az iszlám törvénykezés tekintik sajátjuknak, mivel magukra nézve érvénytelennek tartják az európai jogrendet. Jó példa az integráció csődjére néhány skandináv állam, ahol megugrott a nemi erőszakok száma a bevándorlás emelkedésével. Magasztos elv arról beszélni, hogy megismerünk többféle kultúrát is, de ez csak akkor lenne működőképes, ha egy kiművelt emberanyag telepedne le pl. nálunk. A mi környékünkön is van menekülttábor, aminek a környékén élni nem éppen rózsás, pedig van ott mindenféle náció.

2013. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Mert nincs annyi pénzem, hogy a lelépés első 1-2 hónapját finanszírozni tudjam. Nincs kint ismeretségem. Angolul tudok csak, de Anglia nem igazán vonz. Skandinávia vagy Hollandia igen, de nem tudok svédül, dánul stb.
2013. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"de erről a politikusok tehetnek, inkább őket kéne elkergetni a p.csába, nem a népességet kihajtani külföldre."


Az egyik legértelmesebb mondat az egész topicban!


Magyarország olyan, amilyenné tesszük.

2013. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ez az otthonom. Lehet, hogy elsőre nem tiszta, ezért megmagyarázom. Otthon. Kb "Ott, ahol [van, él, lakik]", szoktáki is mondani, hogy otthol. Az egyetlen hely az egész kerek világon, ahol otthon érzem magam. Bárhol máshol nem. Ide nem visszajövök, hanem ez az otthonom. Ide nem az ismerősök és a család láncol, hanem ez az a föld, ami táplált jó erőssé, és ebben a földben nyugszanak az őseim, együtt azoknak az őseivel, akik még mindig nem tanultak meg itt élni, mert ENNEK ELLENÉRE ők nem érzik otthon magukat, nem az ő földjük, kiátkozták a népüket az otthonukból réges-rég. Tudom, a romák hontalansága már-már misztikus, de kérdezz csak meg egy öreget közülük! Ne add a szájába a választ, csak hallgasd meg!


A kérdés tehát inkább az: Ki vagy mi akarok lenni, ha nem én?

2013. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Te mi a túró (rudiért) maradnál Magyarországon?"


Például a túró rudiért. :)

Éltem már több külföldi országban, esküszöm Londonban nem tudtam egy jóízűt enni.

Sok helyen még alapanyaghoz is nehéz hozzájutni.

Szeretem a hasamat, nekem a gasztronómia is szempont.


Nem véletlenül szól a mondás a "hazai ízekről".

2013. okt. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!