Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te mi a túró (rudiért) maradná...

Te mi a túró (rudiért) maradnál Magyarországon?

Figyelt kérdés
Miért nem menekülsz fejvesztve mint a többi?
2013. okt. 16. 14:20
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
62%
Én akkor maradtam volna, illetve akkor mennék vissza, ha megkapnám legalább a mostani bérem 75%-át! (Ja, és nem mosogatok, takarítok, hanem a szakmámban dolgozom. Téves az a képzet, hogy aki külföldön van, az csak kisegítő lehet.) Persze sokaknak csak ez jön le az egészből.
2013. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
62%

Én ugyanazt a munkát végeztem az elmúlt 3 évben Angliában mint most itthon. De volt, hogy 1 hétvége alatt megkerestem azt amit most itthon 1 hónap alatt.

Januárban megyek újra Londonba, remélem most hosszabb időre is kint tudok maradni.

2013. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
75%

Mert nem hinném, hogy máshol annyival jobb lenne hogy megérné itt hagynom minden barátom, a szüleim, az állásom, az anyanyelvem, a helyeket ahová 30 évnyi emlék köt. Hogy életem végéig idegenként kezeljenek, hogy a gyerekemet kiközösítsék, lenézzék, megverjék az iskolában (vagy barátkozhat törökökkel, meg románokkal), hogy az itteni lakásom árából egy kintihez még 20 év hitelt vehessek fel, hogy megint elkezdhessek albizni. De miért is? Mert korrupt a kormány? Mert lop a politikus? De hova is kéne mennem, ahol nem?


Szerezz inkább egy használható, piacképes tudást, és simán boldogulj itthon. Ha erre nem voltál képes, kint se viszed semmire. A semmihez nem értek-két kezem van-konyhanyelvet dadogom-ha lassan beszélsz értem a felét-emberekből már tele a padlás kint is.

2013. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
52%

15:38!


Tipikus példája vagy azon embereknek, akik csak hallomásból, rémtörténetek alapján tájékozódsz! Felfogással is probléma van, ugyanis a magyarországi viszonyokkal ellentétben, nyugaton egyáltalán nem "ciki" az albérlet, sőt, a mobilitás legjobb eszköze, ugyanis így ott dolgozol, ahol állást kapsz, ellenben Magyarországon, ahol 25 éves korodra új építésű lakást akarsz, mert az jár, persze hitelre, munka meg ugye nincs, de utazni egyik sem akar. Ez van otthon, sajnos. Barátkozni, ismerkedni külföldön is lehet, nem kell betokosodni, ennyi a titok. És nem csak bevándorlókkal lehet ismerkedni, ez is óriási tévedés. A befogadásban megint tévedsz, mert ha rendesen dolgozol, alkalmazkodsz a helyi élet dolgaihoz, elfogadnak, befogadnak. Persze itt is vannak kivételek, de a normálisabbja, egy dolgozó, adózó bevándorlóval nincsen baja, csak a léhűtő, segélyre ácsíngózókkal. Aki még nem volt külföldön huzamosabb ideig, az nem fogja mindezt megérteni. A több fizetés, kiszámíthatóbb életkörülmények mellett óriási előny, legalábbis ahol eddig dolgoztam, hogy külföldiként több elismerést, megbecsülést kapok, mint otthon, magyarként! Ez az ami nagy szó!

2013. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

"nyugaton egyáltalán nem "ciki" az albérlet, sőt, a mobilitás legjobb eszköze, ugyanis így ott dolgozol, ahol állást kapsz"


na ez a nagy különbség. Én nem a munkám vagyok. Nem a munka rángat engem. Nekem van életem, hobbim, családom, környezetem, abban élek, ezek kötnek egy helyhez, és azért dolgozom hogy a pénzből ezeknek élhessek. Nem futok munka után!

2013. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
38%
Menekülni? Szerintem, ha valaki elmegy innen, hogy egy munkát min. 3 szor annyi fizetésért csináljon, ez még nem menekülés...
2013. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
60%
Ahhoz hogy hobbidat űzhesd, családodat eltarthasd, ahhoz pénz kell, a pénzt pedig elő kell teremteni, ehhez pedig dolgozni kell, tehát, rossz a felvetésed! Nem a semmi közepén élünk, mint a sivatagban, ahol nincs szükségünk semmire. A lét fenntartásához pénz kell!
2013. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 gebasz1 ***** válasza:
Mert látni akarom ahogy a sok hazaáruló talpa alatt süvít a szél,rajtam múlna az utóbbi 50 év politikusát mind felakasztanám.
2013. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
43%
Isteni a foci!
2013. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
39%

Mert , bőven az átlag színvonal felett élek, nyugaton sem számítanék csórónak.


Ha költöznék, akkor Oroszországba mennék.


Nyugat-Európáról meg nagyon negatív a véleményem.Totál tönkretették az egészet.

Amikor végigmegyek 1-1 utcán mindenféle idegent látok , afrikait , arabokat , függönybe tekert nőket.Felfordul a gyomrom az ilyesmitől.

Nem tudnék multikulturális helyen élni.Rosszul vagyok tőle.


A nyugat-európai emberekben semmi értéket nem találok, nincs értékrendjük , üresek.Persze, akadnak kivételek.


Amikor viszont Szentpéterváron jártam, mindenütt csak szép európai emberekkel találkoztam.


Oroszországban még léteznek az európai értékek.

2013. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!