Történelmi kérdésem: hitelproblémával kapcsolatosan történelemhez értő emberekhez?
Én tudom rosszul, h a mai Magyarország hitelproblémáját még a Kádár korszak miatt kell ma is törleszteni?
Ezzel nem a rendszerváltás utáni kormányokat akarom dicsérni, mert gondolom ők is hozzájárultak még ehhez rendesen, de
ez azért annak köszönhető többnyire, h Kádár bácsi idejében mindenkinek volt munkahelye, s ezt valszeg hitelből oldotta meg az ország.
Ezután még lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatosan, de csak akkor, ha ez az állításom vmelyest helytálló. :)
Előre is köszi a segítséget.
Jah meg az, hogy mindenre rövid lejáratú magas kamatú kölcsönt,IMF kölcsönt vettünk fel -.-
Nyugdíjemelés,13.havi nyugdíjat is ilyen kölcsönből toltuk ki. üGYES VOLT.
Nem helytálló. Hitelt már csak a korszak végefelé vett fel a Kádár-kormány.
A mai hitelproblémák a rendszerváltás után keletkeztek. Dőt, keletkeznek még ma is. Igaz, nem az IMF-től vesz fel hitelt a kormány, de a magasabb kamatozású államkötvények is hitelek. Ezt pedig elég nagy mennyiségben bocsájtják ki.
(Minden államkötvény hitel. Az államok és nagyvállalatok általában kötvénykibocsátás útján vesznek fel hitelt.)
Az államok eladósítása globális jelenség, nem csak Magyarország problémája.
A hitelezők kihasználják az emberek azon tulajdonságát, hogy szeretik a mai veréb mellett a holnapi túzokot is megzabálni.
Kölcsönadnak az államoknak annyi papírpénzt (vécépapírt), aminek a kamatait az idők végezetéig fizethetik anélkül, hogy tőkét tudnának törleszteni. Így pár értéktelen papírfecni (amiről mindenki elhiszi, hogy értékes) fejében bányászatból, természeti kincsek kinyeréséből, munkából származó valós értékeket, jövedelmet kapnak kamat formájában.
Most az, hogy Kádár vagy ORbán, édesmindegy, hiszen ők csak egyfajta pénztárosok, akik adó formájában beszedik az országban megtermelt jövedelmeket, és kicsatornázzák a hitelezők zsebébe. Ezért aztán tök mindegy, melyik politikai párt van hatalmon, mert mindegyik csak a hitelezők szolgálatát látja el, nem a miénket.
A kapott hitelekből pedig épül jobb esetben infrastruktúra vagy az emberek támogatására, nyugdíjazására fordul, de végső soron ezek a pénzek visszavándorolnak a hitelezők zsebébe, mert az útépítő cégeknek is végső soron ők a tulajdonosai vagy hitelezői, a nyugdíjasok az ő bevásárlóközpontjaikban vesznek zöldséget.
A hitelt képzeld el úgy, mint a pókmérget, amit az állat befecskendez egy addig egészségesen működő gazdaságba, ott feloldja a még ki nem aknázott értékeket, és aztán az egész elfolyósodott löttyöt kiszippantva egy összeaszott vázat, valami torz maradványt hagy hátra.
22:12
"Hitelt már csak a korszak végefelé vett fel a Kádár-kormány. "
Az 1970-es évek elejétől indult meg Magyarország fokozott ütemű eladósodása. Olyannyira, hogy 1979-re lényegében már az államcsőd szélére jutott az ország.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!